تاریخ درج خبر : 1391/04/11
کد خبر : ۱۰۰۵
+ تغییر اندازه نوشته -

خانه مطبوعات استان تشکیل می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به لزوم تشکیل خانه مطبوعات این استان گفت:خانه مطبوعات به فرایند کیفی سازی فعالیت رسانه های استان بویژه نشریات محلی کمک می کند.
‘امین کمال وند’  در نشست بررسی تشکیل خانه مطبوعات استان با حضور جمعی از اصحابه رسانه در این اداره کل افزود: خانه مطبوعات یک تشکل صنفی است که می تواند در جهت تحقق اهداف و مطالبات صنفی اصحاب قلم و رسانه موثر واقع شود.

وی با بیان اینکه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری مدیران مسوول نشریات محلی، نمایندگان نشریات سراسری و خبرگزاری ها آماده تشکیل خانه مطبوعات است ، اظهار داشت: پیگیری مسایل و ساماندهی امور رسانه های محلی از طریق خانه مطبوعات به صورت نظامند امکانپذیر خواهد شد.

کمال وند با اشاره به بررسی این اداره کل برای اینکه خانه مطبوعات ثبت شده یا خیر گفت: با مشخص شدن این وضعیت، در نشست های بعدی با مشارکت اصحاب قلم و رسانه برای تشکیل مجمع و شکل گیری خانه مطبوعات اقدام خواهد شد.

معاون مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز گفت: خانه مطبوعات مکانی برای مشارکت ،تبادل نظر و همفکری و در عین حال جایگاه خوبی برای احقاق حقوق صنفی جامعه رسانه ای است.

‘کرم الله محمد پور ‘ اظهار داشت: تلاش برای تشکیل خانه مطبوعات فرصتی برای ساماندهی ارایه خدمات و نیز کمک به پویایی رسانه های محلی است،که همکاری با رویکرد قانون گرایی در این عرصه مورد تاکید است.

کارشناس مطبوعات اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی نیز گفت: در این استان 53 نشریه محلی شامل روزنامه، هفته نامه ، دو هفته نامه و ماهنامه ،35 سایت خبری و 10 خبرگزاری فعالیت دارد.

‘سالار احمدی ‘ تصریح کرد: شمار نشریات محلی این استان نسبت به جمعیت آن قابل توجه است.

در این نشست اصحاب رسانه نقطه نظرات خود را در خصوص چگونگی تشکیل خانه مطبوعات استان بیان کردند و مقرر شد، چگونگی ثبت تشکیل خانه مطبوعات با استعلام ثبتی از ثبت نشدن یا نشدن خانه مطبوعات استان،تشکیل خانه مطبوعات در نشست های بعدی مدیران خبرگزاری ها و رسانه های مکتوب دنبال شود.

 

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد