تاریخ درج خبر : 1392/07/17
کد خبر : ۱۰۳۵۰۷
+ تغییر اندازه نوشته -

بزرگواری، خانواده هاشمی را با خانواده شاه مقایسه کرد

سایت استان: نماینده کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی بار دیگر خانواده هاشمی را هدف انتقاد خود قرار داد و به صورت ضمنی این خانواده را با خانواده شاه مخلوع مقایسه کرد.

در جدیدترین اظهارات، سیدعلی محمد بزرگواری  طی سخنانی در صحن علنی مجلس، گفت: از رئیس‌جمهور، وزیر کشور و هیئت دولت تشکر می‌کنم که یک استاندار بومی برای استان کهگیلویه و بویراحمد انتخاب کردند. تذکر من برابر اصل ۲۰ قانون‌اساسی است. مردم ایران از هر نوع قبیله‌ای باشند از حقوق مساوی برخوردارند و رنگ، نژاد و زبان سبب امتیاز نمی‌شود.

b1

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد به فرمان امام(ره) شکل گرفت و با عرق جبین کارگران، کشاورزان و کارمندان کم‌درآمد و سایر اقشار محروم توسعه و گسترش پیدا کرد و عده‌ای که خود را نژاد برتر می‌دانند، به صورت انحصاری و خانوادگی همواره می‌خواهند سلطه قدرت‌طلبی خود را بر این دانشگاه گسترش دهند.

نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خاطرنشان کرد: آنها می‌خواهند هزینه جاری خود و فرزندانشان را از پولی که اقشار مستضعف و کم‌درآمد برای تحصیل فرزندانشان واریز می‌کنند، استفاده کنند. جا دارد نمایندگان در سنگر مجلس که باید به خوبی از حق مردم دفاع کنند، جلوی سلطه‌گری این افراد و فرزندانشان بایستند و نگذارند بعد از انقراض سلطه خانوادگی پهلوی بر مقدرات کشور، این قبیل خانواده‌های تشنه ریاست و قدرت سلطه پیدا کنند و به رئیس‌جمهور تذکر می‌دهم که مراقب این‌گونه افراد و خانواده‌ها که قیم‌مآبانه برخورد می‌کنند، باشد.
گفتنی است که آقای هاشمی رفسنجانی از بنیانگذاران و موسسان اولیه دانشگاه آزاد اسلامی بوده که هم اکنون ریاست هیئت امنا این دانشگاه را بر عهده دارد.

این نماینده مجلس در جلسه رای اعتماد به کابینه روحانی، مهدی هاشمی فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی را “دله دزد” خوانده بود که منجر به شکایت این خانواده از آقای بزرگواری شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد