تاریخ درج خبر : 1392/07/18
کد خبر : ۱۰۴۲۷۶
+ تغییر اندازه نوشته -

استاندار: ترویج فرهنگ پرداخت زکات امری ضروری است

سایت استان: استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ترویج و توسعه فرهنگ پرداخت زکات مختص گروه خاصی نیست و همه مردم و مسئولان اجرایی باید در این امر مهم تعامل و همکاری داشته باشند.
موسی خادمی در نشست شورای زکات استان، گفت: موضوع پرداخت زکات به عنوان یک واجب دینی علاوه بر افزایش مال و برکت بخشیدن به زندگی دنیا، ذخیره ای برای آخرت است.
وی با اشاره به اهمیت جایگاه زکات در جامعه و نقش آن در رفع فقر، گفت: این مهم نیازمند فرهنگ سازی، اطلاع رسانی و تبلیغات گسترده از سوی روحانیون، مبلغان دینی و رسانه های ارتباط جمعی است.

IMG_1555 [640x480]
خادمی تصریح کرد: مستندسازی فعالیت های انجام شده و برنامه های در دست اقدام دستگاه های مختلف اجرایی استان در زمینه جمع آوری زکات و ترویج روزافزون عمل به این فریضه الهی ضروری به نظر می رسد.
وی خواستار ارائه راهکارهای مناسب، بکارگیری عوامل تشویقی و برنامه ریزی اصولی به منظور تبیین احکام ضرورت پرداخت زکات و نقش آن در کاهش فقر و سایر مشکلات اقتصادی جامعه شد.
استاندار استان بیان کرد: تحقق این امور و انجام چنین اقدامات مهمی بر عهده فرد و یا گروه خاصی نیست بلکه مستلزم تعامل همه جانبه مردم و مسوولان اجرایی استان می باشد.
وی بر لزوم شناسایی و استفاده از تمام ظرفیت های موجود در استان برای احیای فریضه زکات و افزایش وصول آن در این استان تاکید کرد.
عبدالمجید فرهادی در نشست شورای زکات استان، گفت: طرح جمع آوری زکات از جمله طرح های مشارکتی کمیته امداد است که جهت رفع مشکلات نیازمندان و محرومان اجرا می شود.
وی اظهار داشت: در همین زمینه از ابتدای سال جاری تاکنون 3 میلیارد و 986 میلیون ریال جمع‌آوری شده که این مبلغ نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10 درصد افزایش یافته است.
فرهادی با اشاره به اینکه از این مبلغ 2میلیارد و 920 میلیون ریال زکات واجب و مابقی زکات مستحب بوده، افزود: پیش‌بینی می شود این میزان تا پایان سال جاری رشد بهتری داشته باشد.
وی بیان کرد: مبلغ زکات بدست آمده در سال جاری در راستای احداث9 مورد مسجد و حسینیه، 45 مورد مرمت و بهسازی مساجد و حسینیه ها و رقم جزئی هم در امر ایتام هزینه شد.
فرهادی یادآور شد: برای آنکه جایگاه خوبی در پرداخت زکات در کشور داشته باشیم، نیازمند فرهنگسازی در زمینه ترویج این امر و افزایش سطح آگاهی مردم در پرداخت زکات و تشریح برکات آن در زندگی فردی و اجتماعی آنها هستیم.
مدیرکل کمیته امداد استان اظهار داشت:کمیته امداد به دلیل ارتباط با فقرا به عنوان متولی جمع آوری و هزینه کرد اعتبارات زکات می باشد و بقیه دستگاههای متولی نیز باید در این زمینه همکاری لازم را بعمل آورند.
وی تصریح کرد: 422 نفر عامل زکات کار جمع آوری زکات در استان را برعهده دارند و جهت نهادینه شدن فرهنگ پرداخت زکات در استان نیاز به همکاری وتبلغ بیشتر روحانیون وتمامی ادارات متولی وعضو درستاد احیاء زکات می باشد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد