تاریخ درج خبر : 1392/07/21
کد خبر : ۱۰۶۵۵۹
+ تغییر اندازه نوشته -

بی‌توجهی به مسائل فرهنگی علت اصلی عدم توسعه دهدشت است

سایت استان: فرماندار کهگیلویه با اقرار به اینکه شهر متمدن و کهن دهدشت امروز با سی سال گذشته تفاوت چندانی نکرده است و توسعه نیافتگی این شهر را به دلیل عدم توجه به مسائل فرهنگی دانست.

جلسه انجمن کتابخانه‌ها و کمیته مطالعه مفید شهرستان ظهر امروز در محل کتابخانه‌ ملاصدرای دهدشت برگزار شد.

در این نشست مشکلات کتابخانه ملاصدرا مورد بررسی قرار گرفت و اعضای جلسه درباره چگونگی ارتقای خدمات کیفی و کمی این کتابخانه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

ابراهیم جعفری با اقرار به اینکه شهر دهدشت امروز با سی سال گذشته تفاوت چندانی نداشته است اظهار داشت: عدم توسعه شهر متمدن دهدشت بخاطر عدم توجه به مسائل فرهنگی است.

365

فرماندار کهگیلویه خدمات شهرداری دهدشت در دوره‌های مختلف را محدود به مسائل عمرانی دانست و افزود: شهرداری روی مسائل فرهنگی آن‌طور که باید وارد عمل نشده است.

جعفری مکان‌ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را نامناسب خواند و با اشاره به قرار گرفتن در مسیر ترافیکی و فاصله زیاد از مرکز شهر ابراز داشت: این مکان از نظر دسترسی برای کودکان مشکل دارد.

فرماندار کهگیلویه خواستار پیگیری شهرداری در اختصاص زمین مناسب به منظور احداث مکان شماره 2 کانون پرورش فکری کودکان در محدوده یکی از پارک‌های سطح شهر شد.

هم‌چنین روشنایی محوطه حوزه علمیه حضرت زینب(س) و کتابخانه ملاصدرا در دستور کار اداره برق ناحیه قرار گرفت.

مشکلات تردد در حوزه علمیه خواهران و کتابخانه ملاصدرا از دیگر موارد مطروحه جلسه بود که فرماندار خواستار اختصاص سرویس ایاب و ذهاب توسط شهرداری به این منظور شد.

جعفری نقش صدا و سیما در ترویج فرهنگ کتابخوانی را سازنده دانست و گفت: صدا و سیما و اداره فرهنگ و ارشاد می‌توانند با اجرای برنامه‌های فرهنگی در این زمینه نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

وی با اشاره به ریزش اعضای کتابخانه‌ها و بررسی راه‌های تسهیل عضوگیری در کتابخانه‌ها را به شورای شهر سپرد و بیان داشت: اعضای کتابخانه‌های سطح شهرستان باید آسیب‌شناسی شوند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  اقای فرمانداراره دهدشت از لحاظ امکانات رفاهی برای مردم فهیم دهدشت با 30سال قبل تفاوتی نداره اما از لحاظ فرهنگ یک هست اقای شماکه فرماندارید ازخودتان سوال بفرماید چرا دهدشت بااین مردمان اصیل وبا فرهنگ هنوز ازلحاظ امکانات ازشهرستانهای همجوار خود عقب مانده وچرا مردمانش روز به مهاجرت میکنند به شهرستانهای همجوار دهدشت ازلحاظ فرهنگی توسعه داره ازلحاظ امکانات توسعه نیافته هستش

 • ایرج محمدیان گفت:

  به قیافتون میخوره هر کاره ای باشی بجز فرماندار

 • دهدشتی اصیل گفت:

  میشه بفرمایید شما چند سال دارید که خبر از سی سال گذشته دهدشت دارید

 • یوسف گفت:

  بله از بی فرهنگی ….. هاست که …. ی بی فرهنگ رو……… کرد

 • انصاف گفت:

  شما خجالت بکشین که بدون اینکه چیزی بفهمین دارین مغرضانه و توهین آمیز نظر میدین

 • خجالت گفت:

  فقط می تونم بگم ……

 • اهانت گفت:

  واقعا برات متاسفم …..

 • دهدشت گفت:

  واقعا این نوع ادبیات در مورد مردم اصیل دهدشت فقط از مسئول بی تجربه ای مثل تو برمی آید

پربازديد