تاریخ درج خبر : 1391/11/18
کد خبر : ۱۰۱۴۵
+ تغییر اندازه نوشته -

محسن رضایی: کم تحملی قوام جامعه را سست می کند

سایت استان: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: سرزمین کهگیلویه و بویراحمد دارای تاریخ درخشان و شناسنامه ای پرافتخار است که مردم این منطقه در صحنه های مختلف فداکاریهای عظیمی برای انقلاب اسلامی ایران انجام دادند.

 محسن رضایی که چهارشنبه ، 18 بهمن ماه در همایش اقتصادی مقاومتی و تحریم ها در مصلای امام خمینی (ره) یاسوج سخن می گفت ،افزود: شهید “آریوبرزن ” قهرمان در این استان جلوی جنگجویان مقدونیه و اسکندر مقدونی را گرفت و هر چه این جنگجویان تلاش کردند نتوانستند از کوه های این استان عبور کنند.دلیرمردان این استان در جنگ های “تنگ تامرادی ” و “گجستان ” جلوی ظالمان را گرفتند و هیچگاه تسلیم گردنکشان تاریخ نشدند.

وی اظهار کرد: ما افتخار می کنیم که لر هستیم چراکه دارای چنین سوابق درخشانی هستیم و در هشت سال دفاع مقدس نیز به خوبی امتحان خود را همچون سایر ملت ایران پس دادیم. قبل از انقلاب اسلامی هرجا ایران وارد مناقشه ای شد بخشی از ایران را از دست داد و سمرقند و بخارا نیز جزء این موارد بوده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: چرا باید با این همه سوابق و فداکاری ملت ایران ما در مشکلات اقتصادی همچون مرغ و گوشت بمانیم و مردم جامعه ما در مضیقه باشند و چرا باید عده ای بیانید و گذشته ما را زیر سوال ببرند ،عده ای گرانی و بیکاری را چیز مهمی نمی دانند و آیا  اینکه جوانان ما از بیکاری  به اعتیاد روی آورند باید نادیده گرفته شود و باید نگاه واقع بینانه و منصفانه ای داشته باشیم تا بتوانیم از این مرحله و شرایط عبور کنیم.

رضایی ابراز کرد: ما باید سنگر اقتصادی خود را درست کنیم اما متأسفانه در چنین شرایطی تعجب می کنیم وقتی که مقام معظم رهبری می گوید ؛ که آرامش را حفظ کنید ،برخی از مسوولان و دولتمردان ما  بجای اینکه در مقابل بیکاری ، گرانی و سختی ها در کنار مردم باشند دست به یقه یکدیگر می شوند و آیا این منازعات و اختلافات مشکلات مردم را بیشتر نمی کند و باعث نا آرامی و بی ثباتی قیمت ها در جامعه نمی شود؟

وی با بیان این مطلب که نیاز به آرامش داریم اگر کمکی نمی کنند مردم را تضعیف نکنند، ادامه داد:برخی آقایان و دولتمردان مانند خروس جنگی با هم برخورد می کنند و به هم می پرند این موضوع در شأن جمهوری اسلامی و مردم این کشور نیست بلکه دشمنان و رقبای ایران اسلامی را خوشحال و مردم را مأیوس می کند .

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: باید اخلاق و ادب دولتمردان زبان زد عام و خاص باشد چراکه کم صبری و بد اخلاقی  دوام و قوام جامعه را سست می کند، مسوولان باید شأن خود و جامعه را حفظ کنند چراکه صندلی که روی آن نشسته اند بهای خون هزاران جوان شهید است و این انقلاب با هزینه های سنگینی بدست آمده و نباید منافع شخصی و جناحی را بر منافع مردم مقدم بداریم.

رضایی گفت:اگر کسی شجاعت کنار رفتن را ندارد نباید وجه جمهوری اسلامی ایران را زیر سوال ببرد و مشکلات مردم را بیشتر کند چراکه مردم بیدار و هوشیار هستند و ما مسوولان و مردم باید شکرگزاری جمهوری اسلامی را بجای آوریم.رهبر معظم انقلاب و مردم در این شرایط اجازه نمی دهند عده ای بدنبال آب و نان برای خود و گروهشان باشند.

وی عنوان کرد:چطور است که چینی ها با یک میلیارد جمعیت به خوبی اقتصاد کشورشان را اداره می کنند اما ما که 75 میلیون جمعیت داریم انقلاب بزرگی را بوجود آورده ایم و جنگ عظمی را پشت سر گذاشته ایم چطور نمی توانیم معیشت و اقتصاد مردم را اداره و حل کنیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود:چرا مردم استان کهگیلویه و بویراحمد نمی توانند استان خود را اداره کنند آیا آنانی که در تهران نشسته اند و برای این استان برنامه ریزی می کنند دلسوز تر از نخبگان این استان هستند؟ اگر این استان به لحاظ منابع خدادادی ، ظرفیت ها و پتانسیلهای و نیروی تحصیلکرده ، غنی است چرا تاکنون صنایع تبدیلی در آن ایجاد نشده است. این استان در زمینه کشاورزی ،دامداری ، گردشگری و صنعت نفت و گاز دارای استعداد های ویژه ای است اما چقدر از این ظرفیت ها استفاده شده است ما در استان کهگیلویه و بویراحمد مفاخر ، علما ، شعرا ، هنرمندان زیادی داریم اما به فرهنگ استان توجه کافی نشده است .

رضایی اظهار کرد:در استان کهگیلویه و بویراحمد در زمینه گردشگری ظرفیتها و مناظر طبیعی و دیدنی وجود دارد که در هیچ جای دنیا وجود ندارد اما از این همه توانمندی استفاده نمی شود چرا باید دراین استان بیکار داشته باشیم.

وی با بیان این مطلب که ما امروز قانون اساسی و ولایت فقیه را داریم که باید از آن دفاع کنیم ، ابراز کرد: امروز دیگر یارانه 45 هزار تومانی که به مردم داده می شود به اندازه 15 هزار تومان سال قبل می توانیم کالا و جنس خریداری کنیم . هم اکنون ارزش این پول کم شده است و ما نباید اجازه دهیم ارزش پول ملی مان پایین آید و ثبات این پول مهم است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد:در حال حاضر جوانان ما شغل می خواهند و مسأله اشتغال از همه چیز مهمتر است ، جوانان ما عزت نفس می خواهند که این مسأله با داشتن شغل برای آنها بوجود می آید . اگر زمانی به نفع ملت ایران اسلامی امثال من کنار رفتیم امروز باید بخاطر این ملت در صحنه اقتصادی ، اجتماعی و سیاسی باشیم و مشکلات را برطرف کنیم.

رضایی اضافه کرد:انشاء الله سالهای آینده سالهای درخشش ملت ایران و خنثی کردن تحریم ها اقتصادی و شکوفایی ایران اسلامی است . بیش از 15 سال است که بر روی اقتصاد ایران کار کرده ام  امیدوارم که با کمک مردم آماده شویم برای یک فتح دیگری و شکوفایی در کشور درست کنیم که یک فقیر و بیکار در ایران اسلامی پیدا نشود .

گزارش تصویری از این مراسم:

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد