تاریخ درج خبر : 1391/04/17
کد خبر : ۱۰۸۸
+ تغییر اندازه نوشته -

مراسم افتتاحیه جشنواره سینمایی دنا امروز برگزار می شود

سایت استان: دبیر چهل و هشتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان «دنا» گفت:مراسم افتتاحیه چهل و هشتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان «دنا» عصر امروز یکشنبه در تالار روباز امام رضا(ع) اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.

 امین کمالوندی افزود:مراسم افتتاحیه این جشنواره عصر امروز یکشنبه، 18 تیرماه ساعت 20:30 و جلسات نقد و بررسی فیلم های بخش مسابقه هر شب پس از پایان آخرین نمایش در سالن مجتمع فرهنگی و هنری برگزار می شود.

وی درخصوص برنامه های آموزشی این جشنواره اظهار کرد: کارگاه تخصصی عکاسی و تورهای عکاسی با حضور عکاسان شرکت کننده در جشنواره و همراهی اسماعیل عباسی و افشین شاهرودی برگزار می شود و یک جلسه دو ساعته نیز با موضوع شیوه های نقد عکس و یک جلسه نقد و بررسی عکس های مسابقه در برنامه کاری ماست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه وبویراحمد و دبیر چهل و هشتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان «دنا»با بیان اهمیت فیلمنامه به عنوان زیر ساخت فیلم کوتاه، عنوان کرد: در ایام برگزاری جشنواره کارگاه فیلمنامه نویسی نیز با حضور منوجهر اکبرلو فیلمامه نویس و منتقد سینما برگزار می شود.

کمال وندی ابراز کرد: از آنجا که جشنواره های منطقه ای محل گردهمایی استعدادهای جوان استان های مختلف است به منظور بهره مندی هرچه بیشتر جوانان از آموزش های گوناگون، در این جشنواره یک سانس نمایش آثار برگزیده بین الملل نیز با عنوان “جشنواره جشنواره ها” در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به نبود سینما در یاسوج، گفت: از رخدادهای خوب این جشنواره چند افتتاحیه است که از آن جمله می توان به افتتاح سالن سی سخت و “تالار چند منظوره” فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با ظرفیت 190 نفر و مجهز به سامانه پیشرفته پخش و نیز سالن “سینما تک جوان” با ظرفیت60 نفر برای نمایش و نقد و بررسی فیلم های روز ایران و جهان اشاره کرد.

چهل و هشتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان با نام «دنا» با حضور 12 استان البرز، تهران، قزوین، قم، بوشهر، سمنان، مازندران، فارس، کهکیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری ، اصفهان و همچنین یزد توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهکیلویه و بویراحمد و انجمن سینمای جوانان ایران از 19 تا 22 تیر در یاسوج برگزار خواهد شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد