تاریخ درج خبر : 1391/12/01
کد خبر : ۱۰۶۸۲
+ تغییر اندازه نوشته -

عشایر کوچ رو 12 درصد جمعیت استان را تشکیل میدهند

سایت استان: مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: 12 درصد جمعیت این استان را عشایر کوچ رو تشکیل می دهد.

اشکان رحیمی زاده افزود:به استناد نتایج تفصیلی سرشماری سال 87 عشایر کشور 12 درصد جمعیت این استان را عشایر کوچ رو تشکیل می دهد.

وی اظهار کرد: عشایر استان کهگیلویه وبویراحمد در برگیرنده 111 هزار و 20 خانوار با جمعیت 70 هزار و 762 نفر است که از این تعداد 7197 خانوار آن در دوره ییلاقی بیشتر در شهرستانهای بویراحمد و دنا اقامت دارند که جمعیتی معادل 44 هزار و 744 نفر را در خود جای داده است.

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در قشلاق نیز شهرستان های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده 6234خانواره با جمعیتی بالغ بر 40 هزارو 491 نفر و شهرستان های باشت و گچساران 1869 خانوار را با جمعیتی معادل 10 هزارو 960 نفر از جامعه عشایری استان را در خود جای داده اند.

رحیمی زاده ابراز کرد: البته اقامت تیره هایی از ایلات قشقایی و ممسنی را در فصولی از سال باید به جامعه عشایری استان کهگیلویه وبویراحمد اضافه کنیم.

وی اضافه کرد: عشایر همواره در طول تاریخ خدمات مختلفی را در بخش های تولیدی ، اقتصادی ، فرهنگی ، اجتماعی، نظامی و دفاع از امنیت ملی ارائه داده اند.

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: این استان عرصه کوچ 6 ایل بویراحمد، طیبی، بهمئی، دشمن زیاری، چرام و باشت بابویی است.

منبع:ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد