تاریخ درج خبر : 1391/11/16
کد خبر : ۱۰۰۰۷
+ تغییر اندازه نوشته -

مصائب تنها مدیر روحانی ورزش کشور

یازدهم اردیبهشت سال جاری بود که اولین مدیرکل روحانی ورزش و جوانان کشور در یاسوج معارفه شد تا به گفته “سیداحمد رسولی نژاد” معاون حقوقی و امور مجلس وزارت ورزش و جوانان، سطح فرهنگ و اخلاق در ورزش ارتقا یابد.

در آن روز حجت الاسلام سید جواد خاضع که پیش از آن مشاور استاندار در امور روحانیت بود،‌ سکان ورزش کهگیلویه وبویراحمد را به دست گرفت.

انتصاب خاضع به این سمت انتقاداتی را نیز در پی داشت ومنتقدین عدم تناسب کار او با مسئولیت جدید را مطرح کردند اما معاون وزارت ورزش و استاندار وقت در پاسخ به این انتقادات اعلام کردند که” مدیرکل جدید خود از ورزشکاران کهگیلویه و بویراحمد است.”

با این حال خاضع کارش را در اداره تازه تاسیس ورزش و جوانان آغاز کرد تا روح تازه ای در کالبد ورزش استان که حال و روز خوشی نداشت، بدمد.

اما ماه عسل خاضع در اداره کل ورزش و جوانان خیلی زود به پایان رسید و این مشکلات بود که یکی پس از دیگری به او رخ نشان می دادند. مشکلاتی که از گذشته تلنبار شده بوده و اکنون پیش روی مدیرکل جوان قرار گرفتند

حالا خاضع میراث دار بدهی هایی شده که از مدیران سابق این اداره کل برایش به ارث مانده بود و او روزهای شیرین مدیریت را باید صرف تلاش برای حل این بحران می کرد. بحرانی که تا به امروز حل نشده است.

بدهی چهار میلیاردی ورزش کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد گفته بود: این اداره کل بیش از چهار میلیارد تومان بدهی دارد.

حجت الاسلام سید جواد خاضع گفت: از این میزان دو میلیارد و 200 میلیون تومان بدهی های این سازمان به ورزشکاران و تیمها و هیئت های ورزشی است.

وی افزود: بیش از یک میلیارد و 100 میلیون تومان هم بدهی این اداره کل به شهرداریها بابت عوارض است.

خاضع همچنین از بدهی 700 میلیون تومانی این اداره کل به ورزشگاه شهید بشارت گچساران خبرداد که به علت مشکلات معارض تعطیلی شده و در آستانه تخریب است.

وی با بیان اینکه میزان کل بدهی های اداره کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد مشخص است، اظهار داشت: گزارش بدهیها در اختیار استاندار، مقام عالی وزارت و مجمع نمایندگان استان قرارداده شده است.

مدیرکل سازمان ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد بیان داشت: پیگیری های انجام شده درجهت تخصیص اعتبار لازم برای پرداخت بدهی ها صورت گرفته است.

وی مشکلات مالی ورزش کهگیلویه وبویراحمد را مهمترین مشکل اداره کل ورزش و جوانان عنوان کرد وافزود: از ابتدای سال تاکنون تنها 27میلیون تومان از وزارت ورزش و جوانان به اداره ورزش و جوانان استان پرداخت شده است.

خاضع بودجه ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد را در سال گذشته یک میلیارد و 400 میلیون تومان عنوان کرد و اظهار داشت: امسال با 27 میلیون تومان همان نتایج سال گذشته را کسب کردیم و این در حالی است که چند ماه به پایان سال باقی است.

استانی که باکمبود اسپانسر ورزشی مواجه است/ رکود فعالیت43 هیئت ورزشی

با این حال پیگیریهای این مدیرکل جوان برای رفع مشکلات تیم های ورزشی هم به نتیجه نرسید. طبق برنامه پنجم توسعه کشور، حمایت دولت از ورزش قهرمانی ممنوع است و باید بخش خصوصی وارد عرصه شود. اما در استان کهگیلویه و بویراحمد بخش خصوصی بسیار ضعیف بوده و حتی صنعتی وجود ندارد که تیم های ورزشی را مورد حمایت قرار دهد.

بر این اساس است که فعالیت های ورزشی 43 هیئت ورزشی در استان کهگیلویه و بویراحمد بسیار کاهش یافته و حتی تیم های ورزشی با هزینه شخصی به مسابقات اعزام می شوند.

خاضع در این خصوص گفته بود: اعتبارات اداره کل ورزش و جوانان جوابگوی نیازهای ورزشکاران نیست و براین اساس گاهی وقتها حتی در اعزام تیمهای ورزشی به مسابقات با مشکل مواجه هستیم.

مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد بیان داشت: هم اکنون هیئت های ورزشی این استان مبلغی بالغ بر یک میلیارد و 800میلیون تومان بدهکار هستند و در صورت ادامه این وضعیت تعطیل می شوند و ورزش استان دچار رکود خواهد شد.

اما این تنها مشکل پیش روی تنها مدیرکل روحانی ورزش و جوانان کشور نبود بلکه پروژه احداث ورزشگاه 15هزار نفری یاسوج نیز خود حدیثی دیگر داشت.

این پروژه که جزء طرح های مهر ماندگار قرار دارد و باید تا خرداد 92 به بهره برداری برسد، اینک با مشکل کمبود اعتبار مواجه است به طوری که به گفته مسئولین برای بهره برداری کامل به بیش از پنج میلیارد تومان نیازمند است.

وعده ای که محق نشد

اگر چه در سال گذشته استاندار سابق با بازدیدهای 50روزه از این پروژه به دنبال افتتاح آن در دی ماه گذشته و پس از آن اسفند، اردیبهشت و خرداد 91و … بود اما آن وعده ها محقق نشد و به نظر می رسد با توجه به مشکل کمبود اعتبار، در خرداد 92 نیز محقق نشود.

با این حال شنیده ها حاکی از این است که این مدیرکل پس از هشت ماه طی روزهای آینده غزل خداحافظی را از اداره کل ورزش و جوانان می خواند تا احتمالا برای مدتی صورت مسئله بدهی های اداره کل ورزش و جوانان پاک شود. بدهی هایی که نه تنها او هیچ نقشی در آن نداشت بلکه به نظر می رسد مدیریت او را نیزتحت شعاع قرار داد.

در عین حال خاضع با تایید رفتنش از این اداره کل علت آن را پایان ماموریتش از سوی سازمان تبلیغات اسلامی بیان می کند.

وی به خبرنگار مهر گفت: بر اساس یکی از مواد قانون برنامه پنجم ماموریت از نهادهایی همچون سازمان تبلیغات اسلامی به نهادهای دولتی تنها شش ماه است.

خاضع افزود: دو ماه از ماموریت بنده گذشته و سازمان تبلیغات آن را تمدید نکرده و این موجب قطع حقوقم شده است.

وی اظهار داشت: به وزارت اعلام کرده ام که نمی توانم بمانم و به فکر نیروی جایگزین باشید.

خاضع همچنین بیان داشت: مسئولین آن طور که باید من را برای رفع مشکلات حمایت نکردند.

با این حال این روزها ورزشکاران کهگیلویه و بویراحمد که با هزینه شخصی عازم مسابقات ملی می شوند، همچنان در انتظارند که آیا با تغییر مدیریت گشایشی در این کار فروبسته بوجود می آید.

منبع:مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • رزمنده گفت:

    خدا پدر ومادر اقای خاضع را بیامرزد لا اقل …. نبود و در حد توان خدمت کرد ایا در مملکت قانون نیست که از مدیر کل های سابق که کارشان فقط ….. بود سئوال کنند

پربازديد