تاریخ درج خبر : 1392/07/13
کد خبر : ۱۰۰۵۹۱
+ تغییر اندازه نوشته -

“پیامکی” که سهم خواهی شورای شهر را افشا کرد/ شهردار یاسوج تکذیب کرد

سایت استان: مدت زمانی است از انتخاب شهردار یاسوج میگذرد، شهرداری که شهردار شدنش با کش وقوسهای زیادی روبرو بود، شهرداری که مخالفانش طوری بر طبل مخالفت می کوبیدند که حتی صدای طبل مخالفان محسن هاشمی پیش اینان کم می آورد ولی با این تفاوت که شورای شهر تهران یک الهه راستگو داشت ولی اینان همگی خود الهه راستگو بودند.

600

یکی از اعضای همین شورا برای مخالفت ،شورای شهر را تهدید به ناگفته ها میکرد ودیگری خبر از تصمیمات باند گونه شورا را می داد، وکس دیگری ماجرا را طوری عنوان کرد که خبرنما در گزارشی نوشت “دیکتاتوری پنهان در شهرداری یاسوج”، دیکتاتوری که نشات گرفته از دموکراسی بود.

با وجود این،گمان می رفت انتخاب شهردار یا تا مدتی مسکوت خواهد ماند و شهرداری باید با سرپرست اداره شود و یا اینکه فقط با تعداد شش نفر از اعضای شورا، شهردار انتخاب خواهد شد ،ولی در عین ناباوری درمدت زمان بسیار کوتاهی جاوید با رای قاطع کل اعضای شورا، شهردار یاسوج شد .حال چه اتفاقی رخ داد که در چند ساعت مخالفان به موافقان پیوستند هر “ذهن سلیمی”را به خود مشغول میکند، وجای سئوال بود اساسا اینان (اعضای پنج نفر)برای انتخاب شهردار چه شاخصه ای را ملاک قرار داده بودند ؟ آیا جاوید دراین چند ساعت توانست همه آن شاخصه هایی که این پنج نفر اعضا در ایشان نمیدیدند در خود بوجود آورد ؟ ویا اینکه به این نتیجه رسیدند که معیارشان اشتباه بوده وباید با شاخص آن شش نفر اعضای دیگر شهردار را انتخاب کنند؟ وشاید هم مسئله دیگری است که ذهن ما یاری نمی دهد؟

البته نا گفته نماند از این اتفاقات عجیب وغریب در شهرداری یاسوج کم نیست که به یکی از همین موارد میتوان به پیامکی که خبر از سهم اعضای شورا در انتخاب شهردار اشاره کرد. این پیامک با این عنوان“حراج تازه در شهرداری یاسوج” منتشر شده در ادامه این پیامک چنین آمده است :

۱- اداری مالی-بابایی(سهمیه امیری)

۲-شهرسازی – رمضانی (سهمیه اکبری)

۳-فنی-رضایی(سهمیه اکبری تبار)

۴-خدمات شهر- برافراشته (سهمیه فروغ فر)

۵- فرهنگی- فضیلت (سهمیه وظیفه شناس)

۶-کارکنان زحمت کش شهرداری چی شدند.

یک منبع موثق گفت: اسامی که در این پیامک به آنها اشاره شده نسبتهای بسیار نزدیکی اعم از پسر عمو،پسر دایی ، خواهرزاده با اعضای شورایی که نامشان در این پیامک برده شده دارند وهیچگونه سوابق اجرایی در شهرداری هم ندارند.

البته در این پیامک نامی از پنج نفر اعضای شورای که اول مخالف انتخاب شهردار بودند برده نشده ویا شاید اینان از سهم محرومند واگر چنین پیامکی واقعیت داشته باشد یحتمل در آینده ای نزدیک شهردار با واکنش دوباره این اعضای پنج نفره روبرو خواهد شد واکنشی که زود شعله ور می شود وزودتر هم خاموش .

در همین رابطه خبرنما در گفتگوی اختصاصی با شهردار یاسوج نظرشان را در مورد پیامک انتشار یافته جویا شد .

محمد علی جاوید این پیامک را کذب محض دانست وافزود ؛ شهرداری یک معاونت بیشتر ندارد که نه برای این معاونت ونه برای قسمت مدیریت های دیگر شهرداری هیچگونه تصمیمی اتخاذ نشده است اگر چیزی هم باشد فقط در حد پیشنهاد بوده است.

جاوید با اعلام اینکه هنوز رسما به عنوان شهردار یاسوج معرفی نشده ام گفت: هیچ کدام از اعضای شورای شهر مطالبه ای از من نداشته اند و حرف اول وآخر را در این تصمیمات را شهردار خواهد زد.

وی در پایان تصریح کرد: هدفم خدمت هست واز همه عزیزان وهمچنین رسانه ها میخواهم در جهت تلطیف کردن فضا ما را یاری کنند تا بهتر بتوانیم در خدمت رسانی به مردم عزیزمان کوشش کنیم.

امید است این شایعات فقط در حد شایعه باقی بماند و شهردار پر تلاش، نسبت به بکار گرفتن نیروهای متخصص و کار آمد در قسمت های مدیریتی اقدام نمایید.

منبع:خبرنما

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • غریفون گفت:

  ما به تبلیغات خانه ای شوراها باید بخندیم . آنان که به خانه های اهالی می روند یقینن به توانایی خود شک دارند . یا ندارم کسی برای شورا ثبت نام کرده باشد و از تبلیغات متنوع نظیر شام دادن ، پول دادن ، خانه این و آن خود را دعوت کردن و هزار حرف مفت زدن استفاده نکرده باشد . هرگز توسعه نخواهیم یافت .

 • عبداله گفت:

  شورای بدون از تفکر همراه با تعصب وقبیله ای انتخاب کردن سرنوشتش همینه

 • همشهری گفت:

  باید تاسف خورد به حال چنین شورایی… و صد البته از ماست که بر ماست. تا وقتی مردم ما به اون سطح از تفکر نرسن که انتخابات قومی قبیله ای هیچ سود اجتماعی ای به بار نخواهد آورد وضع ما همینه!

  • شهروند گفت:

   فک نکنم این حرف درست باشه شاید تعداد اندک شورا سهم خواهی داشته باشند ولی یکی مثل اکبری تبار انسانی خدا ترس و سالم هست به نیروهای متخصص و دلسوز از جمله مرادی معاون فنی شهرداری که الحق وانصاف کارامد و کاردان میباشه حمایت میکنه چون یرای خدمت به مردم امده نه برای سهم خواهی یا اقای مفتح همین طور یا اقای هدایت اکبری این حرفحا شایع میباشه دلیلش اینه که فقط نیروهای بدنه شهرداری میتونه موفق باشه نه نیرویی که از قوانین شهرداری چیزی نمیدونه اقای دکتر جاوید هیچ وقت چنین اشتباه بزرگ رو مرتکب نخواهد شد وگر نه فاتح اخر شهرداری خوانده خواهد شد

پربازديد