تاریخ درج خبر : 1391/12/07
کد خبر : ۱۰۹۲۵
+ تغییر اندازه نوشته -

ایجاد 12 پایگاه امداد نوروزی هلال احمر در استان

سایت استان: جلسه هماهنگی ستاد استانی و شهرستانی طرح‌های نوروزی با محوریت امداد و نجات، راهنمایی مسافران نوروزی و طرح فرشتگان رحمت با حضور مسؤل دفتر نمایندگی ولی فقیه،مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر کهگیلویه و بویراحمد و رؤسای جمعیت شهرستان‌های این استان در سالن اجلاس هلال‌احمر مرکز استان برگزار شد.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان، در این جلسه که به منظور هماهنگی و آماده سازی جمعیت هلال احمر استان به منظور خدمت رسانی به مسافران نوروزی برگزار گردید، حجت الاسلام و المسلمین غفاریان مسؤل نمایندگی ولی فقیه در جمعیت ضمن اشاره به فعالیت های این حوزه در اجرای طرح نوروزی امسال از برپایی خیمه های نمازّ،خیمه فرهنگی و حضور یک روحانی در خیمه ها ، پاسخگویی به مسائل شرعی واجرای برنامه های فرهنگی متنوع به مسافران نوروزی خبر دادند.
در ادامه این جلسه مدیرعامل جمعیت هلال احمر ضمن تشریح فعالیت های این جمعیت در راستای خدمت رسانی به مسافران نوروزی به اجرای سه طرح ملی و فراگیر امداد ونجات،راهنمایی مسافران نوروزی و طرح فرشتگان رحمت اشاره نمودند.


مهندس مثنوی ، محور اصلی این طرح را امدادرسانی جاده‌ای عنوان کرد و افزود: امدادرسانی در جاده‌ها باید مهم تلقی شود تا مسافر و هموطنی که در جاده تردد می‌کند با مشاهده آرم و پرچم هلال‌احمر احساس آرامش و آسایش داشته باشد
وی تعداد پایگاه‌های ثابت و سیار در این طرح را 12 مورد بیان کرد و ابراز داشت: به منظور خدمات‌رسانی بهتر و مضاعف در ایام نوروز 250 نفر در 12 پایگاه با 40 خودروی امداد و نجات با تعدادی امدادگر و نجات‌گر آماده خدمات‌رسانی به گردشگران و مسافران هستند.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر کهگیلویه و بویراحمد در ادامه به تشریح دومین طرح اجرایی اشاره نمودند و یادآور شدن که این طرح با نام راهنمایی مسافران نوروزی توسط معاونت جوانان این جمعیت برگزار خواهد شد.ایشان اذعان داشت: شعار اصلی این طرح راهنمایان جوان بوده که از 25 اسفند تا 14 فروردین 92 اجرا می‌شود؛ این طرح شامل برپایی پست‌های راهنمایی در میادین ورودی و خروجی در سطح شهرها و مکان‌های گردشگرپذیر و پرتردد بوده و 12 پست راهنمایی در کنار آن‌ها وجود دارد و با برپایی 14 خیمه نماز با بیش از 300 نفر در این طرح خدمات‌رسانی را انجام می‌دهند.

وی عنوان کرد: برنامه‌های متنوعی از جمله خیمه‌های فرهنگی، برپایی چادرهای سلامت به منظور خدمات‌رسانی بهداشتی به گردشگران و مسافران نوروزی صورت می‌گیرد، همچنین به دلیل گردش‌گر پذیر بودن آبشار یاسوج فضایی به عنوان دوستیار کودک طراحی شده تا کودکان گردشگران و مسافران از خدمات این فضا که شامل کتابخانه سیار بوده نهایت استفاده را ببرند.

مثنوی، نقش رسانه‌ها در انعکاس خبری و خدمات‌رسانی جمعیت هلال‌احمر به جامعه را مهم ارزیابی کرد و گفت: مسئولان مراکز جمعیت هلال‌احمر در سطح شهرستان‌ها با حضور همیشه و با تسلط کامل بر اجرای برنامه‌ها آگاه باشند و تعامل همه جانبه‌ای با رسانه‌ها داشته باشند.

وی تأکید کرد: گزارشات روزانه مراکز خدمات‌رسان به صورت روزانه در ایام نوروز به مرکز استان ارسال شود و در این ایام به صورت تمام وقت اعضا در دسترس باشند تا در صورت بروز مشکل با آنها همکاری لازم اعمال و اجرا شود.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر کهگیلویه و بویراحمد دیگر طرح اجرایی در ایام نوروز را طرح فرشتگان رحمت عنوان کرد و ابراز داشت: این طرح چهارمین سال متوالی را در استان سپری می‌کند که با هدف کمک به خانواده‌های نیازمند زنان بی‌سرپرست یا بدسرپرست در قالب اقلام غذایی، البسه و بسته‌بندی‌های مخصوص به جامعه هدف ارائه می‌شود .

در پایان این جلسه مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر نیز ضمن تقدیر و تشکر از حضور و همکاری رسانه ها و خبرگزاری های استان،خواستار همکاری های هر چه بیشتر این قشر زحمت کش در استان در اجرای هرچه بهتر این طرح در ایام نوروز شدند.

شکیب خواه ضمن اشاره به نصب و ارائه تبلیغات گسترده راهنمایی مسافرین نوروزی در سطح استان از تهیه و تدوین مستند چند قسمتی اجرای این طرح با حضور رسانه های فعال در استان خبر دادند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد