تاریخ درج خبر : 1391/12/07
کد خبر : ۱۰۹۲۴
+ تغییر اندازه نوشته -

قیمت پسته در شهرستان بویراحمد بسیار بالاست

سایت استان: رئیس اتحادیه آجیل فروشان شهرستان بویراحمد گفت: قیمت پسته بسیار بالا و مردم قدرت خرید این محصول را ندارند.

علی ارشدی افزود: در حال حاضر قیمت پسته در شهر یاسوج هر کیلو بین 31  تا 70 هزار تومان است. که با این وضعیت مردم توانایی خرید پسته با این قیمت را ندارند.
وی با بیان این مطلب که صحبت ها و شایعات بین مردم وجود دارد که کسی پسته خریداری نکند و اگر این موضوع اجرایی شود وضعیت قیمت پسته بهتر خواهد شد، اظهار کرد: البته قیمت دیگر آجیل ها نیز نسبت به قبل بالاست به طوریکه هم اکنون هر کیلو مغز بادام 43 هزار تومان،مغز گردو 34 هزار تومان، تخم کدو 19 تا 22 هزار تومان و تخمک ژاپنی هر کیلو 12 هزار تومان است.
رئیس اتحادیه آجیل فروشان شهرستان بویراحمد بیان کرد: با توجه به اینکه قیمت پسته خیلی بالا است بیشتر مغازه های آجیل فروشی شهرستان بویراحمد از عرضه پسته و بادام خوداری می کنند و سعی خواهند کرد که از سایر آجیل ها که قیمت آنها تقریبا پایین تر است در بازار عرضه کنند.
ارشدی ابراز کرد: از دولت به خصوص بخش صنعت، معدن و تجارت می خواهیم که برای کنترل بیشتر بر بازار پسته با اتحادیه تعامل بیشتری داشته باشد چرا که هیچ کس بهتر از اتحادیه نمی تواند بازار را کنترل کند و اگر پسته سهمیه بندی را به اتحادیه واگذار کنند به نحو شایسته ای در بازار توزیع و عرضه می شود.
وی ادامه داد:در صورتی که 30 کیسه 200 کیلویی پسته بین آجیل فروشان شهرستان توزیع شود، بازار به قیمت پسته کنترل خواهد شد و مشکلات مردم برای تهیه پسته کاهش می یابد.
رئیس اتحادیه آجیل فروشان شهرستان بویراحمد اضافه کرد: باید سازمان صنعت،معدن و تجارت استان با وزارتخانه رایزنی کند که در خصوص وضعیت پسته به استان کهگیلویه و بویراحمد نگاه ویژه ای داشته باشند، چرا که این استان محروم است و مصرف پسته در آن آنچنان بالا نیست به طوریکه خانواده های در این استان داریم که شاید در سال یک بار پسته مصرف نکنند.

منبع:ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد