تاریخ درج خبر : 1391/11/19
کد خبر : ۱۰۲۲۱
+ تغییر اندازه نوشته -

بازدید4 ساعته بزرگواری از روستاهای دهدشت

ظهر امروز نماینده شهرستان کهگیلویه به همراه فرماندار و جمعی از مسئولان این شهرستان از تعدادی روستاهای بخش مرکزی کهگیلویه بازدید کردند.

در این بازدید که بیش از چهار ساعت به طول انجامید از روستاهای کلگه پهن، چیر و برج علیشر بازدید و از نزدیک با اهالی این روستاه‌ها دیدار و مشکلات آن‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی و چرام با بیان این‌که بازدید و سرکشی از روستاها از وظایف اصلی هر مسئول است، اظهار کرد: خیلی از مشکلات و معضلات در روستاها وجود دارد که جز با بازدید و سرکشی مدیران برطرف نمی‌شوند.

بزرگواری با اشاره به اهمیت خدمات‌دهی به روستاها و مناطق دور افتاده، تأکید کرد: باید به سمتی حرکت کنیم که روستاها رونق بگیرند.

عضو کمیسیون آب و کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که توسعه و تقویت روستاها باعث جلوگیری از مهاجرت روستانشیان به شهرها خواهد شد، بیان کرد: تنها راه جلوگیری از مهاجرت روستاییان تقویت بنیه اقتصادی و درآمدزایی در روستاهاست.

بزرگواری خاطرنشان کرد: باید با سرکشی از روستاها مشکلات آنها واکاوی و با اولویت‌بندی آن‌ها را رفع کرد تا دیگر شاهد رکود و عقب ماندگی در روستاها نباشیم.

وی با بیان این‌که بعد از انقلاب خدمات شایسته‌ای به روستاهای استان کهگیلویه و بویراحمد شده است، تصریح کرد: امیدواریم که با رفع برخی کمبودها روستاهای ما به ایده‌آل‌های لازم و مورد نظر نظام مقدس جمهوری اسلامی برسند.

فرماندار کهگیلویه نیز با بیان این‌که سرکشی از روستاهای شهرستان از اولویت‌های اصلی و برنامه‌های فرمانداری کهگیلویه است، بیان داشت: این بازدیدها به صورت هفتگی و ماهیانه انجام می‌شود و تاکنون به واسطه همین بازدیدها مشکلات زیادی از روستاها رفع شده است.

عدم پوشش شبکه‌های تلویزیونی در برخی روستاهای بخش مرکزی کهگیلویه

روستاهای چیر و کلگه پهن به رغم این‌که از روستاهای بخش مرکزی کهگیلویه بوده و تا مرکز شهر کمتر از 10 کیلومتر فاصله دارند از برخی مشکلات از جمله عدم آنتن‌دهی تلفن همراه و نیز عدم پوشش شبکه‌های تلویزیونی گلایه دارند.

حال برای این‌که مردم روستاهای این منطقه بهر هر دلیل مجبور به استفاده به استفاده از ماهواره نشوند لازم است توسط مسئولان پر تلاش صدا و سیمای استان فکری به حال این منطقه شود کما این‌که به گفته اهالی این روستاها شبکه دیجیتال نیز کارایی لازم را ندارد.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد