تاریخ درج خبر : 1391/12/01
کد خبر : ۱۰۵۳۳
+ تغییر اندازه نوشته -

فردین موسوی

نام: فردین

نام خانوادگی: موسوی
عنوان: ورزشکار

رشته فعالیت: جودو ، جوجیتسو

متولد وساکن یاسوج

مدرک تحصیلی: مهندسی مکانیک

محل کار: شرکت آرد ونشاسته و گلوگز یاسوج وابسته به نماد کوثر بنیاد شهید

سوابق:

1 -رئیس هیئت جودواستان
– رئیس انجمن جوجیتسو استان
دان 5 جودو
دان 6 جوجیتسو
دارای مربیگری بین المللی جودو
دارای داوری A قاره ای جودو
دارای مربیگری بین المللی جوجیتسو
اولین داور A قاره ای جوجیتسو ایران
مدرس فدراسیون جودو
مدرس داوری ومربیگری جوجیتسو ایران
عضو کمیسیون مسابقات فدراسیون جودو
مربیگری تیم ملی جوانان جودو کشور
مربیگری تیم ملی جوانان جوجیتسو
مربیگری تیم ملی بزرگسالان جوجیتسوکشور
ریئس کمیته داوران جوجیتسو کشور
دبیر کمیته داوران جوجیتسو اسیا
نائب ریئس انجمن جوجیتسو ایران
نائب قهرمان جوجیتسو آسیا

سفرهایی که در کنار تیم ملی اعزام گردیده :

-اعزام به کشور ژاپن در سال 77 بعنوان مربی جودو
-اعزام به کشور انگلستان در سال 2003 بعنوان مربی تیم ملی جوجیتسو
-اعزام به کشور قطر مسابقات آسیایی مربی تیم ملی جودو سال 2004
اعزام به مسابقات آسیایی قزاقستان سال 2005 بعنوان مربی تیم ملی جوجیتسو
اعزام به مسابقات آسیایی قرقیزستان سال 2006
اعزام به مسابقا جهانی سوئد سال 2007 بعنوان مربی تیم ملی جوجیتسو
اعزام به مسابقا ت هنرهای رزمی آسیا در کشور تایاند سال 2008 مربی تیم ملی و دبیر کمیته داوران آسیا
اعزام به مسابقات آسیایی ازبکستان سال 2009 مربی تیم ملی و دبیر کمیته داوران آسیا
اعزام به مسابقات ایندروگیم آسیایی داخل سالن ویتنام سال 2009 مربی تیم ملی و دبیر کمیته داوران آسیا
اعزام به مسابقات فستیوال جهانی کیش سال 2010 مربی تیم ملی ودبیر کمته داوران اسیا
اعزام به مسابقات آسیایی جودو سال 2012 بعنوان داور
اعزام به مسابقات فستیوال جهانی کیش سال 2012 مربی تیم ملی ودبیر کمیته داوران آسیا

.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  افتخار کشوری استاد موسوی به امید موفقیت های بیشتر خوشحالیم از وجودتون

 • ناشناس گفت:

  افتخار کشوری استاد موسوی به امید موفقیت های بیشتر

 • سی سخت گفت:

  ورزش استان مدیون حونه ی میرزاست

 • پرندوار گفت:

  دمت گرم هم شهری من در جوجیتسو استان اصفهان فعالیت دارم واز اینکه هم شهری ام آدم بزرگ ومعروفی شده ابراز خوشحالی می کنم

 • جودوکار تازه کار گفت:

  من واقعا از ته دل از زحمات دلسوزانه استاد گرامی استاد موسوی تشکر میکنم.که باعث افتخار استان در سطح کشور و بین المللی هستند. و لطفا افتخارات جدید را هم ثبت کنید.

 • با سلام
  به وبلاگ هواداران حاج داود میقانی آزاده ی سرافراز دفاع مقدس سرمربی جودوی نوجوانان جمهوری اسلامی ایران سر بزنید و ما را با نظرات خود یاری کنید
  منتظر شما هستیم
  http://mighanifans.blogfa.com

 • جودوکار گفت:

  با سلام خدمت ورزشکاران عزیز
  دوستان اگه یه سری به بالای صفحه بزنن افتخارات اقای موسوی رو می بینند.
  اونایی که دارن اقای موسوی رو مثلا تخریب می کنند همونایی هستن که تو میدان مبارزه هیچی نداشتند از بس همیشه تو حاشیه بودن. در ضمن بدونید که جودوی استان رو به اسم آقای موسوی میشناسن و جودوی ایران مدیون زحمات مربی دلسوزی چون استاد موسوی است.

 • موسوی گفت:

  ممنون لطف کلیه سروران گرامی ونگاه دلسوزانه شما بزرگواران خصوصا استاد خرامان میباشم واز خداوند منان آرزوی توفیق وسربلندی وعزت برای همه عزیزان دارم.

 • احمد گفت:

  اقای موسوی از افرادیست که زحمت کشیده اما افرادی مثل استاد نصرالله امیری ورزشهای رینگی مثل کیک بوکسینگ و ووشو را در استان پایه ریزی کردند که جایگاه اسیایی دارند اما به خاطر باند بازی و…. هیچ گاه سایت ها نخواستن درد دل این استاد زحمتکش را بشنوند…..استاد امیری همیشه در قلب ما هستی.و هرگز از ذهن رزمی کارها پاک وفراموش نمیشوی…خداهمراهت

 • سامان گفت:

  سلام و سپاس فراوان به میرزا فردین عزیز که با قهرمانی های پیاپی باعث افتخار مردم بویر احمد و طایفه میرزا شده اند انشا ا… که باعث افتخارات بیشتر شوید.

 • محمد خرامان گفت:

  وجود چهره هایی بمانند شماکه در عرصه ورزش کشور دارای رنکینگ بالایی هستید مسلما” برای شناساندن پتانسیل های بارور نشده استان مایه ی دلگرمی است البته از روزی که جایگاه اصلی مدیریت ورزش به افرادی نالایق وغیر حرفه ای سپرده شده نباید انتظاری از ورزشکارانی مثل شما نیز داشت خدا لعنت کند کسیکه روز اول پای سیاست بازی و حزب گرایی و…..را در ورزش باز کرد چرا که ورزشکاران تحصیل کرده ای در این استان کم نیستند که در انزوا بوده وافرادی کاملا منفک از ورزش بر مدیریت کلان این عرصه یکه تازی کرده و ورزش را به قهقرای نابودی کشانده ومیکشانند بسیار خوشحال و مشعوف از این حرکت سایت استان در شنااندن افتخاراتی چون شما.

 • x گفت:

  استاد موسوی یکی از برترین و بارزترین ورزشکاره ایاستانه

 • یک جودوکار گفت:

  اولین شخصی که کلید جودو را زد به صورت اداری دکتر ملکزاده بود. این که دوستان نقش او را نمی پذیرند تنها از سر حسادت است و نه چیز دیگر.

  • ناشناس گفت:

   جودوی استان هر چی هست و بوده باید مدیون استاد موسوی بود

 • ناشناس گفت:

  آری مهم همینه که جودو یکی از رشته های افتخار آفرینه وبه موسوس وقهرمانش باید افتخار کرد

 • دکتر ملک زاده گفت:

  متاسفم. امیدوارم این بحث همین جا خاتمه یابد. فرقی نمیکند چه کسی بنیانگذار یا راه انداز بوده. مهم این است الان جودو داریم و مردممون میتوانند از خوبی های آن استفاده کنند. فقط تنها خواسته من از دست اندرکاران توسعه آن به سطح محلات مانند ورزش تکواندو است.

  • یکی از مربیان جودو گفت:

   بله آقای دکتر جای تاسف که فردی مریض الحوال این بحث ها را در این سایت پیش می آورد که برای همه شناخته شده است چون این جا جای معرفی نخبگان است وهمین مهم است که استاد موسوی در حال حاضر یکی از اسطورهای ورزش استان و کشور هستند وجودو هم جایگاهش قابل مقایسه با تکواندو نیست فرقا تکواندو با جودو این است کهمه جا میشود کار کرد ولی جودو روی تاتامی که بالای ده میلیون میباشد که در سه چهارسال کذشته هیئت برای یک اعزام به اردوی تیم ملی یا یک مسابقه کشوری مشکل داشته وهمه با هزینه استاد موسوی بوده بله همه بیرون گود ایستاده اند میگویند لنگش کن در خصوص توسعه جودو بارها استاد در کلاس وجلسه اعلام کرده وهر مربی کارت داری که میخواهد در هر گوشه استان جودو را فعال کند بنده بعنوان خادم ورزش همطوره از او حمایت میکنم ولی چه کسی حاضر است مفت ومجانی کار کند چون جودو هیچ درامدی که ندارد هیچ معمولا همه قشرهایی که به جودو می آیند سطح پایین جامعه هستند آری چه کسی حاضر است بدون در یافت یک ریال شهره از کسی مربیگری کند بله من به استاد موسوی افتخار میکنم چون بیست سال بدون هیچ چشم داشتی از کسی چنین کرد

   • دکتر ملک زاده گفت:

    مربی جودوی عزیز من نه وقت و نه خواست بازگشتن به جودو را دارم وقصد بازگشت هم ندارم وحق واقعی را متعلق به موسوی میدانم که ماند و جودو را نگه داشت و باید دراین زمینه به ایشان دست مریزاد گفت. اما تعجب میکنم واکنشهای تند و احساسی و بیمار خطاب کردن دیگران برای کاری که واقعیت داشت(چه کسی است که نداند استارت جودو را من زدم و به عنوان رئیس هیات جودو تقاضای برگزاری کلاس کردم و …).
    این فرد مورد نظرتان که من نمیشناسمش، چرا مریض الحوال است؟ چون گفته باید از من یادی شود؟ حدس من این بود که یکی از شاگردان قدیمی من است. تماس گرفتم بگویم لازم نیست چیزی بنویسی اما موفق نشدم .

    • یکی از مربیان جودو گفت:

     وجدان تنها محکمه ای است که نیاز به قاضی ندارد.
     با احترامی که برای شما قایلم دکتر باید بگویم هم خدا شاهد است هم واقیعیت این است که هیچ کلاس جودو ی در یاسوج نبود تااینکه استاد قورخانچی پیرو هماهنگیهای بعمل آمده به یاسوج آمد وحتی وحتی جراید آن موقع وکفته های آقای فولادی موجود است که اعلام کرده جودی یاسوج با حضور قورخانه چی را ه اندازی شد وحتی بعد از کلاس اول وراه اندازی کانون هم شکل قانونی ورسمی نداشت تا این رسما در تربیت بدنی بوسیله قوخانچی فعال شد هر کسی شک دارد متوانم جراید را به او بدهم وکسی منتظر آمدن ورفتن کسی نیست هر کس دلسوز جودو باشد خودش پا یش میگذارد وبه قول معروف این ها هیچ فرقی نمیکند فقط خواستم یاد آوری کنم مهم جودو واستاد موسوی است که باید اگر کمکی میتوانیم به انها بکنیم تا جوانان این استان را در المپیک وجهان ببینیم .

 • دکتر ملک زاده گفت:

  سلام دوستان با تشکر از ابراز لطف دوستان.
  راه اندازی هیات جودو با فارغ التحصیلی از دانشگاه اصفهان و مراجعه برای ادامه تمرینات آغاز شد. وقتی دیدم اینجا جودو هیچ متولی ندارد و مربی هم ندارد. البته خود من هم در حد مربی گری نبودم ولی به هر حال با کمک آقای فولادی و موافقت بسیج سپاه و به لطف خدا کار را شروع کردم. بعد از حدود دو سه ماه کار تقاضای مربی از تهران کردم و استاد قورخانه چی نفر چهارم جودوی آسیا آمدند که پانزده روز بماند نشان به همان نشان من ایشان را نزدیک چند ماه با وعده و وکمک مدیرکل وقت تربیت بدنی نگه داشتم و خودم هم از مزایای شرکت در کلاسهایشان بهره مند شدم. بعدا که برای ادامه تحصیل جودو را ترک گفتم خوشحال بودم که آقای فردین موسوی به ادامه کار علاقمند شده، علیرغم سعایت بسیاری از دوستان و بستگان به طور غیر مستقیم از ایشان حمایت کردم. هرچند بعدها هیچ جا از من دعوت نشد و حتی وقتی برای بازدید از تمرینات میرفتم به رسم جاری در باششگاههای رزمی از من استقبال نمی ششد، اما من هنوز هم از ادامه کار توسط موسوی راضی و قلبا خوشحالم. نکته مهمی که نگرانم میکند عمومی نشدن این ورزش خوب و سالم است. برخلاف تکواندو که در هر محله و کوچه باشگاهی دارد و دسترسی مردم به آن فراوان است. هنوز جایی برای جودو در محلات باز نشده است. انشالله جناب موسوی حتما در آینده زود اینکا را خواهند کرد و به شاگردانشان اجازه تاسیس باشگاههای مستقل خواهند داد.

 • مهتر گفت:

  سلام بر هونه میرزا

 • یک جودوکار گفت:

  بد نیست یادی هم از بنیانگزار جودوی استان دکتر جان محمد ملک زاده کنیم. مردی که بی مزد و منت جودوی استان را راه اندازی کرد ولی تاکنون هیچ کس ازو یادی نکرده است. بی شک اوخودش یکی از قویترین رزمی کاران رشته جودو بود. نمی دانم چه شد که به یک باره همه چیز را رها کرد و رفت. یادش گرامی

  • ناشناس گفت:

   باسلام جهت اطلاع این دوست جودو کار باید بگویم که ملک زاده بنیانگذار جودو نبود اطلاعاتت ناقص است ولی جودوکار خوبی بود بدان ایشان دنبال ادامه تحصیلات خود رفت و وتحصیل را بر ورزش ترجیح دادوموفق به کسب مدرک دکترای خود شد مثل دکتر سعادت روایی دکتر سعید جوکار دکتر حجت روایی وغیره که همه موجب افتخار جامعه جودو هم میباشند

   • یک جودوکار گفت:

    دقیقا بنیانگذار جودو یاسوج دکتر ملک زاده بود. شما در همین نوشته اقرار کردید اما ایشان را با روایی و جوکار که آن زمان کودکی بودند و نوآموزان زمان ایشان بودند مقایسه نکنید عزیز.
    نوشتید دنبال ادامه تحصیلات خود رفت.این یعنی اعتراف کردید که بود. ولی لطفا بگویید در سال 73 اولین مسئول هیات جودو و اولین مراجعه کننده به تربیت بدنی برای راه اندازی جودو چه کسی بود؟ اولین کسی که در باشگاه بسیج میدان استانداری آموزش جودو میداد چه کسی بود؟
    اولین کسی که نامه دعوت از مربی تهران (قورخانه چی) را نوشت وامضا کرد و امضا گرفت چه کسی بود؟ شما الان از آن زمانی مدرکی دارید؟ مطمئنا ندارید چون مدارک آن زمان نزد دکتر ملک زاده اند.
    اولین کسی که ابلاغ ریئس هیات جودو داشت چه کسی بود؟
    بله البته حسادت و بی احترامی به پش کسوتان در ذات بعضی ها هست. شما یا طلاعات کافی ندارید یا این که حسادت می کنید. در هر حال خدمت ایشان به جامعه ورزش استان را هیچ کس نمیتواند منکر شود. شاید آقای کرمی مربی کشتی، آقای نیرومند کارمند تربیت بدنی و آقای استاد حمید پرهیزگار مربی تکواندو که آن زمان از نزدیک در جریان وقایع بودند بتوانند یادتان بیاورند.

    • جودکار قدیمی گفت:

     برادر عزیز باید بگویم یا معنی بنیانگذار را نمی دانی یا اطلاعاتت ناقص است بنیانگذار کسی است که یک رشته ورزش را برای اولین بار بدون اینکه زمینه در آنجا باشد راه اندازی کندوثمره و اولین قشر را او آموزش دهد زمانیکه آقای ملک زاده وارد جودو استان شد کمربند کیو 6 داشت در همان زمان حداقل 10 نفر داری کمربند درجه بالاتر از او بودند پس چطور بنیانگذار بوده . ایشان در کانون کلاس داشت وقورخانه جی برای بار دوم در زمان تصدی ایشان به استان آمد ولی بار اول نمیدانی قورخانهچی به یاسوج آمده بود وچگونه آمد وکلاس و ی چگونه تشکیل شد بله قورخانه چی برای بار اول چند ماه قبل از کلاس ملک زاده پیرو هماهنگی استاد فردین موسوی با آقای هویت دوست ریئس اداره نظارت وامور ورزش اداره وقت دعوت گردید وبه یاوج آمد ویک کلاس حدود ده روزهه تشکیل گردیدکه ملک زاد یکدفعه در کلاس پیدایش شد ودر آن کلاس آزمون بعمل آمد در پایان کلا س استاد موسوی با درجه کیو یک وسایرین ملک زاده ونیکبخت وعلیرضا موسوی وفرخ موسوی موفق به در یافت کیو 3 شدندوسایرین کیو 5 و4 بله ودر همین کلاس مقرر گردید که هانشی موسوی جودو را در تربیت بدنی وملک زاده وعلیرضا موسوی جودو را در کانون بسیج راه اندازی کنند وپیرو قول آقای فولادی مدیر کل وقت در پایان همان کلاس مبنی بر برگشت استاد طی دو ماه آیند ه شما کلاسها راشروع کنید ودر آن مقطع استاد موسوی بدلیل آسیب دیدگی نتونست تمرین کند ولی در کانون بسیج ملک زاده وعلیرضا موسوی شروع به فعالیت کردن ودر همین حین ملک زاده به ریئس هیئتی منسوب گردید وقورخنه چی برای بار دوم در این مقطع به یاسوج آمد ودر این با توجه به اینکه آقای حاج محمد گارگر یکی از برادارن جودو کار جانباز وتوانمند ومشاور سیاسی استاندار بود بدلیل نفوذ وتوانایی مدیر وقت با هماهنگی فدراسیون بعد از سه الی چهار ما جایگزین ملک زاده کردن ودر این حین استاد فردین موسوی تنها کیو یک استان به کلاس مربیگری رفت بعنوان اولین دان 1 ومربی وداور رسمی فدراسیو ندرپایان سال72 بعنوان اولین کلاس رسمی زیر نظر تربیت بدنی کلاس خودو را شروع کرد. علاوه شواه اینها حاج شاهین نیکبخت ومهندس قباد کرمی وحداقل 5 نفر دیگر علاوه بر این جودو در سال67 و68 توسط فردین موسوی در سالنی که الان مکان داوران فوتبال است راه اندازی ولی بدلیل نداشتن درجه مربیگری توسط میر وقت تعطیل گردید.وقبل از اینها هم توسط سرگرد نورزخانی وقبل از نورزخانی توسط عباس شجاعی یا فلک که استاد موسوی یکی از شاگردان ان بود ومحل تمرین اوله در تپه جهانگردی بود فکر کنم خواب اینها را هم نمیدیدی .از طرفی بنده از استاد موسوی قبلا سئوال کردم استاد آیا شما بنیانگذار جودوهستید استاد با خنده گفت من من هیچ موقع همچو جسارتی نمیکنم ومگر میشود تاریخ را از بین برد اگر بخواهیم بگویم جودیمان مربوط به سال 72 میباشد بنیانگذارجودو استاد قورخانه چی می باشد ولی با توجه به اینکه افرادی که در کلاس قورخانه چی بودند همه جودوکار صفر بودند این صحبت درست است ولی چون همه جودو کار کار کرده ودارای کمربند بودند پس زمینه جودو وجودو کار وجود داشته وچون زمان آقای شجاعی خروجی نداشت بنانگذار واقعی جودو این استان سرگرد نوروزخانی میباشد واینها توسط بند در سال 90و91 به فدراسیون اعلام شده وقرار بود فدراسیون از سرگرد نوروزخانی تجلیل بعمل آورد.

     • یک جودوکار گفت:

      ظاهرا کلا مشکل بر سر ملک زاده است. وگرنه اگر کسی دیگر را می گفتند مثلا آقای قورخانه چی ، یا آقای کارگر، یا فولادی ریاست وقت تربیت بدنی چون اهل یاسوج نیستند حسادت کسی را بر نمی انگیزد.
      جودوکار قدیمی هم به نظر خیلی آتیشی شدن.
      ضمنا یک آدم ….. هم میتونه بنیانگذار یک بیمارستان فوق تخصصی باشه. مفهوم بنیانگذار کسی است که اقدامات اولیه را در راستای راه اندازی و سازماندهی یک نهاد یا موسسه انجام میدهد. لزوما نباید بنیانگذار خودش جودوکار بوده باشد. گمان نمی کنم کسانی که آن روزها را بیاد دارند بتوانند قدرناشناس ملک زاده باشند. مطمئنا اگر جامعه ورزشی اینقدر قدرناشناس باشند، در کسب فضائل ورزشکاری هم ناموفق بوده اند. جودوکار قدیمی اطلاعات را طوری قاطی کرده اند که معلوم نشد کی شد. اما هرچه میکنند باز نام ملک زاده است که مانده. چون فردین که ظاهرا آسیب دیده بود در کیک بوکسینگ البته، آن برادر …..هم بعدا شد رئیس هیئت جودو(یعنی اول ملک زاده بوده)، قبل از آن کسانی آمده بودند و خارج از چهارچوب رسمی فعالیت میکردند و الی آخر. تنها کسی که سعی کرد جودو را برای همه بداند …

 • ناشناس گفت:

  ممنون

 • نعمتی گفت:

  دمت گرم و سرت خوش باد میرزا جان

 • s.j گفت:

  استاد موسوی افتخار ورزش استان و کشور هستن و از چهره های ماندگار در ورزش استان نیز به حساب میان و تمام جودوکاران قهرمان استان در تمام میادین اسیایی و بین المللی مدیون زحمات این استاد و مربی دلسوز می باشن ان شاالله که مزد زحمات ایشون رو بتونن با یک اعزام به المپیک جبران کنن.

 • موسوی گفت:

  سلام میرزا دیگه افتخار بسه موقع زن گرفتنه . بجنب

 • ناچیز گفت:

  چرا دیگاههامون رو سانسور می کنید . متاسفم برای سایت تون

  • محمود آرام / سردبیر گفت:

   لطفا در صورت تمایل با سردبیر سایت تماس بگیرید.
   محمود آرام 09380803656

 • خودش گفت:

  روزی گذشت پادشهی از گذرگهی

  فریاد شوق بر سر هر کوی و بام خاست

  پرسید زان میانه یکی کودک یتیم

  کاین تابناک چیست که بر تاج پادشاست

  آن یک جواب داد چه دانیم ما که چیست

  پیداست آنقدر که متاعی گرانبهاست

  نزدیک رفت پیرزنی کوژپشت و گفت

  این اشک دیدهٔ من و خون دل شماست

  ما را به رخت و چوب شبانی فریفته است

  این گرگ سالهاست که با گله آشناست

  آن پارسا که ده خرد و ملک، رهزن است

  آن پادشا که مال رعیت خورد گداست

  بر قطرهٔ سرشک یتیمان نظاره کن

  تا بنگری که روشنی گوهر از کجاست

  پروین، به کجروان سخن از راستی چه سود

  کو آنچنان کسی که نرنجد ز حرف راست

  ……………………….
  ………………………..

  • محمود آرام / سردبیر گفت:

   لطفا در صورت تمایل با سردبیر سایت تماس بگیرید.
   محمود آرام 09380803656

 • هم ولايتي گفت:

  دست مریزاد میرزا به تو افتخار می کنیم

 • مکانیکی ها گفت:

  خسته نباشی مهندس
  واقعا بهت افتخار میکنم
  شاد شاد شدم

  • رشید بدری گفت:

   با سلام خدمت استاد موسوی
   دوستان من بچه بجنوردم در سال 1370 در دانشگاه یاسوج تحصیل می کردم افتخار شاگردی استاد موسوی راداشتم واقعا با امکانات آن زمان شهر یاسوج تلاش استاد در آموزش و راه اندازی تنها باشگاه جودو شهر ستودنی بود

  • خرامان گفت:

   چوخواهی که نامت رود در جهان مکن نام نیک بزرگان نهان
   استاد موسوی نه تنها شناسنامه جودو وجوجیتسوی استان بلکه جز اسطوره های این ورزش در ایران و دنیا هستند دوستان حرمت نگه دارید.

پربازديد