تاریخ درج خبر : 1392/07/26
کد خبر : ۱۱۱۰۹۳
+ تغییر اندازه نوشته -

تبیین حاکمیت قانون یا تحکیم منافع و فرصت ها؟!

سایت استان: ش.هنرمند

(نقدی بر همایش تبیین قانون در دهدشت)

تشکل مردم نهاد یاران مانا در دهدشت را بسیاری از فعالین عرصه ی سیاسی ،فرهنگی و اجتماعی می شناسند.تشکلی که در سال های گذشته همایش ها و نشست های متعددی در حوزه های مختلف و با عناوین پر طمطراقی همچون شهریاران، مینا در باد، مال زیر و … برگزار نموده است.

ولی اینکه این جلسات چه نتایج و دست آوردهایی برای شهر دهدشت و استان داشته است خود چای بحث دارد به گونه ای که تاکنون نتوانسته راهکاری برای مهم ترین معضل شهر یعنی بحران مهاجرت و فرار مغزها از دهدشت ارایه دهد.

به نظر می رسد این تشکل و جلسات آن صرفا تریبونی است برای اشخاص و چهره های معروف و گمنام که بدین طریق عرض اندام نموده و خود را مطرح نمایند.

چهره هایی که در میان آنها افرادی از راست رادیکال تا چپ رادیکال دیده می شود و تاکنون شخصیت هایی همچون مژدهی پور،عدل هاشمی، خرامین و …. به این همایش ها دعوت شده اند . اینبار هم جلسه ای دیگر با موضوعی جالب و مهمانانی جالب تر.

تبیین حاکمیت قانون عنوان نشست یاران مانا بود که انتظار می رفت کارشناسان و صاحب نطران حوزه های علوم اجتماعی و حقوق به آن دعوت می شدند و به اظهار نطر علمی می پرداختند ؛نه آنکه یک شخصیت سیاسی که یک هفته هم از مسئولیتش در استان نمی گذرد به این جلسه آورده شود و نظریه پردازی نماید .

یا آنکه کسی به عنوان کارشناس دعوت شود که رشته ی تحصیلی اش کارشناسی کشاورزی است و در طول عمر خود جز یادداشتی برای فتاح محمدی در رزومه ی به اصطلاح علمی خود چیزی یا مقاله ای ندارد . نفس برگزاری و کارهای اجتماعی جای تمجید و سپاس دارد اما ای کاش آقای دولتخواه به عنوان رئیس این تشکل برای مردم توضیح می دادند هدف از برگزاری چنین جلسه ای چه بوده است و آیا ایشان صرفا خواسته اند با این کار فرصتی برای بالا بردن قدرت چانه زنی در زد و بند های آینده ی استان بوجود بیاورند و بدین طریق دنبال تحکیم منافع خود و نزدیکانش بوده اند .و یا واقعا دغدغه ی مردم و قانون را داشته اند که در آن صورت لازم است به صورت شفاف به مردم و رسانه ها توضیح دهند که هزینه ی این مراسمات و از جمله همین مراسم یعنی تبلیغات ،حمل و نقل و سالن از کجا تامین می شود و البته خروجی آنها چه بوده است . از سوی دیگر از آقای دکتر محمدی معاون محترم سیاسی و امنیتی استاندار استان انتظارات بیشتری وجود دارد. در زمانی که این همه مشکلات و گرفتاری بر زمین مانده است چه نیازی به آمدن به جلسه ای است که هیچ خروجی ای برای استان ندارد . جالب است دکتر محمدی در سخنرانی خود یکی از مصداق های بی قانونی را چرخش سیاسی افراد در استان می دانند اما طنز قضیه آنجا بود که بیخ گوش ایشان و در همین جلسه چرخش سیاسی اتفاق می افتد و مدیری که در طول سال های گذشته انواع تلاش ها و فعالیت ها را در جهت حذف نیروهای اصلاح طلب و نخبه داشته و نتیجه کار ایشان تعطیلی تئاتر ،سینما و موسیقی در نهاد تحت مدیریتش بوده است ،حالا می خواهد به قانون گذار مجوعه جدید تبدیل شود . و کاش جناب آقای پ….. به عنوان مهمان و کارشناس محترم این همایش حداقل گزارشی از کار نهاد متبوعش در حوزه ی قانون و قانون مداری ارایه می دادند. و نکته ی دیگر دلخوری حاضران و نارضایتی آنها از چنین جلسه ای و ترک آن به نشانه ی اعتراض بود که امیدواریم آقای دکتر محمدی دیده باشند . و سخن آخر با فرصت طلبان و آنان که مدام چهره عوض می کنند که گلایه ی چندانی به آنها وارد نیست چرا که نان آنها در همین پریدن ها و با همه بودن هاست .ولی آنها باید بدانند بالاتر از قانون که راجع به آن نظریه پردازی می کنند و دنبال سوئیسی کردن دهدشت هستند «وجدان» قرار دارد . به آنان توصیه می گردد حداقل برای یک بار هم شده به داستان بینوایان ویکتور هوگو رجوع کنند و سرگذشت تردید میان قانون و وجدان را مرور نمایند تا شاید…………

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • مسعود گفت:

  سرانجام اوردن مدیر از صدا وسیما همینه اونم مدیری که همه هزینه ها رو صرف جذب ….. وتبلیغات رسانه ای برا خودش کرد و براجلیلی تبلیغ کرد ودست اخر هم ادعای ریاست بر ارشادو داره چقدر هم خوش اشتها ست این استاد ……..حضرت استاد شماها که سنگ شهدا رو بر سینه میزنید تو اون دنیا باید علاوه بر خداوند دانا به شهدا هم
  جواب پس بدین که چرا چرا چرا ………………………………….

 • جهانبخش گفت:

  موسسه ……………. را به لیست دیگر موسسات ی که جناب آقای پارسیان حامی آنهاست اضافه کنید

 • رضا گفت:

  احسن بر محمود عزیز

 • هنرجو گفت:

  شرایظ موجود حاکم برفضای هنر ناچارم کرد که چند خظی بر یادداشت فوق بنویسم 1_ این که در این مملکت هیچ کس سر جای خودش نیست چیز تازه ای نیست نمیدانم چرا وقتی قرار است پست ها تقسیم شوند این دوستان هنرمند به تکاپو می افتندو تازه یادشان می افتدکه آقای (پ) به درد مدیریت نمیخورد. مگر این چند سال خواب بودید که این همه بی عدالتی باعث شد عده کثیری از هنرمندان از حوزه هنری گریزان باشند.اگر شما به فکر هنر بودید بعد از تخصیص بودجه چندصد ملیونی شاخص های فرهنگی که معلوم نیست به کجا رفت و با یک کارشناسی سر انگشتی قابل حسابرسی است> آنوقت باید به فکر می افتادید نه حالا که دیگر نه پولی مانده و نه رمقی 2_قوم گرایی و باند بازی در خلق و ایجاد فضایی به شدت غیر هنری بیشترین تاثیر راگذاشته و این مساله را میتوان از آثار تولیدی این نهاد فهمید. غیراخلاقی است که بخواهم به موارد دیگر اشاره کنم زیرا که در این نوشته قصدم تخریب کردن شخص نیست بلکه روشن نمودن شرایطی است که به عنوان یکی ازمخاطبانی که چند سالی ست با هنرمندان این حوره ارتباط دارم ذهنم را درگیر نموده. 3_تغییر فضایی به شدت مرده حق هندمندان است خواهش میکنم تغییر کنید اگر کسی نتوانست تغییرتان دهد. شاید پیشنهاد بیرحمانه ایست ولی پیشنهاد بنده این است که خودتان در کمال احترام به جایگاه قبلی خود باز گردید چرا که هم برای خودتان مفید است وهم برای اهالی هنر

 • ناشناس گفت:

  ایرادی براقای پارسیان نیست بلکه ایراد اساسی بر جناب دکتر محمدی عزیز هستش که به اتفاق پارسیان جهت شرکت در برنامه همسفر میشوند تازه دوست عزیز جناب اقای دولتخواه بلاخره ما قسم حضرت عباس قبول کنیم یا … از اون ور شعا اصلاحطلبطی بودنت گوش ادم وعالم کر کرده ااز این ور پارسیان که ماهیتش اظهر من الشمس به عنوان سخنران جلسه دعوت میشود تنها به این دلیل که هزینه تبلیغات چهارتا بنر تامیین بشه .

 • یک هنرمند گفت:

  خیلی جالبه اقای پارسیان یک نیروی اصولگراست و در روز نهم دی با کفن پوشیدن و شعار علیه فتنه گران امتحان خود را پس داده است و الان متاسفان مدعیان ازادی می خواهند از ایشان انتقام بگیرند.

 • حیدری گفت:

  من بااینکه با اقا کمال دوست هستم .ولی برنامه های یاران مانا هیچ وقت به دلم ننشت . 1تخصصی نیستند2به نتیجه خاصی نمی رسند 3حرفی برای گفتن ندارند .

 • میلادمهرابی گفت:

  این دوست عزیرمون که به عنوان کارشناس با جناب آقای فتاح محمدی راه می افته و درباره قانون سخنرانی میکنه خودش بیش از هفت نفر از فامیلای درجه یکشو در کمال بی قانونی استخدام کرده .ایشون به جای وضع کردن قانون در سطح کلان به اون اداره بینوای خودش برسه که پرنده توش پر نمیزنه.ای بابا من تعجب میکنم یکی نیست به داد هنر برسه

پربازديد