تاریخ درج خبر : 1392/07/18
کد خبر : ۱۰۳۸۸۴
+ تغییر اندازه نوشته -

برخورد سلیقه ای روابط عمومی استانداری دور از مشی اعتدال است

سایت استان: سیدولی موسوی*

با روی کارآمدن دولت تدبیر وامید درسال حماسه سیاسی وانتخاب مشی اعتدال وپرهیز از افراط گری این امید ونشاط درجامعه ایجاد شد که افرادی که درمسند مدیریت ها قرارمی گیرند به شعارها و وعدهای کلیدی دولت دکتر روحانی پایبند باشند.

IMG15024592

متاسفانه در استان کهگیلویه وبویراحمد روابط عمومی استانداری که چند روز بیشتر از انتصاب وی نگذشته بود در نخستین نشست خبری استاندار با خبرنگاران دراقدامی ناپسند و ناشایست به صورت گزینشی از خبرنگاران استان دعوت نمود که این اقدام وی از مشی اعتدال دولت به دور است.
سخنان ارزشمند مدیرکل روابط عمومی استانداری با عمل وی تفاوت فاحشی دارد که قابل تامل است. وی در گفتگو با خبرنگاران می گوید رسانه ها به عنوان نمایندگان افکار عمومی در جامعه از هر طیف و گرایش سیاسی به لحاظ رسالتی مهمی که به عهده دارند،مورد تکریم جامعه روابط عمومی خواهندبود.
وی با اشاره به سوابق خودش بیان می کند سوابق مدیریتی ام بیانگر این است که در فرایند خدمت رسانی، ارتباط و همکاری با رسانه ها و مردم هرگز نگاهی به دیدگاه سیاسی کسی نداشته ام و نخواهم داشت.
این حقیر ضمن احترام به شخصیت وی انتظار داریم که با کمی درنگ دراین جملات وپرهیز از رفتارهای سلیقه ای در راه تعامل با خبرنگاران به عنوان نمایندگان افکار عمومی بکوشد و با استفاده از تجربیات گرانسنگ خویش با کمک رسانه ها در راه اعتلای فرهنگی این سرزمین از هیچ تلاشی دریغ ننماید.
بدون تردید رسالت خبرنگاران، انعکاس اخبار ورویدادهاست ونقش آنها در فرهنگسازی و هدایت افکار عمومی درعصرارتباطات برکسی پوشیده نیست. خبرنگار وظیفه دارد واقعیتها را آنگونه که هست به مردم بیان کند نه آنگونه که مطابق میل و خواست خویش است. رسالت رسانه اعتمادسازی است و همه رسانه ها دراستان سعی و تلاششان براطلاع رسانی است و عقد واخوت باگروه و جریان خاصی نبسته اند که روابط عمومی استانداری در امر اطلاع رسانی از افراد خاصی دعوت نماید.
امید می رود استاندار محترم که قطعا این رفتار و منش حوزه روابط عمومی را قبول ندارد تذکر جدی دراین زمینه دهد تا دیگر شاهد این رفتارهای دوگانه با اصحاب رسانه دراستان نباشیم و از ظرفیت رسانه ای دراستان برای اطلاع رسانی از خدمات دولت و نظام اسلامی برای تقویت روح امیدواری درمردم بیش از گذشته کوشا باشد.
شایسته است روابط عمومی استانداری به عنوان یک دستگاه حاکمیتی همانند استاندار عزیزمان همه را به یک چشم نگاه کند و از برخوردهای سلیقه ای و گزینشی پرهیز نماید و مطمئنا با وحدت و همدلی و احترام به قانون و قانون گرایی شاهد رشد و توسعه وآبادانی این دیار پرگهر خواهیم بود.

*مدیرمسئول هفته نامه نسیم دنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  سالی که نکوست ازبهارش پیداست
  اولین دعوت روابط عمومی استانداری برخلاف رویه گذشته واستانداران قبلی بوده است که مایه تاسف وتاثر است .جناب آقای باقرزاده باید از خبرنگاران رسما عذرخواهی کند ودیگر این رویه را تکرار نکند

 • خبرنگار گفت:

  احسنت من به عنوان یک خبرنگار از یک رسانه معتبر کاملا موافق با نظر شما هستم چرا باید در دعوت از خبرگزاری ها و سایت ها سلیقه ای عمل کنند مگر اولین جلسه ااستاندار با رسانه های خاص بود یا تعدادی از رسانه ها
  جناب آای استاندار چرا در جلساتی که در استانداری برگزار می شود از زمان استاندار قبل تا حالا فط عده ای خاص را دعوت می کنند و بیه هم باید از روی نوشته های آنها کپی نمایند
  از شما استاندار محترم خواهشمندیم در دعوت از خبرنگاران سلیقه ای عمل نکنید و همه رسانه ها را در درج اخبارتان دخالت دهید نه فقط عده ای زبان چرب و متمل که هر استاداری که بر سر کار بیایید با تملق و چاپلوسی جایی برای خود باز می کنند

پربازديد