تاریخ درج خبر : 1391/12/03
کد خبر : ۱۰۸۰۸
+ تغییر اندازه نوشته -

حاشیه هایی از نشست شورای اشتغال

شورای اشتغال کهگیلویه و بویراحمد حاشیه‌هایی داشت آن‌جا که استاندار برخی بخشنامه‌ها را فقط برای بایگانی کردن مناسب دانست.

همواره در نشست‌ها و جلسات اداری مطالبی میان اعضا رد و بدل می‌شوند که اگر چه در متن نیستند ولی نکات قابل توجهی را با خود به همراه دارند.

نشست شورای اشتغال کهگیلویه و بویراحمد نیز مستثنی نبود و حاشیه‌هایی داشت.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تأخیری 20 دقیقه‌ای از اتاق کارش وارد سالن جلسه شد.

صابری در حاشیه این نشست بعد از انتقادهایی از نحوه مجوز دهی و پاسخ به استعلامات در برخی ادارات این استان گفت: در یکی از ادارات یک سوله را برای چهار طرح تولیدی به من معرفی کردند ولی در هفته قبل که برای بازدید آن به محل سوله رفتم و متوجه این موضوع شدم که این همان سوله‌ای است که برای چهار طرح مختلف در نظر گرفته شده است، آقایان مدیر گفتند حاج‌آقا ببخشید اشتباه آمدیم باید از کوچه بغلی می‌رفتیم.!!

* تایم اداری متعلق به مردم است/ در همایش‌های صبح شرکت نمی‌کنم

مدیرکل کمیته امداد از صابری خواست تا در پنچ‌شنبه هفته آینده در همایش این نهاد شرکت کند که صابری گفت: وقت اداری متعلق به مردم است و به هیچ عنوان در تایم اداری در همایش‌ها و نمایش‌های ادارات شرکت می‌کنم و از این بابت هیچ مدیری از من گله نکند ولی اگر بعد از ظهر بگذارید می‌آیم.

از دیگر حواشی این نشست، یادآوری‌ها و حضور ذهن بسیار خوب استاندار در مورد قرار و مدارهای مدیران و کارهایی که باید انجام می‌دادند بود در حالی که این مدیران سعی داشتند این موضوع فراموش شود ولی استاندار به صورت مکرر این قول و قرارها را به ریز یادآوری می‌کرد.

اشاره استاندار به برخی انتقادات از ادبیات و برخورد او با مدیران از حواشی جالب این نشست بود که صابری بیان کرد: من در عمرم از کسی دلخور نشدم و برخوردها و تندی‌هایم با مدیران نیز مسائل شخصی نیست؛ در نشست قبل نیز اصرار یک مدیر بر آمار غیر واقعی علت تندی من بود که وی ناراحت شد و آن را به توهین تعبیر کرد ولی من اینجا تأکید می‌کنم که هیچ‌گاه قصد توهین به کسی را ندارم بلکه هدف همه ما انجام امورات مردم است نه مسائل شخصی مدیران.

وقتی برخی طرح‌های تولیدی برای تصویب از سوی موسوی رئیس جهاد کشاورزی قرائت می‌شد، استاندار به شوخی گفت: این متقاضی کارمند کدام اداره است که موسوی گفت: خیر این افراد عمدتا بیکار هستند و رئیس سازمان اقتصاد و دارایی نیز گفت: البته اگر کارمندی این توانایی و ظرفیت را داشته باشد که یک کار تولیدی انجام دهد و افرادی را صاحب شغل کند چه اشکالی دارد حمایت شود؛ صابری خطاب به کشاورز گفت: اشکالی ندارد ولی اولویت با کشاورزان و فارغ‌التحصیلان است.

* اگر نانی سر سفره مردم آمد گزارش دهید

از دیگر حواشی این نشست زمانی بود که نوبت به مدیرکل کمیته امداد برای قرائت گزارش اشتغال‌زایی‌های جدید رسید؛ استاندار خطاب به فرهادی گفت: اگر نانی سر سفره مردم آمد گزارش دهید اگر نه که هیچ بعد از آنکه فرهادی گزارشش تمام شد، صابری گفت: پس حرف جدیدی در این گزارش هم نبود.

اظهار نظر استاندار در مورد برخی بهانه‌گیری‌های بانکی در مورد ابلاغ فلان بخش‌نامه و بهمان‌ بخش‌نامه نیز از نکات جالب این نشست بود.

صابری در این رابطه عنوان کرد: خیلی از بخش‌نامه‌ها برای تهران است شما باید بخوانید و بایگانی کنید، من دو سوم بخش‌نامه‌ها را می‌نویسم رویت شد بایگانی شود، زیرا در آن سر دنیا هم لاستیک ماشینی بترکد رونوشتش را برای استاندار می‌فرستند قرار نیست این‌ها را بهانه انجام ندادن کارها کنیم. (اشاره استاندار به بخش‌نامه‌ای یکی از بانک‌ها در مورد عدم پذیرش سند ملک تجاری برای رهن در بانک بود که گفت: جای تعجب است ملک تجاری در رهن بانک باشد که بهتر است).

صابری در پایان این نشست به مدیران تأکید کرد: همه چیز را استعلامی نکنید و خیلی از چیزها را نمی‌خواهد بپرسید، کار مردم را انجام دهید.

* در دل سه چشمه و دره مجوز کارخانه می‌دهند!!!/ اختلاف در آمار بود نه اختلاف استاندار با مدیران

از دیگر حواشی این نشست انتقاد شدید استاندار از صنعت و معدن برای صدور مجوز یک کارخانه شن و ماسه در یک دره و در بین سه چشمه تغذیه کننده رود بشار بود که صابری با تعجب و تأسف شدید گفت:‌من مطمئنم مدیران بدون اینکه یک بار به این محل رفته باشند چنین مجوزی را دادند.

مقام ارشد اجرایی در کهگیلویه و بویراحمد این‌گونه اقدامات را ظلم در حق علم و کار کارشناسی دانست و تصریح کرد: بسیاری از مدیران با دیدن عکس مجوز می‌دهند و بلند نمی‌شوند بروند ببینند به چه چیزی و کجا می‌خواهند مجوز دهند.

اعلام موافقت استاندار در ثانیه نخست شروع این نشست با همه طرح‌های پیشنهادی صنعت و معدن و بیان این حرف که من موافقت می‌کنم ولی شک ندارم که یک مورد از این طرح‌ها به اشتغال و تولید منجر نمی‌شود از حواشی جالب شورای اشتغال این هفته در کهگیلویه و بویراحمد بود.

تناقض در آمار ارائه شده در این نشست باز هم یک سریال تکراری در این‌گونه نشست‌ها بود که این بار رئیس سازمان صنعت و معدن آن را به اشتباه تایپی مربوط دانست و صابری هم گفت: ما مدیران چقدر باید پشت سر ماشین‌نویس‌های اداره غیبت کنیم و همه چیز را گردن آن‌ها بیندازیم.

از دیگر حواشی این نشست گلایه مدیرکل کمیته امداد از استاندار برای حرف‌هایش در نشست قبلی شورای اشتغال بود که رسانه‌ها آن را با تیتر “اختلاف” منتشر کردند ولی صابری خطاب به فرهادی گفت: اگر اختلافی باشد در آمارها است نه میان صابری و فرهادی، شما به دل نگیرید؛ خودم هم خواندم که نوشتند تشر استاندار به مدیرکل کمیته امداد که چنین نبود و منظور من فقط اختلافات آماری در موضوع اشتغالزایی بود.

حاشیه‌نگاری از کریم بنام

منبع : فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد