تاریخ درج خبر : 1391/12/07
کد خبر : ۱۰۹۸۲
+ تغییر اندازه نوشته -

نرخ بیکاری در استان بیش از 14 درصد است

سایت استان: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: باید متولیان امر تلاش کنند معضل جذب نیروهای غیربومی که مشکل ساز اشتغال این استان است را برطرف کنند.

ˈاردلان زینل‌زادهˈ  نرخ بیکاری در استان را حدود 14/1 درصد برآورد کرد و افزود: 30 هزار جویای کار در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی و ثبت نام شده است .

وی میزان تعهد ایجاد اشتغال سال جاری در استان را 15 هزار نفر اعلام کرد و گفت: امسال تا کنون بیش از 13 هزار نفر به کار مورد درخواست معرفی شده اند.

زینل زاده، بیشترین نرخ بیکاری سطح استان را شهرستان گچساران اعلام کرد و گفت: برخ بیکاری در این شهرستان برخی فصول از سال به 16 درصد نیز می رسد.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: متاسفانه در سد عظیم ˈچم شیرˈ گچساران نیروهای غیربومی زیادی مشغول به کار هستند که تا کنون سه جلسه متعدد برای جذب نیروهای بومی با متولیان و مسوولان این طرح ملی انجام شده است.

وی از پیمانکاران و شرکت ها و صاحبان صنایع بزرگ سطح استان خواست تا در جذب نیرو از سوی مراکز کاریابی افراد واجد شرایط و با اولویت را به کار بگیرند.

زینل زاده افزود: در صورت مشاهده جذب نیرو از سوی برخی از پیمانکاران و شرکت ها ی که از اعتبارات دولتی استفاده می کنند، از طریق قانون با آنها برخورد خواهد شد.

به گزارش ایرنا، اردلان زینل زاده مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور بررسی جذب نیرو در شرکت ها بزرگ به شهرستان گچساران سفر کرده است.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد