تاریخ درج خبر : 1391/11/28
کد خبر : ۱۰۵۱۱
+ تغییر اندازه نوشته -

بررسی حکم اعدام محیط‌بان دنا در فراکسیون محیط زیست مجلس

سایت استان: موضوع محکومیت محیط‌بان دنا در نشست آتی فراکسیون محیط زیست مجلس مطرح می‌شود و فراکسیون مسیر طی شدن پرونده این محیط‌بان را بررسی می‌کند تا راهی برای کمک به این فرد پیدا کنند.

مهرداد بائوج‌لاهوتی نماینده مردم لنگرود، در واکنش به محکومیت محیط‌بان دنا به اعدام، گفت: به‌طور حتم فراکسیون محیط‌زیست و توسعه پایدار مجلس در جهت احقاح حق محیط بانان دنا تلاش می‌کند.


نامبرده با بیان اینکه شرایط کنونی محیط‌بانان، لزوم افزایش حمایت از این افراد را ضرورت می‌بخشد، افزود: مشکلات محیط‌ بانان باید در چارچوب قانون حل شود، از این‌رو تا زمانی که قانون در این زمینه تدوین نشود، مرجع قضایی مسیر قانونی خودش را ادامه می‌دهد.
وی با یادآوری تدوین لایحه حمایت از محیط‌بانان در مجلس هشتم، تصریح کرد‌: متأسفانه هم‌اکنون این لایحه در کمیسیون قضایی و حقوقی مسکوت مانده است، بنابراین نمایندگان باید هر چه سریع‌تر این لایحه را بار دیگر به جریان بیاندازند.
این نماینده مردم در مجلس نهم، نقش سازمان حفاظت محیط زیست را در احقاق حقوق محیط بانان پررنگ خواند و گفت: این سازمان باید از افراد حقوقی و با تجربه خود برای تبرئه این افراد استفاده کند، تا این اقدام موجب افزایش اعتماد به نفس محیط بانان در هنگام انجام وظیفه باشد.
عضو هیأت رئیسه فراکسیون محیط‌زیست و توسعه‌پایدار مجلس، با تأکید بر اینکه حفاظت از محیط‌زیست یکی از محورهای توسعه پایدار در کشور است، گفت: برای رسیدن به توسعه پایدار، مسائل اقلیمی و زیست محیطی اهمیت فزاینده‌ای دارد.
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه موضوع محکومیت محیط‌بان دنا در نشست آتی فراکسیون محیط‌زیست و توسعه‌پایدار مجلس مطرح می‌شود، تصریح کرد: به طور حتم اعضای این فراکسیون مسیر طی شدن پرونده این محیط ‌بان را بررسی می‌کند تا راهی برای کمک به این فرد پیدا کنند.
اسعد تقی زاده محیط بان اداره کل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد معروف به محیط بان دنا به همراه چهار محیط بان در شهریور ۱۳۸۶ طی درگیری با پنج شکارچی غیرمجاز از سلاح خود استفاده کردند، حکم اعدام وی تاکنون چندین بار در استان نقض و تأیید شده است که در آخرین اخبار اعلام شد حکم اعدام از سوی دیوان عالی کشور تأیید شده است.

منبع:تسنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    **(termeh)** ف نمیدونم چند سالته اما برو تحقیق کن برا شکارچی تو ک خودت رو ی چیزی حساب کردی اگ قوه قضایه بودی با اینجوری تو سایت زدن حکم قصاص میدادی پس مطمعن باش اینجوری جریان پرونده نیست من بچه فارس هستم رفتم تحقیق کردم ب نتیجه رسیدم

پربازديد