تاریخ درج خبر : 1391/11/25
کد خبر : ۱۰۴۱۴
+ تغییر اندازه نوشته -

یک میلیارد و 190 میلیون ریال زکات در شهرستان باشت جمع آوری شد

مدیر کمیته امداد شهرستان باشت گفت: مردم نیکوکار شهرستان باشت در 11 ماهه سال جاری مبلغ یک میلیارد و190 میلیون ریال زکات به کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان باشت پرداخت کرده اند.

عبدالحمید ولی پور افزود: زکات یکی از فروع دین است و در کتاب آسمانی همتراز با دستورات دینی به آن پرداخته شده است.وی اظهار داشت: این مبلغ از ابتدای سال جاری تاکنون با همکاری مبلغین دینی جمع آوری شده است.

ولی پور افزود: زکات جمع آوری شده از هر شهر و یا روستا در جاهای عام المنفعه و کارهای عمرانی و فرهنگی و کمک به ایتام و مردم فقیر همان منطقه هزینه خواهد شد.مدیر کمیته امداد شهرستان باشت بیان داشت: ستاد احیای زکات شهرستان با برنامه ریزی موثری که انجام داده، با همکاری فرماندار، امام جمعه و سایر مسئولین در شهرها و روستاها نسبت به آگاه سازی مردم در خصوص احیاء زکات گامهای مثبتی برداشته است.

ولی پور همچنین از پرداخت کمک معیشت به یکهزار و 493 مددجوی تحت حمایت این نهاد خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون مبلغ هشت میلیارد و 961 میلیون ریال کمک معیشت به این مددجویان پرداخت شده است.وی افزود: پرداخت کمک معیشت به مددحویان در راستای تامین نیازهای ابتدایی  وضروری به صورت ماهیانه انجام می شود.

پرداخت  70  فقره تسهیلات اشتغال به مددجویان کمیته امداد شهرستان چرام

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان چرام از پرداخت 70 مورد تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان با مشارکت و همکاری بانک ملی خبر داد.علی حسن مظاهری گفت: این تسهیلات اشتغال در بهمن ماه سال جاری در قالب طرحهای پرورش دام سبک و سنگین به مددجویان تحت حمایت این نهاد پرداخت شد.وی اعتبار این تسهیلات را بالغ بر هفت میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: توانمندسازی مددجویان متناسب با پتانسیل های موجود در منطقه و توانایی مددجویان از طریق اشتغال و توسعه فرهنگ کار و کارآفرینی از سیاستها و اولویتهای کاری کمیته امداد است.

مظاهری اجرای 181 فقره تسهیلات اشتغال را از مصوبات تفاهم نامه بین کمیته امداد چرام و بانک ملی شهرستان در اواخر دی ماه عنوان کرد و بیان داشت: در مدت 22 روز این میزان تسهیلات به مددجویان واجد شرایط پرداخت شد.وی با اشاره به موفقیت کمیته امداد در اجرای طرحهای اشتغال زایی و نظارت دقیق بر این طرحها، اظهار داشت: این نهاد همه تلاش خود را برای توانمند سازی مددجویان در استان به کار می گیرد.

پرداخت 330 میلیون ریال تسهیلات تعمیرات مسکن به مددجویان بهمئی

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره)شهرستان بهمئی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 330 میلیون ریال در راستای تعمیرات مسکن مددجویان تحت پوشش کمیته امداد این شهرستان هزینه شده است.

محمد محمدی افزود: کمیته امداد مسئله تأمین مسکن مددجویان را همواره مدنظر داشته و در کنار سایر خدمات خود در این زمینه نیز فعالیتها و خدمات قابل توجهی دارد.

وی اظهار داشت: این مبلغ در راستای احداث و مقاوم سازی مسکن مددجویان تحت حمایت و تعمیرات کلی و جزئی مسکن و احداث سرویسهای بهداشتی از ابتدای سال جاری تاکنون هزینه شده است.

محمدی با بیان اینکه در حال حاضر یکی از نیازهای روز مددجویان کمیته امداد، داشتن سرپناه مقاوم و منزل مسکونی است، افزود: این مبلغ برای تعمیرات کلی و جزئی مسکن  68 خانوار از مددجویان واجد شرایط پرداخت شد.

وی تصریح کرد: خدمات عمرانی کمیته امداد شامل احداث، تعمیرات کلی و جزئی مسکن، پرداخت اجاره به مددجویان اجاره نشین و احداث سرویسهای بهداشتی برای مددجویان تحت حمایت است.

ایجاد  68 فرصت شغلی برای مددجویان کهگیلویه

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان کهگیلویه از اجرای 68 طرح اشتغالزایی توسط مددجویان تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان در دهه مبارک فجر خبر داد.

عنایت رحیمی نیا گفت: توانمند سازی و اشتغال خانواده های تحت حمایت از مهمترین برنامه های کاری کمیته امداد است که  این مهم  از ابتدای سال جاری تا کنون با اجرای طرحهای خودکفایی در سرفصلهای کشاورزی، دامپروری، صنفی صنعتی و خدمات  تحقق یافته است.

وی اظهار داشت: در همین راستا و برابر توافق نامه اجرایی در سال جاری   به منظور توانمند سازی و اشتغال خانواده های تحت حمایت این طرحهای اشتغالزایی، کارانگیزی و توان افزایی و مشاغل خانگی در دهه فجر امسال توسط مددجویان اجرا شد.

رحیمی نیا افزود: اعتباری بالغ بر چهار میلیارد و830 میلیون ریال برای اجرایی شدن این طرح ها هزینه شد.

وی بیان داشت: با نظارت به موقع کارشناسان و اجرای دقیق طرحها، بخش عظیمی از اقتصاد شهرستان شکوفا شده و خانواده های مددجویان به خودکفایی رسیده و از گردونه حمایت خارج می شوند.

مساعدت 36میلیون ریالی به مددجویان گچسارانی

مدیرکمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان گچساران از مساعدت 36 میلیون ریالی کمیته امداد به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان در روستای “باباکلان” خبر داد.امراله فروزنده گفت: به مناسبت دهه مبارکه فجر برای خدمات رسانی به مناطق محروم در روستای باباکلان این شهرستان این مبلغ به صورت کمک غیرنقدی به آنها پرداخت شد.وی اظهار داشت: با حضور مسئولین ادارات و بخشدار مرکزی شهرستان اجناسی از قبیل برنج، روغن، قند، چای، مواد شوینده و وسایل گرمایشی بین این افراد نیازمند توزیع شد.فروزنده تصریح کرد: آگاهی از وضعیت محرومین و نیازمندان و تلاش برای ریشه کن کردن آن، امری ضروری است و کمیته امداد با هدف یاری رساندن به محرومین در ابعاد فرهنگی، اشتغال، مسکن، درمان و  … به مددجویان تحتحمایت این خدمات را ارائه می دهد.

80 خانوار مددجوی گچسارانی از سبد غذایی بهره مند شدند

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان گچساران از پرداخت کمک هزینه تهیه سبد غذایی  به 80 خانواده دارای کودک زیر شش سال تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان خبر داد.

امراله فروزنده گفت: برای بهبود وضع جسمی کودکان زیرشش سال خانواده های بی بضاعت، طی ماه جاری کارت هدیه تهیه سبد غذایی به این خانواده ها اهدا شد.وی اظهار داشت: این خانواده ها از طریق درمانگاهها و شبکه بهداشت مربوطه معرفی و نیازمندی آنها مورد تایید قرار گرفت.فروزنده با اشاره به لزوم برخورداری کودکان از تغذیه سالم و مناسب، افزود: سرانه کمک به هر کودک مبلغ 800 هزار ریال است که در مجموع 32میلیون ریال برای تهیه این سبدهای غذایی هزینه شده است.وی تصریح کرد: هدف کمیته امداد از توزیع این سبدغذایی بین کودکان زیر شش سال جلوگیری از تغذیه نامناسب و کمک به تأمین احتیاجات غذایی این کودکان است.

معافیت 204 نفر از فرزندان مددجوی بویراحمدی از خدمت سربازی

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان بویراحمد گفت: 204 نفر از فرزندان مددجویان تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان از خدمت سربازی معاف شدند.

زریر انصاری افزود: مشکلات و نیازمندیهای خانواده های تحت حمایت در سرفصلهای کاری کمیته امداد به صورت کارشناسانه بررسی و در راستای رفع این مشکلات ضوابط و قوانین خاصی طراحی شده و در حال اجراست.وی اظهار داشت: یکی از خدمات ارزشمند کمیته امداد معافیت فرزندان واجد شرایط خانواده های تحت حمایت از خدمت سربازی است.انصاری تصریح کرد: در راستای ارائه تسهیلات به فرزندان مددجویان از ابتدای سال جاری تا کنون این فرزندان تحت تکفل زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد شهرستان از خدمت مقدس سربازی معاف شده اند.

وی بیان داشت: اعطای تسهیلات معافیت سربازی به فرزندان ذکور خانواده های تحت حمایت در راستای بستر سازی برای اشتغال آنان به منظور توانمند سازی و استقلال مادی خانواده انجام می شود.

انصاری افزود: این امر منجر به کاهش بار سنگین مسئولیت تأمین معاش این خانوارها می شود.مدیر کمیته امداد شهرستان بویراحمد یادآور شد: فرزند ذکور خانواده هایی که سرپرست آنها به لحاظ جسمی پیر و ناتوان هستند نیز بنا به شرایطی از خدمت سربازی معاف و یا در صورت نداشتن شرایط لازم به محل زندگی خود منتقل می شوند.

منبع : مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد