تاریخ درج خبر : 1392/07/16
کد خبر : ۱۰۲۷۱۷
+ تغییر اندازه نوشته -

35 نوعروس با جهیزیه کمیته امداد کهگیلویه به خانه بخت رفتند

سایت استان: مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان کهگیلویه از اهداء جهیزیه به 35 نوعروس تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه(س) خبر داد.
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، عنایت رحیمی نیا گفت: در آیینی که به مناسبت اول ذیحجه سالروز ازدواج حضرت علی (ع) در سالن نمازخانه این نهاد و با حضور 35نوعروس تحت حمایت و مربیان دینی برگزار شد، روش های زندگی بهتر و الگو گرفتن از زندگی معصومین در آغاز زندگی مشترک توسط مربیان دینی جهت زوج های جوان تشریح شد.
وی با بیان این موضوع که سرمشق قرار دادن زندگی ائمه در تمام شئونات زندگی باعث آرامش و لذت بردن از زندگی خواهد شد، اظهار داشت: تأمین جهیزیه نوعروسان یکی از برنامه های اصولی کمیته امداد است که به خاطر کمک به خانواده های مددجویان جهت رفع قسمتی از مشکلات مالی ازدواج فرزندانشان انجام می گیرد.
رحیمی نیا بیان داشت : به همین مناسبت به 35نفر از نوعروسان تحت حمایت که در دوره های آموزش شرکت نمودند، کمک هزینه تأمین جهیزیه اهدا شد.
وی اعتبار تعلق گرفته به این نوعروسان را 350میلیون ریال اعلام و خاطرنشان کرد: به منظور تحکیم در بنیان خانواده و سلامت زوجین، شرکت در کلاس های مشاوره و آموزش، انجام آزمایشات ژنتیک و مواد مخدر امری ضروری است و این مهم با جدیت انجام خواهد پذیرفت.
مدیر کمیته امداد شهرستان کهگیلویه افزود: اهداء کمک هزینه تأمین جهیزیه پس از شرکت های در دوره های آموزشی و مشاوره صورت می گیرد.

توزیع سبد غذایی بین 420 کودک زیر شش سال در کهگیلویه

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان کهگیلویه از توزیع سبد غذایی بین 420نفرازکودکان زیر شش سال در این شهرستان خبر داد.
عنایت رحیمی نیا گفت: برای 420 کودک زیر شش سال مبتلا به سوءتغذیه سبد غذایی در نظر گرفته شده که سرانه هر نفر 500 هزارریال می باشد.
وی افزود: سوءتغذیه بعنوان یک بیماری حاد در جامعه نمایان است که مهمترین علت اصلی این بیماری عدم تغذیه مناسب است و کمیته امداد شهرستان کهگیلویه تا کنون توانسته کودکان زیادی را از خطر این بیماری نجات دهد.
رحیمی نیا گفت: به همین منظور کودکان مبتلا به سوء تغذیه از طریق این نهاد و شبکه بهداشت شناسایی و برنامه غذایی خاصی جهت آنان مشخص می شود که بصورت چند ماه یکبار از طریق این نهاد خریداری و در اختیار آنان قرار می گیرد.
وی تصریح کرد: در همین راستا به منظور استفاده 420 کودک مبتلا به سوء تغذیه، سبدهای غذایی با اعتباری بالغ بر 630میلیون ریال جهت سه ماه کودکان بین آنها توزیع شد.
رحیمی نیا سبدهای غذایی کودکان را شامل برنج- ماکارونی – رب گوجه- سویا- روغن-شکر و شربت عنوان کرد و گفت: این اقدام در راستای رسیدگی به امور بهداشتی و غذایی مددجویان و خانواده های نیازمند برای رشد مناسب در کودکان و جلوگیری از بیماریها صورت می گیرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد