تاریخ درج خبر : 1392/07/20
کد خبر : ۱۰۵۸۹۹
+ تغییر اندازه نوشته -

چرخ صنعت در استان با شتاب می چرخد

سایت استان: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه توسعه صنعتی در کهگیلویه و بویراحمد شتاب گرفته است این را نوید بخش روزهای خوب برای صنعت استان دانست.
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده با بیان اینکه تمام قد از صنعت و سرمایه گذاری در استان حمایت می کند افزود: سازمان صنعت و معدن کهگیلویه و بویراحمد با همه توان پای کار خواهد بود.
دیودیده در حاشیه بازدید از کارخانه سیمان یاسوج از رشد 10 برابری تولید سیمان این کارخانه در 6 ماهه اول سال 92 نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد افزود: 140 هزار تن سیمان در 6 ماهه اول سالجاری در این کارخانه تولید شده است.
وی با اشاره به منابع غنی و توانایی بالای استان کهگیلویه و بویراحمد در زمینه تولید سیمان خاطر نشان نمود: با راه اندازی کارخانه سیمان مارگون، سیمان دهدشت و سیمان سفید گچساران زمینه سازی بسیار مناسب در زمینه تامین و صادرات سیمان برای استان فراهم و کهگیلویه و بویراحمد بعنوان یکی ار قطب های تولید سیمان کشور مطرح خواهد شد.
رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه صادرات بالغ بر 8 هزار و 400 تنی سیمان یاسوج در 6 ماهه اول سال 92 رشدی 20 برابری نسبت به سال 91 داشته است این را خبری مهم و خوشایند برای صنعت استان دانست که نشان از حرکت شتابناک چرخ صنعت استان دارد.
دیودیده گفت: خوشبختانه سیمان یاسوج جایگاه و بازار بسیار مناسبی در کشور عراق یافته و با انجام حمایت های لازم و بهبود زیرساخت هایی همچون حمل و نقل شاهد توسعه صادرات سیمان استان به کشور عراق و دیگر کشورها خواهیم بود.
وی یکی از اولویت های اصلی و مهم سازمان صنعت و معدن استان را توسعه صادرات دانست و خاطر نشان نمود: تلاش ها و پیگیری های فراوانی در این زمینه صورت گرفته و رشد 85 درصد صادرات استان در 6 ماهه اول سال 92 گواه این موضوع است.
مطالعه بازارهای هدف، پایانه صادراتی، منطقه ویژه اقتصادی ، توانمندسازی واحدهای صادراتی، برگزاری نمایشگاهها، اعزام هیئت های تجاری و دعوت از تجار موفق مهم ترین برنامه ها و اولویت های کاری استان در زمینه توسعه صادرات می باشد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • صنعتگر گفت:

    واقعا جک خنده داری بود ، حسابی با رفقا خندیدیم

  • كغلو دىوانه گفت:

    اقاى دیودیده منه دیوانه هم تعجب کردم از حرکت شتابناکه صنعت در استان ، تو که عاقلی ایا صنعت استان همین یک کارخانه سیمان است یا شهرکهای تعطیل شده بلکو ،سرابتاوه ،فرودکاه و شهرای دیکر که در همه انها تخته است ،

پربازديد