تاریخ درج خبر : 1391/12/01
کد خبر : ۱۰۶۷۴
+ تغییر اندازه نوشته -

ثبت اختراع دانش‌آموز دهدشتی در المپیاد علمی دانشگاه‌امیر‌کبیر

سایت استان: دانش آموز دوم دبیرستان آموزشگاه سماء دهدشت با اختراع دستگاه مین یاب به صورت هوایی وزمینی در چهارمین جشنواره ملی رباتیک خوارزمی شرکت می کند.

مریم حسین‌پور پژوهشگر جوان دهدشتی توانست دستگاه مین‌یاب به صورت هوایی و زمینی را به نام خود به ثبت برساند.

این پژوهشگر جوان در دیدار با رئیس آموزش و پرورش با اشاره به جنگ هشت‌سال دفاع مقدس اظهارداشت: خنثی نمودن مین در مناطق جنگی کشور ایران وکشورهای همسایه مثل پاکستان باعث از دست دادن جوانان وافراد زیادی شده که امروزه شاهد این موضوع می‌باشیم

وی ادامه داد: این امر ذهن مرا متوجه ساختن این دستگاه هدایت کرد.وبا داشتن این دستگاه بدون هیچ گونه تلفات نیروی انسانی می توانیم با خنثی نموده مین در مناطق جنگی اقدام نماییم.
حسین‌پور گفت: تکمیل این اختراع نزدیک یک سال طول کشید که جدیداً در اولین المپیاد علمی دانشگاه امیر کبیر به ثبت رسیده است وآماده حضور در جشنواره ملی رباتیک خوارزمی می باشم.
وی در پایان از مدیر ومعاون آموزشگاه واز استاد راهنمای خود دکتر صفری دوست تقدیر وتشکر نمود.
فاطمی زاده رئیس آموزش وپرورش دهدشت نیز در این دیدار گفت: تلاش وزحمات دانش آموز مریم حسینی پرور در خصوص اختراع دستگاه مین یاب قابل تحسین است ومایه افتخار ایران اسلامی است.

منبع:کبنانیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • زهرا کریمی گفت:

    باسلام. بنیاد نخبگان استان کهگیلویه وبویراحمد در چهارمین جشنواره ونمایشگاه ملی علم تاعمل شرکت کرده اما چون من درشهردیگری زندگی می کنم نتوانستم به این نمایشگاه بروم . می خواستم بپرسم در زمینه پزشکی ودارویی حالا چه داروی گیاهی چه داروی غیر گیاهی چه محصولاتی را در جشنواره عرضه کردید؟ لطفا نام آن محصولات رابه ایمیلم بفرستید. اگرامکانش نیست لطفابگویید به کدام سایت وبه کدام بخش از سایتی که شما معرفی می کنید بروم تا بتوانم ببینم که چه محصولاتی در زمینه داروی وپزشکی درجشنواره عرضه کردید؟ باتشکر

پربازديد