تاریخ درج خبر : 1392/07/14
کد خبر : ۱۰۱۴۴۱
+ تغییر اندازه نوشته -

تحقق ۶۵درصدی درآمدهای مالیاتی در استان

سایت استان: مدیرکل امور اقتصاد ودارایی کهگیلویه وبویراحمد گفت: ۶۵درصد سهم درآمدهای مالیاتی مصوب در استان در شش ماه نخست امسال وصول شده است.

ابراهیم کشاورز روز یکشنبه در جلسه ستاد درآمد و تجهیز منابع کهگیلویه وبویراحمد افزود: میزان وصول درآمدهای مالیاتی در استان در این مدت حدود ۳۴۰ میلیارد ریال بود که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته دو درصد کاهش داشته است.
وی بیان کرد: تغییر کاهش پنج درصدی میزان مالیات بر ارزش افزوده به سه درصد و کاهش محسوس اعتبارات عمرانی در سال گذشته یکی از دلایل اصلی در کاهش درآمدهای مالیاتی این استان بوده است.
کشاورز از افزایش ۱۱۱ درصدی در سایر درآمدهای عمومی در این مدت خبر داد و افزود: یکی از راهکارهای اساسی برای افزایش میزان تخصیص اعتبارات استان افزایش میزان وصول درامدهای عمومی از جمله مالیات ها است.
مدیرکل اموراقتصاد و دارایی کهگیلویه وبویراحمد گفت: رویکرد اصلی در زمینه وصول درآمدها بر اساس قوانین و استراتژی های بالا دستی از جمله قانون برنامه پنجم توسعه است.
کشاورز با بیان اینکه باید نوع نگاه مردم و بنگاه های اقتصادی در پرداخت مالیات تغییر کند، اظهار کرد: تاکید دولت و مسوولان اقتصادی کشور در مسایل اقتصادی همواره بر درآمدهای عمومی به ویژه مالیات است.
وی تاکید کرد: فرار مالیاتی و تمکین نکردن به قانون از سوی برخی بنگاه های اقتصادی و شرکت های تولیدی در استان یکی از چالش های اساسی در زمینه وصول درامدهای عمومی به ویژه منابع مالیاتی است.
کشاورز از بخشش ۷۰درصدی جرائم مالیاتی با پیشنهاد استاندار کهگیلویه وبویراحمد خبر داد و گفت: تحقق این امر منوط به پرداخت اصل مالیات از سوی مودیان مالیاتی است.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد