تاریخ درج خبر : 1391/11/26
کد خبر : ۱۰۴۳۱
+ تغییر اندازه نوشته -

کسب رتبه دوم گروه هوا فضای دانش آموزان استان در کشور

سایت استان: رئیس اداره مراکز استعدادهای درخشان آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای نخستین بار یک تیم دانش آموزی استان رتبه دوم کشور را در مسابقات سامانه هوا فضا به دست آورد.

ˈمحمد تقی اسد پورˈ  فزود: این گروه در پایه سوم مقطع متوسطه، دبیرستان دخترانه فرزانگان یاسوج تحصیل می کنند.

وی اظهار کرد: این گروه در مسابقات سامانه ی هوا فضای دانشگاه صنعتی شریف در گرایش گلایدر یا هواپیمای بدون موتور بین 197تیم، این رتبه را به دست آورد.

اسدپور بیان کرد: این دانش آموزان الگوی هواپیمایی را ساخته اند که نیاز به موتور ندارد، سبک است و توان تصویربرداری و عکسبرداری دارد.

مربی این گروه نیز گفت: این تیم در سومین دوره مسابقات دانش آموزی در دانشگاه صنعتی شریف به عنوان قطب علمی سامانه ی هوا و فضای کشوری تنها تیم شهرستانی بود که صاحب عنوان برتر شد.

ˈ امیر حسین پورˈ افزود: در آیین تجلیل از برترین ها از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از اعضای این گروه دانش آموزی قدردانی شد.

مدیر مرکز فرزانگان دخترانه یاسوج نیز با بیان اینکه این دانش آموزان نزدیک به دو سال برای این پروژه تلاش کردند افزود: این تیم به خاطر اثبات توانمندی خود در مصاحبه، مستندات علمی و مداومت پروازی به عنوان تیم شگفتی آفرین معرفی شد.

شهناز یزدانی افزود: الهام یوسفی، فریبا خرمی، سیده فاطمه هاشمی بیان، سارا صابری، زهرا برکتی، محبوبه موسوی فراز، سهیلا جانفزا، نادیا خورشیدیان وشهلا دانشی اعضای این گروه هستند.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد