تاریخ درج خبر : 1392/07/25
کد خبر : ۱۰۹۹۴۳
+ تغییر اندازه نوشته -

تکذیب خبر برخورداری 99 درصدی روستاهای شهرستان دنا از آب آشامیدنی سالم!

سایت استان:رییس آب و فاضلاب روستایی شهرستان دنا خبر از برخورداری 99 درصد روستاهای شهرستان دنا از آب آشامیدنی داد.

این در حالی است که بخش اعظمی از روستاهای بخش پاتاوه شهرستان دنا با مشکل کم آبی دست و پنجه نرم می کنند. در ذیل مطلبی را که روز پنجشنبه ۱۳۹۲/۰۷/۲۵در خبرگزاری جمهوری اسلامی منتشر شده، جهت تنویر افکار عمومی آورده می شود.  شکوائیه اهالی بخش پاتاوه که پیشتر در سایت استان منتشر شده بود جهت قضاوت مردم نیز آورده شده است.

کدخبر : 80863062(3593893)
تاریخ مخابره : ۱۳۹۲/۰۷/۲۵
زمان مخابره : ۰۸:۲۸
سرویس خبر : اقتصادی-انرژی-

ایرج کریمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ازمجموع ۱۲۶ روستای دارای سکنه در دنا بیش از ۱۲۲ روستا معادل ۹۹ درصد جمعیت روستایی این شهرستان دارای آب آشامیدنی سالم هستند. وی تعداد خانوارو جمعیت بهره مند از نعمت آب آشامیدنی در شهرستان را هشت هزار و ۲۹۰ خانوار با جمعیتی افزون بر ۳۳ هزار و ۴۸۵ نفر اعلام کرد. کریمی ابراز داشت: تنها چهار روستای زیر ۲۰ خانوار در این شهرستان فاقد آب آشامیدنی هستند که مشکل کمبود آب این روستاها نیز از طریق تانکر های سیار آبرسانی تامین می شود. مدیر آبفای روستایی شهرستان دنا تعداد روستاها و مشترکان زیرپوشش این شرکت را نیز به ترتیب ۷۱ روستا و شش هزار و ۳۲۹ مشترک عنوان کرد. کریمی تعداد منابع آبی در شهرستان دنا نیز را ۵۹ مورد اعلام کرد و افزود: ازاین تعداد حدود شش حلقه چاه و بیش از ۵۳ مورد چشمه است. وی افزود: تعداد مخازن ذخیره آب در این شهرستان افزون بر ۷۹ باب با حجم ۱۲ هزار و ۱۶۵ مترمکعب آب و تعداد ایستگاه های پمپاژ آب نیز ۱۲ مورد است. کریمی اعتبار مورد نیاز برای اجرای پروژه های نیمه تمام آبرسانی در روستاهای این شهرستان را افزون بر ۲۵ میلیارد ریال اعلام کرد. مدیرامور آبفای روستایی شهرستان دنا یکی برنامه های اساسی شرکت آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه وبویراحمد و این شهرستان را بازسازی و ظرفیت سازی شبکه های قدیمی این شهرستان دانست و گفت: اعتبار مورد نیاز برای تحقق این مهم امر افزون بر ۶۰ میلیارد ریال است.

در پی درج این  خبر ، خبرنگار سایت استان ضمن تماس با سرپرست بخشداری پاتاوه آقای دانشی خواستار پاره ای توضیحات در مورد صحت و سقم این خبر گردید. وی ضمن ابراز نارضایتی و تکذیب آمار ارائه شده توسط رییس آبفای روستایی شهرستان دنا ، ابراز داشتند که با توجه به مراجعات حضوری و شکایات متعدد اهالی روستاهای بخش پاتاوه بالای 50 درصد روستاهای این بخش از آب آشامیدنی سالم برخوردار نیستند. آقای  دانشی اعلام نمودند که خود مدیر آبفای روستایی دنا در جلسه شورای اداری خطاب به استاندار اعلام نمودند که بالای 90 درصد روستاهای این شهرستان فاقد آب سالم و بهداشتی می باشند که دلیل موثقی بر تکذیب آمار ارائه شده توسط وی می باشد.

تکذیب

(خبر شکوائیه مردم روستاهای بخش پاتاوه که در تاریخ 5 شهریورماه در سایت استان منتشر شد)

در پی قطعی مکرر آب آشامیدنی

درخواست اهالی روستاهای بخش پاتاوه از مسولان برای رفع مشکل کم آبی

۱۳۹۲/۰۶/۰۵، ۰۹:۱۵

سایت استان : عزت اله محسنی پور / اهالی روستاهای باک، گزدون ، شترخون ، لما علیا ، لما سفلی ، بیژگن و بنستان سادات محمودی (بخش پاتاوه) که قریب به یکهزار خانوار می باشند با مشکل کمبود آب آشامیدنی دست و پنجه نرم می کنند . روستاهای مذکور بعد از سالها انتظار از آب آشامیدنی سالم در قالب ایجاد مجتمع آب برخوردار شدند ولی اکنون در طول شبانه روز شاهد قطعی آب آن هم به مدت زمان طولانی گاهاً تا ۱۲ ساعت در هر شبانه روز هستند .

از مهمترین دلایل قطعی آب را می توان انشعابات غیر مجاز ، عدم نصب کنتور برخی از مشترکین و صدور مجوز برای مصارف صنعتی مانند تیرچه بلوک ، آسیاب صنعتی ، طرحهای دامداری و از همه مهمتر احداث باغات انگور و گردو توسط برخی افراد روستاهای فوق الذکر و آبیاری با آب آشامیدنی که در نوع خود بسیار عمل ناپسند و عدم رعایت حق الناس است برشمرد . خواست عمومی مردم این منطقه تأمین آب و رفع کمبود آب می باشد و عاجزانه و ملتمسانه از استاندار محترم ، فرماندار محترم شهرستان دنا ، ریاست محترم دادگستری شهرستان دنا و مدیر کل آب و فاضلاب روستایی استان و شهرستان دنا تقاضا دارند نسبت به کارشناسی و تأمین و نظارت بر مصرف آب و برخورد قاطع با افراد متخلف در روستاهای فوق را دارند . امیدواریم با عنایت مسئولین خصوصاً ، استاندار محترم هر چه سریع تر شاهد مرتفع نمودن این مشکل باشیم .

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد