تاریخ درج خبر : 1392/07/18
کد خبر : ۱۰۴۴۵۳
+ تغییر اندازه نوشته -

بیانیه “تشکل وحدت اسلامی” دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

سایت استان: تشکل وحدت اسلامی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با انتشار بیانیه ای، با انتقاد از مدیریت ضعیف روسای دانشگاههای یاسوج و علوم پزشکی، ابراز امیدواری کرده اند که فضای به وجو آمده در دانشگاهها با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، تغییر کند.

20515

متن بیانیه که برای سایت استان ارسال شده است در پی می آید:

روی سخنمان با شما یاران دبستانی است، یارانی که در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تنها یاورمان بودید و در ناملایمات همواره در کنار هم ایستادیم تا در روزگاران سکوت تنهای صدای اصلاح طلبی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج باشیم. روزگاران سپری شده ای که هرگز فراموش نمی شوند و سند افتخار فعالان دانشجویی است.یادمان هست شرایط نامناسب بود، هزینه ها بالا رفته بود ولی ما ایستادیم. هشت سال سخت، هشت سال خودی و غیر خودی کردن، هشت سال تعلیق، ولی ما سکوت نکردیم… افراطیون و تمامیت خواهان به خوبی در این هشت سال به نقش نقادانه و آزادی خواهانه ی ما دانشجویان در دانشگاه پی برده بودند و تمام توان خود را صرف تهی کردن معنا و کارکرد ذاتی دانشگاه و دانشجو کردند تا بلکه دانشگاه را به ابزاری برای رسیدن به منافع سیاسی انحصار طلبان مبدل کنند. ولی مگر سکوت کردیم ما ایستادیم تا امروز پرچم برافرازیم که دانشگاه هنوز زنده است و دانشجو همچنان پیشرو.
آری هیچ کدام از این رفتارها و فشارها باعث نشد ما دانشجویان مطالباتمان را فراموش کنیم و تنها ما را برای پیگیری و اعلام اعتراض هایمان مصمم تر کرد. آگاهی دانشجویان نسبت به مسئولیت خطیرشان در حفظ استقلال دانشگاه و پای فشاری بر آزادی توانست نقشه ی شوم تمامیت خواهان را نقش بر آب کند و نتیجه ی این صبوری سبز رویش گل های بنفش اعتدال بود. آری نسیم اعتدال وزیدن گرفت و گریزی نیست جز بازگشت به مسیر عقل و قانون.
ما مثل همیشه خواسته های برحقمان را مطالبه می کنیم و یاد آور می شویم اولین و حیاتی ترین خواسته ی دانشجویان این استان، مخصوصا دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی یاسوج و دانشگاه دولتی یاسوج که در این چند سال بس ناملایمتی دیده اند و طعم تلخ تعلیق، رد صلاحیت و تبعیض را کشیده اند و همیشه گلوی خوش تراش از برای بریده شدن داشته اند این است که نسیم اعتدال به سمت فضاهای آکادمیک این استان هم وزیده شود. عملکرد ضعیف دکتر نبوی زاده به عنوان ریاست دانشگاه علوم پزشکی و دکتر ارژنگ به عنوان ریاست دانشگاه دولتی یاسوج در سالیان گذشته بر هیچ کس پوشیده نیست؛ امید داشتیم اینان با پیروزی دکتر روحانی پیام انتخابات را درک کرده و از فرصت پیش رویشان برای بازگشت به مسیر اعتدال، عقلانیت و قانون استفاده کنند که متاسفانه این فرصت را قدر ندانستند. از آنچه در رسانه های استان آمده است مبنی بر جمع آوری بیش از هزار امضاء از دانشجویان دانشگاه دولتی یاسوج برای برکناری دکتر ارژنگ و همچنین عملکرد ضعیف دکتر نبوی زاده در همه ی زمینه ها، می توان نتیجه گرفت که حضور این آقایان بیش از این در منصب ریاست شایسته نیست.
در پایان امیدواریم با جایگزینی افرادی شایسته به جای حضرات در راس دانشگاه های استان، جنبش دانشجویی استان با هوشیاری و بیداری چون همیشه ی تاریخ نقش خود را در تحقق دموکراسی و ساختن ایرانی آباد ایفا کند.
تشکل وحدت اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد