تاریخ درج خبر : 1391/11/17
کد خبر : ۱۰۰۴۰
+ تغییر اندازه نوشته -

عسل های تقلبی در مناطق گردشگری استان

سایت استان: یک مدرس دوره های پرورش زنبور عسل در کهگیلویه و بویراحمد گفت:در مناطق گردشگری این استان عسل تقلبی و از استانهای دیگر به فروش می رسد.

«ابوالفتح قاسمیان» که دوشنبه ، 16 بهمن ماه در کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان سخن می گفت ، افزود: استان کهگیلویه و بویراحمد تولید کننده عسل خالص و با کیفیت بالاست اما متأسفانه در مناطق گردشگری ما عسل تقلبی و با کیفیت خیلی پایین سایر استانها به فروش می رسد.
وی اظهار کرد:مسوولان مربوطه از ورود عسلهای تقلبی به استانی که خود تولید کننده عسل طبیعی ، خالص و با کیفیت است جلوگیری کنند.
این کارشناس زنبور داری استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان این مطلب که مشکلات زنبورداران این استان زیاد است، بیان کرد:1500 کلونی زنبور داشتم که امسال تنها 6 تن تولید آنها بود که مهمترین دلیل آن پدیده گرد و غبار است.
قاسمیان با اشاره به این مطلب که عسلهای موجود در بازار دو نوع هستند ، ابراز کرد:یک نوع عسل طبیعی و خالص است که از بهترین گیاهان داوریی تولید می شود و نوع دیگر مربای غلیظ شده می باشد که از طریق دادن شکر به زنبورها بوجود می آید .
وی اضافه کرد:با وجود اینکه عسل تولیدی استان قابلیت صادارات دارد اما به دلایل مختلف از جمله نبود سیستم بسته بندی با مشکلاتی مواجهیم و در این استان از زنبورداران آنطور که باید و شاید حمایت نمی شود .

منبع:ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد