تاریخ درج خبر : 1392/07/17
کد خبر : ۱۰۳۵۱۵
+ تغییر اندازه نوشته -

صادرات 2 هزار تن سلستین به کشور چین

سایت استان: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد از صادرات 2 هزار تن سلستین پس از چند سال وقفه از معادن استان به کشور چین خبر داد.
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده با بیان اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد توانمندی عظیمی در بخش معدن دارد افزود: متاسفانه با وجود چنین ذخایر غنی و متنوع این استان، هنوز سرمایه‌گذاری کلانی‌ برای استخراج و فرآوری مواد معدنی آن صورت نگرفته است.
دیودیده خاطر نشان نمود: صادرات مواد معدنی نه تنها به رشد بهره‌برداری از ذخایر معدنی غنی‌ کشور در جهت افزایش درآمد ارزی و رشد اشتغال ملی کمک می‌کند، بلکه‌ زمینه تجهیز معادن و تولید مواد باارزش افزوده بیشتر را مهیا می‌سازد.
رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در نیمه اول سال 92 و با رشدی 100 درصدی بیش از 2 هزار تن سلستین از معادن بابا محمد گچساران و قبر قیصر بهمئی به کشور چین صادر شده است ارزش ریالی این میزان صادرات را بالغ بر 340 هزار دلار دانست.
دیودیده در ادامه با بیان اینکه صادرات مواد معدنی نیازمند تدوین استراتژی مشخص کوتاه‌مدت و درازمدت است، نقش ماشین آلات، راهکارهای افزایش بهره‌وری، تاثیرات نرخ ارز و نقش زیرساخت‌ها در توسعه بخش معدن را از جمله موضوعات مهم این بخش برشمرد.
وی در پایان با اشاره به اینکه 86 معدن فعال و درحال تجهیز در استان وجود دارد مهمترین مواد معدنی استان را فسفات، سلستین، مس، نیترات پتاسیم دانست.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد