تاریخ درج خبر : 1391/12/02
کد خبر : ۱۰۷۱۶
+ تغییر اندازه نوشته -

کشف و ضبط 800 لیتر بنزین قاچاق در استان

سایت استان: مدیر عامل شرکت توزیع و پخش فرآورده های نفتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در 10 ماه سالجاری 800 لیتر بنزین قاچاق از سودجویان کشف و ضبط شد.
اسدالله طاهری افزود: 25 جایگاه پمپ بنزین و بیش از 23 جایگاه CNG در استان کار سوخت رسانی را انجام می دهند.
وی اظهار کرد: به علت نداشتن خط لوله ،سوخت رسانی به جایگاهها از طریق نفت کش و از استان ها ی بوشهر ، اصفهان و شهرهای ماهشهر و اهواز تامین می شود.
مدیر عامل شرکت توزیع و پخش فرآورده های نفتی کهگیلویه و بویراحمد، مصرف بنزین در 11 ماهه سالجاری را 150 میلیون لیتر دانست و بیان کرد: مصرف بنزین نسبت به مدت مشابه سال قبل سه درصد افزایش نشان می دهد. ضمن اینکه فبل از سهمیه بندی بنزین رشد مصرف سالانه آن بیش از 12درصد بوده که با توجه به قیمت جهانی بنزین اجرای قانون هدفمندی یارانه ها موجب صرفه جوئی در مصرف فرآورده های نفتی شده است.
طاهری ابرازکرد: در سالهای اخیر بهبود جاده ها موجب گاز رسانی بهتر و مطلوبتر به مردم در برخی شهرها و روستاهای استان شده که همین امر موجب کاهش 10 درصدی مصرف نفت سفید نسبت به مدت مشابه سال قبل شده است.
مدیر عامل شرکت توزیع و پخش فرآورده های نفت کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: هم اکنون توزیع نفت سفید در روستاها از طریق کوپن انجام می شود . مصرف نفت گاز در 11 ماهه سالجاری 120 میلیون لیتر بوده که مصرف این فرآورده نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش 10 درصدی مصرف را نشان می دهد.
طاهری عنوان کرد: سوخت رسانی هواپیمای فرودگاههای استان از طریق فرآورده های نفتی صورت می گیرد و واحد سوختگیری فرودگاه یاسوج روزانه کار سوخت هواپیمای را با دو مخزن 90 هزار لیتری به عهده دارد.
وی با اشاره به اینکه بعد از اجرای مرحله اول قانون هدفمندی یارانه ها و افزایش نرخ ارز ، سودجویان را به سمت قاچاق فرآورده های نفتی سوق داده، خاطرنشان کرد: 42 هزار لیتر نفت سفید، 31 هزار لیتر گازوئیل و نفت گاز از جمله فرآورده های است که در 11 ماهه سالجاری از سودجویان کشف شد.
مدیر عامل شرکت توزیع و پخش فرآورده های نفتی کهگیلویه و بویراحمد در پایان اضافه کرد:400 فروشنده در مناطق روستائی و 50 نفر در مناطق عشایر کار سوخت رسانی را انجام می دهند.

منبع:ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد