تاریخ درج خبر : 1391/11/29
کد خبر : ۱۰۵۳۰
+ تغییر اندازه نوشته -

256 وام معوق بالای 100 میلیون تومان در استان

معاون برنامه‌ریزی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اعلام لیست معوقات بانکی 11 بانک در این استان گفت: 256 وام معوق بالای 100 میلیون تومان در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که 18 مورد آن‌ها بالای یک میلیارد تومان است.

فرهاد باقرپور بعدازظهر امروز در جمع مدیران بانک‌ها و اعضای ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در استان کهگیلویه و بویراحمد با ارائه برخی آمارهای اعلام نشده در زمینه معوقات بانکی این استان اظهار داشت: در جمع‌بندی صورت گرفته از مجموع 11 بانک در استان کهگیلویه و بویراحمد، 256 فقره تسهیلات بیشتر از 100 میلیون تومان معوق وجود دارد که باید اقدامات لازم برای بازگرداندن این منابع به سیستم بانکی انجام شود.

معاون برنامه‌ریزی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در این جمع‌بندی دو بانک مهر و پست‌بانک لحاظ نشده است، ادامه داد: از این میزان 256 فقره وام معوق، 18 مورد بالای یک میلیارد تومان بوده است که تاکنون بازپرداخت نشده است.

وی، آمار مربوط به تسهیلات 500 میلیون تومانی تا یک میلیارد تومانی معوق در کهگیلویه و بویراحمد را 27 مورد اعلام و خاطرنشان کرد: 211 فقره از تسهیلات معوق در این استان نیز مربوط به تسهیلاتی با رقم 100 تا 500 میلیون تومان است.

معاون برنامه‌ریزی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در سر جمع آمار 11 بانک موجود در این استان، 95 میلیارد و 441 میلیون تومان تسهیلات معوق و بازپرداخت نشده ریالی وجود دارد.

* عمده معوقات بانکی کهگیلویه و بویراحمد در بخش تولید مصرف نشدند

وی همچنین آمار تسهیلات ارزی معوق را 960 هزار دلار اعلام کرد.

باقرپور با تشریح این آمار به ریز عنوان کرد: در این میان 13 نفر به صورت تکراری و یا از چند بانک، تسهیلاتی گرفتند که میزان آن حدود 13 میلیارد تومان بوده و متأسفانه همه این مبلغ نیز معوق است.

این مسئول ارشد در استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه حمایت از تولید و بازپرداخت اقساط تسهیلات بانکی باید در کنار هم دیده شود، تأکید کرد: متأسفانه عمده تسهیلات معوق در کهگیلویه و بویراحمد در بخش تولید مصرف نشده است.

معاون برنامه‌ریزی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: اکنون اهتمام نسبتاً خوبی برای وصول معوقات بانکی در این استان حاصل شده است که امید است با برگشت این منابع مالی به بانک‌ها، شاهد تزریق این پول به سیستم تولید و اشتغال در کهگیلویه و بویراحمد باشیم.

باقرپور 10 ایراد کلی را به عنوان دلایل کندی روند پیگیری وصول معوقات بانکی از سوی مدیران بانکی قرائت کرد که استاندار کهگیلویه و بویراحمد همه این‌ها را بهانه خواند.

به گزارش فارس، مقرر شده بانک‌ها تا پایان این هفته مصداق‌هایی را از برخی ایرادات ذکر شده تحویل دادگستری دهند تا در صورتی که ضعف و کم‌کاری در شعبه رسیدگی کننده وجود دارد، برطرف شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد