تاریخ درج خبر : 1391/12/03
کد خبر : ۱۰۷۸۶
+ تغییر اندازه نوشته -

توزیع برنج با ته فیش کالابرگ / صف خرید در یاسوج

سایت استان: مدت زمانی است که بازار کشور و استان با کمبود شدید برنج مواجهه است.
به گزارش خبرنگار سایت استان، مسئولین امر این کمبود را به دلالان نسبت می دهند که با احتکار برنج، به دنبال افزایش قیمت و سود بادآورده از این آشفته بازار می باشند.

این برنج ها عمدتاً از کشور هندوستان وارد میشوند و این کشور به عنوان شریک اقتصادی ایران، یکی از عمده خریداران نفت ایران می باشد.


اما با تزریق قطره چکانی برنج به بازار و ارائه آن به نرخ دولتی، صفهای شلوغ و طولانی برای دریافت برنج در اکثر نقاط استان مشاهده می گردد.
جالب ماجرا اینجاست که ارائه برنج به قیمت دولتی (کیسه ده کیلویی385000 ریال) در یاسوج (فروشگاه رفاه) تنها با ارائه ته فیش کالابرگ(کوپن) امکان پذیر است. هر چند مسئولان سازمان صنعت، معدن و تجارت این موضوع را تکذیب می کنند و آن را راهکار مسئولان فروشگاه رفاه برای توزیع عادلانه تر می دانند اما طبق صحبتهای مسئول توزیع برنج در فروشگاه رفاه یاسوج، این کار طبق دستورالعمل سازمان صنعت،معدن و تجارت می باشد و به تمام توزیع کنندگان در استان نیز ابلاغ گردیده است.
گزارش مخاطبان سایت استان نیز حاکی است که این دستورالعمل در شهرهای گچساران و دهدشت نیز به اجرا در میاید.
گفتنی است ارائه کالابرگ به مردم از سال 1385 متوقف و برنامه هدفندی یارانه ها در پیش گرفته شد به گونه ای که اجناس کالابرگی نیز از زندگی مردم حذف شد.
مشخص نیست تکلیف خانواده هایی که بعد از سال 85 تشکیل و کالابرگ دریافت نکرده اند با این دستورالعمل عجیب چیست و چگونه باید نیاز خود را مرتفع کنند.

صف برنج در یاسوج:

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد