تاریخ درج خبر : 1391/12/05
کد خبر : ۱۰۸۴۲
+ تغییر اندازه نوشته -

نمایشگاه عکس با موضوع اعتیاد در دهدشت برپا شد

سایت استان: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد کهگیلویه از برپایی نمایشگاه “آخر کوچه اعتیاد” در قالب 200 عکس در پارک مرکزی دهدشت خبر داد.

آزاد خردمند اظهار کرد: نمایشگاه “آخر کوچه اعتیاد” به مدت سه روز با هدف آشنایی خانواده‌ها بخصوص نسل جوان با اثرات و عوارض مواد مخدر در پارک مرکزی شهر دهدشت دایر خواهد بود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد کهگیلویه، با تبیین نقش خانواده در پیشگیری از اعتیاد فرزندان گفت: کانون خانواده مهم‌ترین و اصلی‌ترین نهاد در ساخت و بنیاد‌های شخصیتی فرزند و مهم‌ترین عامل در پی‌ریزی و چگونگی رشد شخصیتی وی نقش بسزایی دارند.

خردمند خانواده‌های از هم گسیخته، مستبد و سهل‌انگار را از جمله خانواده‌های برشمرد که مستعد گرایش فرزندان به اعتیاد هستند و گفت: در این گونه خانواده‌ها گرایش به اعتیاد به مراتب بیشتر از خانواده‌های عادی است.

وی فرجام اعتیاد را ویرانی کانون خانواده خواند و ابراز کرد: اعتیاد به هر گونه‌ای که باشد سبب زوال، گرفتاری نسل و سقوط شخصیت معتاد و کلاً نابسامانی خانواده است.

این مسئول حوزه فرهنگی تصریح کرد: توجه جدی والدین نسبت به پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد ضروری و مهم تلقی می‌شود.

وی بازدید خانواده‌ها از نمایشگاه “آخر کوچه اعتیاد” را تلنگری برای آنان در مراقبت از فرزندان و جلوگیری از گرایش به اعتیاد عنوان کرد و افزود: به طور طبیعی هر گونه آشنایی با اثرات یک معضل اجتماعی از بروز ناخواسته آن پدیده جلوگیری خواهد کرد.

خردمند زمان بازدید از نمایشگاه را در دو نوبت صبح و عصر اعلام کرد و گفت: قطعاً آثار فرهنگی و برپایی چنین نمایشگاه‌هایی در زمینه آشنایی و افزایش آگاهی و دانش پیشگیری در بین عموم جامعه مؤثر هستند.

خردمند اذعان کرد: خانواده‌ها همراه با فرزندان از این نمایشگاه بازدید به عمل آورند زیرا اثر پیام‌رسانی و آگاهی از عوارض اعتیاد مؤثرتر است.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد