تاریخ درج خبر : 1391/11/28
کد خبر : ۱۰۵۰۳
+ تغییر اندازه نوشته -

امام جمعه یاسوج: مواضع دوگانه آمریکا در قبال بحرین و سوریه مضحک است

سایت استان: امام جمعه یاسوج گفت: هر انسان دارای فکر و اندیشه‌ای در دنیا می‌فهمد که آمریکا سیاست دوگانه‌ای را در قبال دو کشور بحرین و سوریه دنبال می‌کند؛ بنابراین اتخاذ چنین موضع مضحکی واقعا جای تأمل دارد.

حجت‌الاسلام سید علی‌اصغر حسینی در خطبه‌های نماز جمعه مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان این‌که تقوا انسان را از گناه و خطا باز می‌دارد، اظهار کرد: طبق حدیثی از امیرمؤمنان علی (ع)، تقوا انسان را از خطا و گناه باز می‌دارد چرا که انسان‌های متقی از خدا می‌ترسند و در خوف و خشیت قرار دارند.

امام جمعه مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با ذکر آیه 190 از سوره مبارکه بقره ابراز کرد: جهاد مسلمانان برای انتقام‌جویی و کسب غنیمت و اشغال سرزمین نیست و از این لحاظ با همه جنگ‌های دیگر تفاوت دارد.

حجت‌الاسلام حسینی با بیان این‌ که انسان در همه زمینه‌ها قادر به جهاد است، افزود: جهاد انواعی دارد که بهترین آن ستیز با دشمنان دین است.

امام جمعه یاسوج در ادامه با قدردانی از مردم استان کهگیلویه و بویراحمد و به خصوص شهر یاسوج به دلیل شرکت بصیرت‌مندانه در راهپیمایی 22 بهمن امسال اظهار کرد: امسال نوع حضور مردم در این همایش بزرگ ضد استکباری بی‌نظیر و در طول سالیان گذشته این شرکت مردم بی‌سابقه بود.

وی افزود: حرکت باشکوهی در 22 بهمن امسال شکل گرفت و دشمن را شگفت‌زده کرد و بیش از گذشته در برابر قدرت نظام جمهوری اسلامی خوار و ذلیل شدند.

امام جمعه مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد آمریکا را شکست خورده اصلی در این حرکت مردمی دانست و گفت: امروزه تحرکات این کشور استکباری در دنیا به قدری خنده‌آور شده که هر انسان دارای فکر و اندیشه‌ای به نیات این جرثومه استکباری پی می‌برد.

حسینی اضافه کرد: کیست در دنیا که نداند آمریکا در دو کشور بحرین و سوریه بازی دوگانه‌ای را به نمایش گذاشته که بسیار بچه‌گانه و البته مضحکانه است.

امام جمعه یاسوج تصریح کرد: آمریکا در بحرین حامی حکومت خودکامه پادشاهی است و در سوریه در مقابل دولت مردمی قرار گرفته و این‌ چنین می‌خواهد منافع منطقه‌ای خود را تأمین کند.

حجت‌الاسلام حسینی از برملا شدن سیاست‌های استکباری آمریکا در منطقه و همه جهان خبر داد و گفت: این‌گونه در روز روشن بازی دوگانه کردن موجب رسوایی می‌شود که متأسفانه سران آمریکا هنوز نمی‌خواهند واقعیت‌های جهانی را درک کنند.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد