تاریخ درج خبر : 1392/07/22
کد خبر : ۱۰۳۸۳۴
+ تغییر اندازه نوشته -

بدهی مخابرات دلیل اصلی کاهش سرعت اینترنت در استان

سایت استان: صادق دوپیکر

مشکل کندی سرعت اینترنت در استان که از اواسط شهریور ماه شروع شده است، هم چنان هم ادامه دارد .
گزارش های دریافتی حاکی از آنست که شرکت زیر ساخت کشور که تامین کننده ی پهنای باند شرکتهای اینترنتی است، به علت بدهی شرکت مخابرات استان کهگیلویه و بویراحمد، پهنای باند را در این استان به زیر 50 درصد کاهش داده است . که این سبب کاهش سرعت و کندی اینترنت در استان از حدود یک ماه پیش تاکنون شده است .
آن گونه که از شواهد بر می آید شرکت زیر ساخت کشور تا زمان تسویه حساب کامل شرکت مخابرات استان، هم چنان به کاهش تدریجی پهنای باند در این استان ادامه خواهد داد، که با این کاهش تدریجی احتمالاً به زودی شاهد قطع اینترنت در استان خواهیم بود !

Untitled
از گوشه و کنار خبر رسیده است که رایزنی های شرکتهای ISP استان که تعداد آنها به بیش از بیست شرکت میرسد با مسولین مخابرات استان، تاکنون به نتیجه خاصی نرسیده است و مشترکین و کاربران این شرکتها، با توجه به شروع فصل ثبت نام، انتخاب واحد و حذف و اضافه ی دانشگاهها و مرکز آموزش عالی نسبت به این مشکل معترض میباشند ، که این موضوع مشکلات فراوانی را برای مدیران این گونه شرکتها به وجود آورده است . حتی چند شرکت اینترنتی، با توجه به ضرر مالی، با صرف هزینه ای اضافی، برای خودشان پهنای باند اضافه کرده اند تا مشترکانشان را موقتاً راضی نگه دارند .
گفتنی ست که در پی تماس های مکرر مردم استان با شبکه دنا، در روزهای اخیر، خبرنگار این شبکه با یکی از مسولین شرکت مخابرات استان مصاحبه ای داشته که جواب قانع کننده ای هم در این مصاحبه به مردم داده نشده است .
این گزارش می افزاید سازمان تنظیم مقرات رادیویی جنوب در شیراز و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در یاسوج نیز در جریان این مشکل در روزهای اخیر قرار گرفته اند .
بر پایه این گزارش، متاسفانه شرکت مخابرات ایران در سالهای اخیر و پس از خصوصی سازی، تعهداتش را مبنی بر گسترش ارتباطات و فناوری اطلاعاتٰ، به درستی انجام نداده و حتی در برخی موارد که از نظر خودش توجیه اقتصادی نداشته از قبیل : سوئیچ های ثابت روستایی و دفاتر خدمات ICT روستایی، خدماتش را برداشت. که این موضوع با اصل هایی از افق چشم انداز بیست ساله و برنامه پنجم توسعه ، مبنی بر محرومیت زدایی ، توزیع برابر امکانات و توجه ویژه به مناطق کمتر توسعه یافته ، سازگاری ندارد . افزایش پالس مکالمه تلفنی در ماههای اخیر، نیز به نقطه ی مناقشه ی شرکت مخابرات ایران و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تبدیل شده است .
ودر آخر باید گفت که اینترنت در استان، دیگر به یکی از نیازهای عادی و روزمره جوانان ، دانشجویان ، ادارات و سازمانهای مختلف تبدیل شده است که کندی سرعت اینترنت و سردرگمی ناشی از آن ، علاوه بر مشکلات اداری و سازمانی، پیامدهای اجتماعی و روانی خاصی را برای این اقشار در پی خواهد داشت .
امید است که مسولین ذیربط نسبت به حل سریع این مشکل اهتمام جدی ورزند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ........ گفت:

  خاک تو سر مخابرات اهرم

 • sonyboy گفت:

  آقا چرا الکی کشش میدید؟انگار نه فقط دولت بلکه ملت ما هم عادت دارن لقمه رو دور سرشون بتابونند

  همونطور که میدونین الان عصر ارتباطات و اخباره و این آگاهی مردمه که سرنوشتشونو میسازه
  لب کلام اینکه کاهش سرعت اینترنت که روز به روز بیشتر و آزاردهنده تر میشه دلیلی جز دلایل امنیتی ندارد
  حالا هی برا هم قصه تعریف کنید…

 • زاگرس گفت:

  راستی مطلع هستید علاوه بر حقایق مطروحه بالا اداره مخابرات هنوز اضافه کاری ها و مزایا ی کارمندان خود را نداده است واین شرکت به علت بدهی های فراوان در وضعیت وخیمی به سر میبرد

 • مطلع گفت:

  همه ی حمایت های بیجا از مخابرات تقصیر ا… م…. ن…. هستش که به خاطر حقدها وحقارت ها وحسادت ها این کارو انجام میده

 • مهرداد کرم پور دژکوه گفت:

  آقا بیان بدهیتوووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووونو بدید ما نابود شدیم
  ب وقتش ک میرسه خوب برا شرکت ها فیش و قبض صادر میکنین حالا نوبت ما هس

 • مهرداد کرم پور گفت:

  آقا یاسر داداش راس میگه منطقی بحرفیم تا ب مشکلمون علمی برخورد شه….پس ناشناس ک حتماٌ از بروبچه های مخابرات قطعاٌ میتونه باشه حرف ما رو تایید میکنند

 • ناشناس گفت:

  اقا یاسر مخابراتی ها بچه های همین استان هستند روا نیست کارکنان مخابرات را نفرین کنید انهم برای مشکلی که به انها مربوط نیست و این مشکل بیشتر مربوط به سختگیری وزیر جدید بر علیه مخابرات و از طریق اهرم بدهی که بصورت غیر قانونی شرکت زیر ساخت نست به کاهش سرعت اینترنت خیلی ازاستانها اقدام کرده است.
  متاسفانه این قطعی بیشتر متوجه استانهای ضعیف است یعنی وزرات ارتباطات زورش بیشتر به استانهای ضعیف می رسد.
  شرکت زیر ساخت و مقررات رادیویی که نماینده وزارت ارتباطات هستند هیچگونه توجهی به خیل عظیم مشتریان در استان ندارند انوقت اگر مخابرات شرکتی را به علت بدهی قطع کرد هزاران بخشنامه و ایین نامه در جهت حمایت ازمشترک به مخابرات ارسال می کنند.

 • یاسر گفت:

  تا چند مدت پیش که سرعت افتضاح بود الان بدتر شده . واقعا این مخابرات شورشو دراورده . تا زنگ میزنیمو اعتراض میکنیم میگن که به ما دخلی نداره زنگ بزنید اپراتورتون . ایشالا هر چه که از ملت میخورین خرج دوای زن و بچه تون شه

 • مهرداد کرم پور گفت:

  اونایی ک هی میاد با ناراحتی از ما مینالید خو بیان اینجا دیدگاهتونو بنویسید تا اطلاع رسانی شه شاید یکی پیدا شد خوندشون رفت یه کاری کرد حل بشه ای کندی سرعت

 • سيدروشنگر گفت:

  درود بر صادق دوپیکر وهوشمندی وچشمان بازش .دمت گرم صادق

 • از چرام گفت:

  باعث تاسفه، شرکت مخابرات که حتی یک لحظه ،عدم پرداخت قبوض را بر نمی تابد و بلا درنگ اقدام به قطع خدمات می کند، چرا با وجود دریافت پیشاپیش هزینه خدمات اینترنت، در ارائه خدمات تعلل می ورزد. خدمت رسانی یعنی این؟ تعزیرات چرا پی گیری نمی کند؟ کاری که باید در 5 دقیقه انجام شود با ساعتها نشستن پشت کامپیوتر انجام نمی شود…..

 • مهرداد کرم پور گفت:

  میثمی ما خیلی پیگیری کردیم ب هر جای ممکن ک میشد تماس گرفتیم …والا دیگه نمیدونستیم ب مشترک ها بگیم تا کی باید صبر کنند بیشترشون براشون منطقی نبود و قبول نمیکردن و اومدن درخواست قطعی داشتن و میگفتن میخوایم بریم یه جای دیگه …کلی جنگ اعصاب داریم رو ای مشکل خدا کنه آرامش دوباره رکاوری شه

 • نمازي گفت:

  تا الان یکی دو بار خط عوض کردم.ظاهراً شرکتهای استان مشکل ندارند و مشکل از همین مخابراته .
  معلوم نیست این اضافه نرخ بالای تلفن های همراه را چکار میکنند؟ که بدهی هاشونو نمیدن؟
  با زهم دست شما بچه های خبر رسان درد نکنه که درد این مردم را مینویسید.

 • ميثمي.دهدشت گفت:

  صادق جان تشکر برای بها دادن به این خبر.
  اینترنت دهدشت خیلی کند شده.
  کسی هم پاسخگو نیست.
  همه همدیگر را به هم حواله میدهند.

 • مهرداد کرم پور گفت:

  از اطلاع رسانی شما مدیر سایت گرامی و همکاران گرامییتان ک شبانه روز در خبررسانی استان مشغول ب فعالیت هستیید سپاسگذارم و همچنیین دوست گرامی و عزیز بنده جناب مهندس دوپیکر باز هم خسته نباشید…

پربازديد