تاریخ درج خبر : 1391/11/29
کد خبر : ۱۰۵۲۵
+ تغییر اندازه نوشته -

پیشرفت 97 درصدی بازارچه تعاون روستایی دهدشت

مدیر تعاون روستایی کهگیلویه با اشاره به پیشرفت 97 درصدی بازارچه روستایی دهدشت گفت: این بازارچه در آینده‌ نزدیک افتتاح می‌شود.

عطا سلیمانی با بیان اینکه یکی از وظایف شبکه تعاونی‌های روستایی، عاملیت توزیع مواد سوختی بین روستاییان و کشاورزان است، اظهار داشت: در این راستا تاکنون بیش از دو میلیون لیتر نفت سفید در مراکز عرضه مواد نفتی و جایگاه سوخت روستایی در سطح شهرستان توزیع شده است.

سلیمانی مهم‌ترین رسالت شبکه تعاون روستایی را ارائه خدمات به روستائیان، اعضا تشکل‌های تحت پوشش در چارچوب اهداف و اساسنامه‌های تعاونی‌های روستایی عنوان کرد و ادامه داد: در بخش تولیدات روستایی، تعاون روستایی با ارائه خدمات مختلف، نقش مهمی در بخش کشاورزی و دامپروری ایفا می‌کند.

وی از روستائیان به عنوان بخش مولد جامعه یاد کرد و افزود: باید به طریق مختلف در جهت تقویت حوزه‌های مختلف روستانشینان کمک کرد تا از مهاجرت آن‌ها جلوگیری شود.

سلیمانی تصریح کرد: توزیع نفت سفید بین روستاهای واقع در شهرهای دیشموک، سوق و قلعه رئیسی به منظور مصارف خانگی و سوخت مدارس انجام شده است.

وی با بیان اینکه هر لیتر نفت به قیمت یک هزار ریال به آنان عرضه شده، عنوان کرد: تاکنون گزارشی مبنی بر کمبود نفت در این روستاها ارائه نشده است.

سلیمانی در ادامه به راه‌اندازی بازارچه روستایی در دهدشت  اشاره کرد و گفت: در راستای حمایت از تولیدات روستائیان و کمک به عرضه محصولات آنان، بازارچه روستائیان به زودی در دهدشت راه‌اندازی می‌شود.

وی، پیشرفت کاری این بازارچه را 97 درصد دانست و بیان داشت: در آینده نزدیک شاهد افتتاح بازارچه عرضه محصولات روستایی خواهیم بود.

سلیمانی در ادامه با اشاره به اینکه باید به بحث تولید در روستاها کمک شود، اذعان داشت: با تقویت تولید روستایی می‌توان از مهاجرت و مصرف‌گرایی روستائیان جلوگیری کرد.

مدیر تعاون روستایی کهگیلویه در پایان یادآور شد: باید به سمتی حرکت کنیم که روستاها در تولید محصولات دامی و کشاورزی تقویت و حرف‌ زیادی برای گفتن داشته باشند و این امر جز با حمایت از تولید روستایی محقق نمی‌شود.

منبع : فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد