تاریخ درج خبر : 1391/11/19
کد خبر : ۱۰۱۹۴
+ تغییر اندازه نوشته -

برگزاری جشن عشایر در صحرای کلاچوی دهدشت/ گزارش تصویری

سایت استان: با حضور گروه‌های عشایری از سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد جشن بزرگ عشایری استان در منطقه کلاچوی کهگیلویه برگزار شد.

در این مراسم که با حضور پرشور مردم و مسئولان استانی و شهرستانی همراه بود عشایر استان به صورت نمادین فعالیت‌های روزمره عشایری را برای حاضرین به نمایش گذاشتند.

اسب سواری، اجرای رقص محلی و شاهنامه‌خوانی از دیگر برنامه‌های این جشن باشکوه بود که مورد استقبال میهمانان قرار گرفت.

عشایر کهگیلویه و بویراحمد مردانگی خود را به هیچ چیز نمی‌فروشند

سیدحسین صابری در جشن بزرگ عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به نقش تعیین‌کننده عشایر در عرصه‌های مختلف در کشور اظهار داشت: عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد نشان داده‌اند که اصالت و مردانگی خود را به هیچ چیز نمی‌فروشند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان این‌که حامل سلام گرم مقام معظم رهبری برای عشایر استان است، تصریح کرد: عشایر این استان در طول تاریخ زیر بار ظلم نرفته‌اند.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه عشایر این استان نقش به سزایی در پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی داشتند، ابراز داشت: این خود حکایت از روحیه سلحشوری و بی‌باکی عشایر این استان است.

وی با بیان این‌که عشایر کهگیلویه و بویراحمد همواره حمایت و پشتیبانی خود را از نظام مقدس جمهوری اسلامی نشان داده‌اند، بیان داشت: عشایر امروزه یکی از پشتوانه‌های اصلی و ذخایر تمام ناشدنی انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.

صابری اذعان کرد: باید به این مردم و روحیات آن‌ها بالید و از هر فرصتی برای خدمت‌رسانی به آن‌ها استفاده کرد و هیچ نعمتی بالاتر از خدمتگزاری به این مردم نیست.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان این‌که نظام مقدس جمهوری اسلامی با خون دل ملت ایران به ثمر نشسته و استوار شده است، بیان داشت: نباید بگذاریم چیزی که با خون دل آبا و اجداد ما به دست آمده به آسانی از دست برود.

وی راه حفظ انقلاب و دستاوردهای آن را تبعیت از مقام معظم رهبری دانست و بیان داشت: تا مادامی که پشت سر رهبری حرکت کنیم هیچ آسیبی نظام و انقلاب را تهدید نخواهد کرد.

صابری در ادامه با اشاره به خدمات ارزنده‌ای که در طول انقلاب به عشایر داده شده ابراز داشت: یکی از برنامه‌هایی که باعث افزایش خدمات‌رسانی به عشایر خواهد شد اسکان عشایر است.

وی از اسکان عشایر به یک طرحی مهم و موثر در ارائه خدمات به عشایر یاد کرد و افزود: اصلی‌ترین راه موفقیت این طرح استقبال عشایر از این برنامه مهم می‌باشد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از همه عشایر خواست تا با مشارکت در این طرح از خدمات بیشتری درحوزه سلامت، آسایش و رفاه بهره ببرند.

عشایر پشتوانه محکمی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی بودند

ابراهیم جعفری در ابتدای این این مراسم با خیر مقدم به همه میهمانان و عشایری که در این جشن حضور یافتند، ابراز داشت: بدون شک عشایر یکی از ظرفیت‌های عظیم کشور در هر عرصه‌ای هستند.

فرماندار کهگیلویه با بیان این‌که عشایر همواره نقش تعیین کننده‌ای در ایجاد امنیت و اقتصاد کشور داشته‌اند، تصریح کرد: تاریخ ایران اسلامی جانفشانی و دلاوری‌های آن‌ها را از یاد نخواهد برد.

جعفری با اشاره به این‌که عشایر همواره با کمترین امکانات بهترین بهره‌وری را برای کشور به خصوص در بحث تولیدات دامی داشته‌اند، تاکید کرد: همه مدیران و مسئولان خود را موظف به خدمت رسانی به این سخت‌کوشان بی‌ادعا بدانند.

مسئول ارشد اجرایی شهرستان کهگیلویه با اشاره به این‌که استان کهگیلویه و بویراحمد از استان‌هایی است که از بیشترین درصد جمعیت عشایری نسبت به جمعیت برخوردار است، اضافه کرد: با تقویت و ساماندهی عشایر می‌توان خدمات‌رسانی را به آن‌ها دو چندان کرد.

وی بیان کرد: در طول ۳۴ سال از عمر انقلاب اسلامی خدمات شایسته‌ای به عشایر شد که امید می‌رود با برنامه‌ریزی و مدیریت این خدمات را افزایش داد.

وی حضور پرشور مردم و مسئولان را نشانه علاقه وافر آن‌ها به زندگی ساده و محتوای عشایری دانست و افزود: عشایر در همه حال در صحنه‌های حساس انقلاب پشتوانه محکمی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی بودند.

گزارش تصویری از این مراسم:

منبع:کبنانیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد