تاریخ درج خبر : 1391/12/02
کد خبر : ۱۰۷۱۱
+ تغییر اندازه نوشته -

پیشرفت 75درصدی کارخانه سیمان مارگون

سایت استان: مدیرعامل کارخانه سیمان مارگون از پیشرفت فیزیکی بالای 75درصد این کارخانه خبر داد و گفت: با گذر از فصل سرما و یخبندان عملیات اجرایی این پروژه شتاب بیشتری خواهد گرفت.

ˈحسین نجاتی فهیمیˈ  میزان اعتبار ریالی مورد نیاز برای اجرای کامل این طرح افزون بر یکهزار و 900 میلیارد ریال عنوان کرد.

وی بیان کرد: حدود 600 میلیارد ریال از این میزان در بانک صادرات به تصویب رسید که تاکنون 400 میلیارد ریال آن دریافت شده است.

نجاتی اعتبار ارزی مورد نیاز برای خرید ماشین آلات این کارخانه را نیز افزون بر 26 میلیون یورو اعلام کرد و افزود: حدود شش میلیون یورو از این میزان در صندوق توسعه ملی به تصویب رسیده است.

وی با بیان اینکه کارخانه سیمان مارگون جزو پروژه های مهرماندگار کهگیلویه وبویراحمد است، گفت: بهره برداری فاز نخست این طرح در موعد مقرر و تا پایان دولت دهم نیازمند تامین به موقع اعتبارات ارزی و ریالی است.

وی تصریح کرد: کارخانه سیمان مارگون با ظرفیت تولید سه هزار و 300 تن،فرصت مناسبی برای رونق اقتصادی و توسعه همه جانبه استان به ویژه دراین بخش محروم خواهد بود.

نجاتی با بیان اینکه هم اکنون حدود 300 نفر در این کارخانه مشغول هستند، افزود: با بهره برداری کامل این پروژه افزون بر دو هزار و 400 شغل مستقیم و غیرمستقیم در این منطقه ایجاد خواهد شد.

مدیرعامل کارخانه سیمان مارگون گفت: تاکنون افزون بر 110 میلیارد تومان برای این طرح عظیم تولیدی و صنعتی هزینه شده است.

وی یکی از مشکلات اساسی در طرح صنعتی سیمان مارگون را عدم انتقال قطعی سند زمین این طرح عنوان کرد و افزود: با وجود پیشرفت قابل ملاحظه و تحمل هزینه های فراوان برای اتمام این پروژه تاکنون اقدام مناسبی در این راستا انجام نشده است.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد