تاریخ درج خبر : 1392/07/16
کد خبر : ۱۰۲۲۴۶
+ تغییر اندازه نوشته -

تمام روستاهای بالای 20خانوار استان دارای طرح هادی هستند

سایت استان: معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کهگیلویه وبویراحمد درگفتگوبا خبرنگاران گفت: تمام روستاهای بالای 20 خانوارتا پایان برنامه پنجم توسعه باید دارای طرح هادی باشند که طبق سرشماری عمومی سال 85 تمام روستاهای بالای 20خانوار استان کهگیلویه وبویراحمد دارای طرح هادی هستند.
جلال خورشیدی به بیان گزارشی از تهیه طرحهای هادی روستایی پرداخت وگفت تا قبل از برنامه چهارم 146 روستا دارای طرح هادی بود که تا پایان این برنامه در سال 89 به 364مورد رسید. خورشیدی افزود در برنامه پنجم توسعه درسال 90و91خوشبختانه در232روستا تا کنون تهیه طرح هادی داشته ایم که رشد قابل توجهی داشته است.

خورشیدی
خورشیدی تعداد روستاهای بالای 20 خانوار کشور را 38114 روستا واستان کهگیلویه وبویراحمد را 722روستا ذکر کرد وگفت نسبت برخورداری روستاهای بالای 20خانوار از اجرای طرح هادی روستایی درکشور33روستا واستان 43 روستاست که با این نسبت برخورداری از تهیه طرحهای هادی روستایی در کشور 73درصد ودر استان کهگیلویه وبویراحمد 100درصد می باشد.
وی بازنگری طرح هادی روستایی تا قبل از برنامه چهارم را 5مورد ودر برنامه چهارم توسعه 105مورد ذکر کرد وگفت درسالهای 90و91اجرای طرحهای هادی نیمه تمام روستایی در 188روستا به پایان رسید.
وی به اجرای طرحهای هادی جدید روستایی اشاره کرد وگفت تا قبل از برنامه چهارم 70روستا طرح هادی درآنها اجرا شده بود که تا پایان برنامه چهارم توسعه درسال 89 تعداد137روستا دارای اجرای طرح هادی شدند که در برنامه پنجم توسعه در سالهای 90و91در 105روستا طرح هادی اجرا شد.
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کهگیلویه وبویراحمد تعداد روستاهای دارای طرح هادی را تاکنون در استان کهگیلویه وبویراحمد 784روستا وتعداد روستاهای اجرا شده را 316روستا ذکر کرد وگفت تعداد روستاهای دارای طرح هادی زیر 20خانوار در استان 42روستاست که تاکنون در 4 روستای آن طرح هادی اجرا شده است .
وی به صدور سند مالکیت روستایی اشاره کرد وگفت تا قبل از برنامه چهارم توسعه 7839سند مالکیت روستایی صادرشده بود که در طول اجرای برنامه چهارم 23242سند مالکیت صادر شد ودر برنامه پنجم توسعه در سالهای 90،91و92تعداد 1282مورد سند مالکیت روستایی صادر شده است. وی به صدور سند مالکیت شهرهای زیر 25هزار نفر در سطح استان اشاره کرد وگفت در برنامه پنجم توسعه در سال 91 تعداد 116 مورد سند مالکیت صادر شد که قبل از آن هیچ سندی صادر نشده بود.
ضرورت همکاری بیشتر ثبت اسناد استان با بنیاد مسکن جهت صدور سند مالکیت روستایی
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان کهگیلویه وبویراحمد روند صدور سند مالکیت روستایی در استان را با توجه به قانون جدید صدور سند بسیار کند توصیف کرد وضمن تقدیر وتشکر از همکاریهای گذشته ثبت اسناد در صدور سند مالکیت روستایی از مدیرکل ثبت واسناد استان خواست تا همچون گذشته همکاری بیشتری داشته باشند تا اهداف پیش بینی شده برنامه پنجم به خوبی تحقق پیدا کند.
وی به واگذاری زمین روستایی اشاره کرد وگفت تا قبل از برنامه چهارم 4284قطعه زمین واگذار شده بود که در برنامه چهارم توسعه تا سال 89تعداد 1473قطعه واگذارشد ودر سالهای اجرای برنامه پنجم توسعه در سالهای 90،91و92تعداد 576قطعه زمین روستایی واگذر شده است.
خورشیدی افزود در زمینه اجرای خدمات فنی وصدور پروانه ساختمان روستایی تا قبل از برنامه چهارم 4856پروانه ساختمانی ودر طول اجرای برنامه چهارم 14802مورد ودر برنامه پنجم توسعه در سالهای 90تا 92تعداد 9751 پرنامه ساختمانی روستایی صادر شده است.
بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در ارائه خدمات عمرانی و ایجاد محیطی سالم و بهداشتی در مناطق روستایی نقش‌آفرین بوده است

جلال خورشیدی دررابطه با اهمیت طرحهای هادی گفت طرحهای هادی به منظور عمران و توسعه روستاها در نظر گرفته شده و از چند سال گذشته با روند پرشتابی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دنبال شده است.
وی برنامه‌ریزی برای مشارکت مردم روستایی در تهیه و اجرای طرح هادی، بهبود وضعیت اقتصادی روستاها از طریق تسهیلات تولیدی، اشتغال و نظارت و توسعه کالبدی روستاها و توجه ویژه به منظور توسعه مسکن مردم روستایی، تامین و توزیع عادلانه امکانات اجتماعی و ارتقای درآمد مردم روستایی از عمده اهداف اجرای طرح‌های هادی به شمار می‌رود.
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان کهگیلویه وبویراحمد افزود از طرح‌های هادی روستایی به عنوان سند توسعه روستاها یاد می شود که این طرح‌ها بسترهای مناسب و خوبی برای عمران و توسعه روستاها با توجه به شرایط اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی آن منطقه ایجاد می‌کنند.
خورشیدی در ارتباط با تهیه هادی روستایی تا پایان برنامه پنجم توسعه گفت : بر اساس ماده 11 قانون و با توجه به اهداف کمی و کیفی طرح‌های هادی روستایی نیز بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موظف شده تا پایان برنامه پنجم توسعه برای تمامی روستاهای بالای 20 خانوار کشور تهیه طرح هادی داشته باشد.
وی افزود:اجرای طرح‌های در روستاها از محل سرمایه‌های ملی و بیت‌المال است لذا دهیاری، شوراهای اسلامی و مردم در راستای حفظ و نگهداری آنها تلاش کنند و در این زمینه با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همکاری و همیاری لازم را داشته باشند.
خورشیدی در بخش دیگری از سخنانش گفت: توسعه مناطق روستایی در سایه به پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی ایران تحقق پیدا کرد.
وی اظهار داشت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یادگار امام خمینی (ره) قلمداد می‌شود به طوری که این مجموعه در ارائه خدمات عمرانی، سازندگی، ایجاد محیط سالم و بهداشتی در مناطق روستایی نقش‌آفرین بوده و به منویات بنیان‌گذار کبیر انقلاب رنگ تحقق بخشیده است.
وی تصریح کرد: بعد از به پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی، خدمات ویژه‌ای به ساکنان مناطق روستایی ارائه شد و می‌توان گفت به معنای واقعی کلمه روستاها مورد توجه قرار گرفته ودر راستای توسعه و عمران آنها قدم برداشته شد.خورشیدی اظهار امیدواری کرد روند عمران و سازندگی مناطق روستایی همچنان تداوم پیدا کند و سایر نهادها ومردم مشارکت بیشتری با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی داشته باشند.
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان کهگیلویه وبویراحمد خاطر نشان کرد: اجرای طرح‌ها ی هادی در کنار نوسازی مساکن روستایی چهره روستاها را متحول کرده و سبب شده تا روستاییان بتوانند با تلاش برای تأمین معاش خود از سرپناهی مناسب و سکونت‌گاه‌های در خور و شایسته استفاده کنند.
وی اجرای طرحهای هادی در روستاها را نیازمند مشارکت مردم دانست وگفت با توجه به اعتبارات محدود انتظار می رود مردم شریف روستاها برای اجرای طرحهای هادی مشارکت بیشتری داشته باشند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • علی گفت:

    جناب آقای خورشیدی
    سلام
    مطلبی را که مطالعه نمودم بسیار شیرین و نوید روستاهای زیبا را می دهد ولی خودت می دونی که از حرف تا واقعیت فاصله هست من به جرات میگویم که طرح هادی در اکثر روستاها که به دلیل کارشکنی و یا جانبداری دهیارن به درستی اجرا نشده و همه اینها شعار می باشد و تنها یک پیشنهاد دارم که امیدوارم روزی عملی شود، پیشنهاد می شود برای اجرای مناسب طرح هادی در روستاها کارگروهی متشکل از بنیاد مسکن،قوه قضائیه، نیروی انتظامی، شرکت گاز، آبفا روستایی، اداره برق و سایر دستگاههای خدمت رسان تشکیل گردد و اجرای طرح هادی را اجباری و بدون از دخالت نفوذ افراد ذینفع اجرا نمایند ، طرح هادی اختیاری ضربه ای است به اهالی روستا که در بلند مدت آثار آن هویدا می شود. خودت میدونی که آنچه در بالا گفتی بیشتر شبیه یک داستان بود تا واقعیت و امیدوارم در گزارشات بعدی واقعیت را بخوانیم………….

پربازديد