تاریخ درج خبر : 1392/07/13
کد خبر : ۱۰۰۵۲۶
+ تغییر اندازه نوشته -

بیمارستان مرکز استان پزشک ندارد

سایت استان: بیمارستان های استان کهگیلویه بویراحمد دیگر همه را کلافه کرده اند . تابه حال بیش از دهها گزارش رسانه ای مستند از این بیمارستان ها به اطلاع مسئولین رسیده است ،اما هیچ تغییری در عملکرد آنها ایجاد نشده بلکه بدتر نیز شده است! از جمله گزارشات عنوان شده در رسانه ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

201201

“بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج را دریابیم”،”مرگ مشکوک چهار نوزاد در بیمارستان امام سجاد یاسوج”، ”فاضلاب بیمارستان امام سجاد سلامتی مردم رابه خطر انداخته است”،”اورژانس شهیدبهشتی یاسوج در وضعیت اورژانسی”؛”زنی که بر اثر شکستگی پا در بیمارستان دهدشت در گذشت”،”جوان سی ساله بر اثر نیش زنبور در بیمارستان دهدشت در گذشت”،و…تنها بخشی از گزارشات تکان دهنده ای بود که حکایت از وضعیت وخیم علوم پزشکی استان دارد . وضعیتی که جان شهروندان را تا لب مرگ می رساند.

پیش تر جمعی از خبرنگاران طی بازدیدی از بیمارستانهای شهر یاسوج گزارشهایی تنظیم وبه اطلاع مسئولین رساندند . این گزارشها بدان امید تنظیم گشت تا سازمانی که مستقیما با جان انسانها سرو کار دارد کمی اصلاح گردد،تا این سازمان محل اتکاء روان بیمار داران باشد ونه محل احتضار روح بیماران !

اما اخیرا طی تماس های مکرر همراه بیماران در اتفاقات بیمارستان امام سجاد،برخی خبرنگاران رسانه های استان در محل حاضر ومتاسفانه شاهد اتفاقاتی بودند که خبر از بدتر شدن وضعیت این بیمارستان می داد،در کنار همه ی نارسایی ها از جمله عدم رسیدگی به موقع ، وضعیت وخیم بهداشت عمومی محل بیمارستان ،سرویسهای نامناسب بهداشتی ،عدم روشنایی محوطه و… “عدم حضور پزشک” اصلی ترین موضوعی بود که بیماران ازآن می نالیدند.

براساس گفتگوی تلفنی یکی از اصحاب رسانه با رئیس علوم پزشکی استان در خصوص نبود پزشک در بیمارستان امام سجاد (ع)یاسوج ،ایشان وجود مشکلات مالی این سازمان را رد وآن را ناشی از مسائل دیگر عنوان کرد این در حالیست که کارکنان وپرسنل این بیمارستان خبر از دیر کرد حد اقل هشت ماه مطالبات خود می دهند، جای بسی پرسش است که اگر کمبود منابع مالی وجود ندارد پس منابع حقوق پرسنل کجا مصرف می شود!؟

وجای پرسشی بزرگتر نیز هست که اگر منابع مالی این سازمان تکمیل است پس چرا پزشکان کشورمان به این استان اقبالی نشان نمی دهند واین سازمان بامشکل حاد کمبود پزشک روبه رواست؟

شاید پزشکان آب هوای استان مارا دلچسب نیمدانند!!!

شنیده ها حاکی از آن است دکتر ایلامی از گزینه های ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان می باشد این در حالی است که مشکلات عنوان شده در حوزه ای است که ایشان مسئولیت آن را بر عهده دارد ومیبایست جوابگو باشند.

اصحاب رسانه استان قصد دارند به صورت ویژه وضعیت علوم پزشکی استان را بررسی و بخش به بخش منتشر نماید . کسانی که اطلاعات مستندی در این خصوص دارند می توانند ما را در این امر یاری دهند.

منبع:خبرنما

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    من خودم از پرسنل بیمارستان هستم و تا جایی که اطلاع دارم الان بیمارستان مدت 6 ماه است که مطالبات شرکت پیمانکاری بخش اتفاقات بیمارستان امام سجاد را پرداخت ننموده در حالی که در قرارداد منعقد شده با پیمانکار، ذکر شده که پیمانکار تا 2 ماه باید بتواند مطالبات را پرداخت نماید نه 6ماه خوب معلومه با این وضعیت هیچ پزشکی حاضر نیست در اتفاقات کار کند و عده ای هم دنبال کارشکنی هستند.

  • ناشناس گفت:

    اگه حقوق پزشکای اتفاقات رو بموقع و به اندازه ساعاتی که دارن واقعا زحمت میکشن بدن چرا اتفاقات بدون پزشک بمونه!‏!چیزی که فرواونه پزشک جوان وجویای کار ولی اینا کار مفت و مجانی میخوان پزشک حمال میخوان پزشکی که مثل … کارکنه و دم نزنه؛خدایا ما باید حقمون رو از کی بگیریم؟!! از تو یا دکتر نبوی زاده!‏

  • ناشناس گفت:

    تورو خدا یکی نیست بگه این همه پول رو بالا می کشید نه به پرستار رحم میکنید نه پزشک نه بیمار…واسه چی؟!‏!آخه فردای قیامت چی میخواین جواب بدین بخدا شماها هم مثل ماها می میرید یه روزی؛نکنه شک دارین اینقد حیف ومیل میکنید

پربازديد