تاریخ درج خبر : 1391/12/01
کد خبر : ۱۰۶۸۱
+ تغییر اندازه نوشته -

برنامه ریزی کارهای فرهنگی باید جامع و متنوع باشد

سایت استان: مدیرکل ارشاد عنوان کرد: قشری وجود دارد که با حضور در ورزشگاه تخلیه می‌شوند، برخی با حضور در مراسم دعای کمیل و عده‌ای هم با موسیقی، پس طبیعی است که برای موفقیت در کارهای فرهنگی باید همه این سلیقه‌ها را در کنار هم دید و برنامه‌ریزی جامع و متنوعی صورت داد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه با یک سلیقه نمی‌توان برای جوانان برنامه ریخت، گفت: کار فرهنگی با سلیقه شخصی جور درنمی‌آید.


امین کمال‌وندی در نشست کارگروه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد از نحوه اعمال سلیقه‌ها در برنامه‌ریزی‌های جامع در این استان انتقاد کرد و گفت:‌ متأسفانه مشکل ما مدیران این است که فکر می‌کنیم خودمان نخبه هستیم و هر آنچه که فکر می‌کنیم درست است و براین اساس برنامه‌ریزی و تصمیم می‌گیریم، در حالی که همه می‌دانند یک مدیر با ملاحظات سیاسی سر کار می‌‌آید و در واقع باید همه را با هم ببیند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: باید بپذیریم که با جمعیت متنوع و جوان این استان، طرز فکرها و سلیقه‌های مختلفی هست که باید به همه آن‌ها توجه کرد نه اینکه فکر کنیم نیاز من مدیر نیاز همه جوانان و مردم است.

کمال‌وندی با بیان اینکه مسئولان فکر می‌کنند خود نخبه هستند و باید برای همه تصمیم بگیرند، آن هم براساس سلیقه و نیاز خودشان، تصریح کرد:‌ اتاق فکر مدیران باید در کهگیلویه و بویراحمد به این موضوعات توجه کنند و هر آنچه که شرایط سنی آن‌ها و نیازها و سلیقه‌های آنان است مرجع تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی آنان نباشد، بلکه واقعیت‌های جوانان و جامعه ملاک اتخاذ تصمیمات در حوزه فرهنگ باشد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برخی مسائل پیرامونی در اجتماع و تأثیر آن‌ها بر فرهنگ اجتماع تصریح کرد: آرایش شهری موضوعی است که در این استان به ویژه شهر یاسوج توجهی به آن نشده است، به عنوان مثال پیاده‌رویی در این شهر نیست که آدم مجبور نباشد در هرچند متر آن، وارد خیابان نشود و بوق نخورد.

وی این را یک مشکل دانست و خاطرنشان کرد: برای خود من از جلوی صدا و سیما در میدان امام حسین (ع) تا خود فلکه ساعت این مشکل پیش آمده و هر لحظه برای ادامه مسیر مجبور به ورود به خیابان می‌شدم و خودروها نیز مرتب بوق می زدند.

کمال‌وند، تصمیم‌گیری در حوزه فرهنگ را مستلزم نگاه فرهنگی و نرم دانست و ابراز داشت: با یک طرز فکر و سلیقه نمی‌توان برنامه مؤثر و قابل اجرایی برای قاطبه جوانان طراحی کرد.

منبع:کبنانیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد