تاریخ درج خبر : 1391/11/23
کد خبر : ۱۰۳۲۳
+ تغییر اندازه نوشته -

افزایش 59 درصدی پرونده های مختومه در دادگستری استان

سایت استان: مدیرکل دادگستری کهگیلویه وبویراحمد از افزایش 59درصدی پرونده های مختومه در دادگاه های عمومی و انقلاب این استان در 9ماه گذشته امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

ˈعلی جمادی ˈ افزود: تعداد پرونده های مختومه دردادسراهای این استان در9 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته نیز 16درصد افزایش داشته است.

وی بیان کرد: تعداد پرونده های مختومه در دادگاه های تجدید نظر کهگیلویه وبویراحمد در این مدت نسبت به مدت مشابه گذشته نیز 11درصد افزایش داشت.

مدیرکل دادگستری کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به دستاوردهای عظیم ملت درطول 34 سال گذشته، اظهار کرد: اقدامات انجام شده دربخش های مختلف به هیچ وجه قابل مقایسه با قبل از پیروزی انقلاب اسلامی نیست.

وی ابراز داشت: شماردانشجویان دراستان کهگیلویه وبویراحمد در قبل از انقلاب حتی به تعداد انگشتان یک دست نمی رسید ولی امروزه جوانان و دانشجویان همین استان در مراکز علمی و دانشگاهی سراسر کشور مشغول تحصیلات عالیه هستند.

جمادی با بیان اینکه امروزه امکانات و خدمات ارایه شده در مناطق مختلف و محروم این استان بی سابقه است ، افزود: بسیاری از روستاها و شهرهای کهگیلویه وبویراحمد که قبل از انقلاب از کمترین امکانات اولیه برخوردار بودند امروزه به برکت این نظام الهی دارای امکانات رفاهی و زیرساخت های مناسب در بخش های مختلف هستند.

وی عنوان کرد: امام خمینی (ره) با تدبیر و دوراندیشی خاص خود ده ها نهاد اداری و حمایتی را برای خدمات رسانی بهتر و مطلوب تر به مردم و مناطق محروم کشور سازماندهی و بنا نهاد.

جمادی جمهوری اسلامی را نعمت بزرگ الهی دانست و افزود: بسیاری از پیشرفت ها و توفیقات ارزشمند علمی ، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و نظامی در طول 34 سال گذشته مدیون رهبری پیامبرگونه امام راحل (ره) ، پیروی از ولایت فقیه و عدم وابستگی به غرب بوده است.

رییس شورای قضایی کهگیلویه وبویراحمد نقش دستگاه قضایی درایجاد عدالت و حرکت رو به پیشرفت همه جانبه کشور را تعیین کننده دانست و اظهار کرد: مجموعه دستگاه قضایی با برقراری نظم و امنیت در جامعه امکان رشد و بالندگی را در حوزه های مختلف فراهم می کند.

جمادی با بیان اینکه دستگاه قضایی از استقلال کامل برخوردار است، افزود: رویکرد اصلی این دستگاه رسیدگی­ عادلانه شکایت های همه افراد جامعه است.

وی موفقیت اصلی دستگاه قضایی را در سایه آرامش و ایجاد امنیت در جامعه دانست و افزود: دادگستری کهگیلویه وبویراحمد با 50درصد نیروی انسانی موجود برای برقراری نظم و امنیت و رسیدگی عادلانه به پرونده های قضایی از هیچ تلاشی فروگذاری نخواهد کرد.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد