تاریخ درج خبر : 1392/07/14
کد خبر : ۱۰۱۴۳۹
+ تغییر اندازه نوشته -

تصادفات 20 درصدی موتورسیکلت‌ها در استان

سایت استان: رئیس پلیس راه کهگیلویه و بویراحمد گفت: 20 درصد تصادفات به وقوع پیوسته شش ماهه سال 92 در استان مربوط به موتورسواران بوده و در 12 درصد از این تصادفات موتورسواران مقصر هستند.

به مناسبت هفته نیروی انتظامی و به همت پلیس راهور کهگیلویه رژه موتوری با حضور موتورسواران از ورودی دهدشت تا پارک شهید دستغیب برگزار شد.

سرهنگ سیاهپور در این مراسم اجرای رژه موتوری را در راستای اهداف ناجا و ریز فعالیت‌های هفته نیروی انتظامی دانست و اظهار داشت: این مراسم با حضور موتورسیکلت سواران به اجرا درآمد.

رئیس پلیس راه کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه 20 درصد از تصادفات شش ماهه امسال مربوط به موتورسواران بوده است تصریح کرد: در 12 درصد از این تصادفات موتورسواران مقصر شناخته شده‌اند.

وی اجرای رژه موتوری را یکی از برنامه‌های هفته ناجا در سطح استان برشمرد و گفت: به دلیل گستردگی حوزه شهرستان کهگیلویه این مراسم در دهدشت برگزار شد.

سیاه پور ادامه داد: این همایش در راستای ارتقای فرهنگ موتورسواری و تشویق موتورسواران به رعایت قوانینی و مقررات در دستور کار پلیس راهور قرار گرفت.

به گفته رئیس پلیس راه استان تعداد 200 نفر از راکبین قانونمند از طریق استعلام از سیستم پلیس راهور شناسایی شده و در همایش رژه موتوری از آنها تجلیل می شود.

سرهنگ سیاهپور اهدای کلاه ایمنی به موتورسواران شرکت کننده در همایش را از دیگر برنامه‌های رژه موتوری عنوان کرد.

در ادامه سرهنگ ابوالحسن ملکی هدف از برگزاری این همایش را آگاهی دادن به مردم خواند و گفت: فرهنگ استفاده از کلاه ایمنی در همایش رژه موتوری ترویج می‌شود.

رئیس راهنمایی و رانندگی استان با اشاره به بروز تصادفات در بخش موتورسیکلت‌ها ابراز داشت: با توجه به اینکه بیشترین صدمات در ناحیه سر رخ می‌دهد استفاده از کلاه ایمنی می‌تواند ضربات ناشی از تصادفات را کاهش دهد.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد