تاریخ درج خبر : 1391/12/10
کد خبر : ۱۱۰۸۳
+ تغییر اندازه نوشته -

برگزار ی دومین همایش ملی نفت، گاز و پتروشیمی در گچساران

سایت استان: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گچساران گفت: دومین همایش ملی نفت، گاز و پتروشیمی گچساران طی روزهای 16 و 17 اسفند ماه جاری در این شهرستان برگزار می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گچساران در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: این همایش با همت دانشگاه آزاد اسلامی گچساران ، آموزشکده فنی و حرفه‌ای سما، باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد و شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران در این شهرستان برگزار می‌شود.

آرمین محمودی افزود: این همایش با مشارکت بسیاری از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی کشور از جمله دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج، برازجان، فیروزکوه، دشستان، ماهشهر، آموزش و پرورش ، اداره صنایع و معادن و مراکز کشاورزی گچساران برگزار می‌شود.

وی با اشاره اهداف برگزاری این همایش افزود: افزایش تولید ملی و بومی‌سازی تکنولوژی، آشنایی با آخرین دستاوردهای علمی، صنعتی و جدیدترین متدهای پژوهشی انجام یافته از جمله اهداف برگزاری دومین همایش ملی نفت، گاز و پتروشیمی است.

محمودی با بیان این‌که محور مقالات در نظر گرفته شده نفت و گاز و پتروشیمی است، تلاش برای افزایش تعاملات و هماهنگی میان اندیشمندان و مراکز علمی- پژوهشی و صنعتی در حوزه تخصصی نفت، گاز و پتروشیمی را از دیگر اهداف این همایش عنوان کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گچساران یادآور شد: مقالات قابل ارائه در محور نفت شامل حفاری، بهره‌برداری، مخازن هیدروکربوری، اکتشاف و ایمنی، بازرسی و خوردگی در صنایع نفت است.

محمودی تحقیقات نوین در نفت را از دیگر موضوعات مقاله‌های قابل ارائه در این همایش دانست.

وی با تشریح محورهای گاز و پتروشیمی، پدیده‌های انتقال را از جمله موضوعات در این محور عنوان و گفت: سنتیک و ترمودینامیک، فرایند‌های جداسازی، نانو تکنولوژی و بیو‌تکنولوژی از دیگر موضوعات هدف ارائه مقالات در این محور است.

محمودی با بیان این‌که مد‌ل‌سازی، شبیه‌سازی و کنترل از دیگر موضوعات ارائه مقالات در محور گاز و پتروشیمی است، خاطرنشان کرد: محیط زیست، بهینه‌سازی فرایندها و شیمی ( تجزیه، آلی، شیمی فیزیک، معدنی، کاربردی) و شیمی پلیر موضوعات محورهای گاز و پتروشیمی خواهد بود.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد