تاریخ درج خبر : 1391/12/04
کد خبر : ۱۰۸۱۸
+ تغییر اندازه نوشته -

دید قرائت‌خانه از کتابخانه‌ها برداشته شود / طرح کتاب من غنای کتابخانه‌ها را افزایش داده

معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد گفت: مردم بادید قرائت‌خانه به کتابخانه‌ها نگاه می‌کنند که این درست نیست و باید برداشته شود.

ابوالحسن همتیان : نقش کتاب‌خوانی در پیشرفت و توسعه کشورها بسیار پر اهمیت بوده و یکی از زیربناهای توسعه کشورها شناخته می‌شود.

وی افزود: زمینه‌سازی برای رشد فرهنگ کتاب‌خوانی در استان از مدارس که نقش به سزایی در فرهنگ عمومی جامعه دارند باید آغاز شود.

معاون کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سال گذشته تمامی دانش‌آموزان به صورت رایگان و امسال به صورت نیم بهاء به عضویت کتابخانه‌ها درآمده‌اند.

*اهداف انجمن کتاب‌خوانی استان محقق نشده است

حسینی با بیان این‌که کتابخانه‌های عمومی به صورت انجمنی مدیریت می‌شوند، تصریح کرد: سیاست‌گذاری کتابخانه‌های عمومی برای بالا بردن فرهنگ کتاب‌خوانی در جامعه طراحی و اجرا شده و همه می‌توانند از خدمات آنها بهره‌مند شوند.

وی افزود: تاکنون اهداف انجمن‌های کتاب‌خوانی استان بنا به دلایل مختلف از جمله عدم فرهنگ‌سازی صحیح محقق نشده است.

*طرح کتاب من غنای کتابخانه ها را افزایش داده است

معاون کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به طرح‌های مختلف اجرا شده در کتابخانه‌های عمومی گفت: اجرای طرح‌های کتاب من، گنجه‌های کتاب، ایستگاه مطالعه مهم‌ترین طرح‌های اجرا شده در کتابخانه‌ها می‌باشند.

حسنی اضافه کرد: 50 گنجه کتاب در سطح استان راه‌اندازی شده که از این تعداد 20 گنجه متعلق به مرکز استان و مابقی در سایر شهرستان‌ها و بخش‌های استان بوده است.

وی طرح کتاب من را یادآور شد و گفت: با اجرای طرح کتاب من در استان غنای محتوایی و کتابی کتابخانه‌های استان افزایش یافته است.

معاون کتابخانه‌های عمومی استان تصریح کرد: طرح کتابخانه صبا یکی از طرح‌هایی است که در استان در حال راه‌اندازی بوده ولی باید زیرساخت‌های آن بیش از گذشته فراهم شود.

وی در ادامه افزود: متأسفانه در استان بیشتر با دید قرائت‌خانه به کتاب‌خانه‌ها نگاه می‌شود که این خود به فرهنگ کتاب‌خوانی در استان لطمه می‌زند.

منبع :فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد