تاریخ درج خبر : 1391/11/25
کد خبر : ۱۰۴۱۱
+ تغییر اندازه نوشته -

استاندار:ساحل رودخانه بشار تبدیل به تفرجگاه می شود

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: به همه مدیران می‌گویم که به هر کدام از مالکین کارخانه‌های شن و ماسه تعطیل شده در صورت تمایل برای احداث مکان تفریحی و باغ در همان مکان بدون سخت‌گیری به آن‌ها مجوز دهید.

سید حسین صابری بعد از ظهر امروز در نشست کارگروه اشتغال و توسعه بخش کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به فرصت‌های بسیار زیاد اشتغال در این استان اظهار داشت: متأسفانه اشتغال در کهگیلویه و بویراحمد به معنی پشت میزنشینی است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: در هر کجای این استان که نگاه کنیم، آب‌های جاری فراوانی می‌بینیم که باید با استفاده از این مواهب الهی، طرح‌هایی چون پرورش ماهی را احداث کنیم.

صابری در بخشی از صحبت‌های خود با دفاع از عملکردش در تعطیلی کارخانه‌های شن و ماسه ساحل بشار، این اقدام را نجات رودخانه بشار از چنبره دود و آلودگی خواند و از یک دستور جدید در این زمینه خبر داد.

وی، رودخانه بشار را سرشار از فرصت‌های اشتغال‌زایی و گردشگری دانست و خاطرنشان کرد: در این نشست به همه اعضای کارگروه شن و ماسه ابلاغ می‌کنم که به هر کدام از مالکین کارخانه‌های شن و ماسه که واحد آن‌ها تعطیل شده، در صورت تمایل برای احداث مکان تفریحی، گردشگری و باغ و کشاورزی در همان مکان بدون سخت‌گیری و بروکراسی اداری به آن‌ها مجوز دهید.

صابری تصریح کرد: تاکنون که ساحل رودخانه بشار باید دود و آلودگی را تحمل می‌کرد؛ اینک در یک فضای باغ و درخت جلوه‌های زیبای خلقت خداوند را به بشریت ارزانی می‌کند.

* کدام آمار درست است؟ 106 واحد مرغداری یا 57 مورد؟

مقام ارشد اجرایی در استان کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از صحبت‌هایش و بعد از ارائه گزارش مدیریت طیور جهاد کشاورزی مبنی بر وجود حدود 57 واحد مرغداری سبک و صنعتی در این استان گفت: در آماری که برای من ارسال شده است، تعداد این واحدهای مرغداری 106 مورد است که این تفاوت آماری جالب توجه است که باید مسئولان مربوطه در جهاد کشاورزی پاسخ دهند.

مدیر طیور جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با رد آمار 106 مرغداری در این استان بیان داشت: هر کس این آمار را به شما داده، اشتباه داده و خودش مسئول است.

صابری با انتقاد شدید از این وضعیت تصریح کرد: ایراد مدیران ما این است که اشکال کار را نمی‌پذیرند و مقاومت می‌کنند، در حالی که باید با پذیرش ضعف‌ها به دنبال اصلاح امور به کمک همدیگر باشیم.

وی تأکید کرد: اگر در این استان 106 واحد مرغداری باشد، بدون شک نیازی به واردات مرغ از بیرون استان نیست و این همه مشکل را نیز برای قیمت هر کیلو گوشت مرغ نخواهیم داشت.

صابری خطاب به اعضای کارگروه اشتغال و کشاورزی گفت: هیچ طرح جدیدی را به این کارگروه نیاورید و همین‌ها را پیگیری کنید که در چه وضعیتی از تولید هستند.

صابری به جهاد کشاورزی دستور داد که تا نشست بعدی این کارگروه، آمار دقیق و واقعی را از وضعیت این 106 واحد مرغداری در کهگیلویه و بویراحمد ارائه بدهند تا مشخص شود، تولید واقعی مرغ در این استان چقدر است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از سخنانش، پرداخت تسهیلات به بخش تولید را یک روی سکه و بازپرداخت اقساط را نیز روی دیگر سکه خواند و اذعان داشت: بانک‌ها واقعاً باید با جدیت به دنبال برگشت این پول‌ها باشند، چراکه این پول‌ها متعلق به مردم هستند.

منبع : فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد