تاریخ درج خبر : 1391/12/10
کد خبر : ۱۱۱۱۶
+ تغییر اندازه نوشته -

در کهگیلویه و بویراحمد 32 هزار خانواده تحت حمایت کمیته امداد هستند

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: حدود 32 هزار خانواده در این استان تحت حمایت کمیته امداد هستند.

جشن خودکفایی هزار و 200 خانوار مددجوی کهگیلویه و بویراحمدی با حضور انبوه مردم، خیرین، مسئولان کشوری و استانی و رسانه‌ها برگزار شد.

عبدالمجید فرهادی در ابتدای این جشن با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت خدمات‌رسانی این نهاد، خوش‌آمدگویی به انواری، فرمانده امدادگران و هیئت همراه را با یک خبر امیدبخش به مردم و قرائت یک بسته آماری از عملکرد امدادگران این استان ادامه داد.

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد از عملی شدن شعارهای توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد خبر داد و افزود: سیاست‌های خودکفایی، اشتغال‌زایی و توانمندسازی مددجویان رنگ عمل به خود گرفته و اکنون این شعارها به جاده عمل وارد شدند.

وی با بیان اینکه کمیته امداد در این استان بیش از هزار و 600 اشتغال‌زایی را افزون بر تعهد خود انجام داده است، ادامه داد: برنامه‌ریزی منسجمی در کهگیلویه و بویراحمد با گام‌های چند منظوره و چندگانه در حوزه‌های مختلف حمایتی برداشته شده که ماحصل آن توانمند شدن خانواده‌ها و عدم وابستگی صرف آن‌ها به مستمری و برخی خدمات کمیته امداد خواهد بود.

* آرزو می‌کنم سؤال خبرنگاران از آمار تحت‌حمایتی‌ها را “نداریم” پاسخ دهم

وی گفت:‌ اکنون حدود 32 هزار خانواده در این استان تحت حمایت کمیته امداد هستند که من همواره آرزو دارم روزی در مقابل سؤال خبرنگاران و یا وقتی که برای ارائه آمار پشت تریبون قرار می‌گیریم پاسخی جز سکوت برای آمار تحت‌حمایتی‌های خود نداشته باشم.

فرهادی تأکید کرد: اگر چه زیاد بودن آمار تحت حمایتی‌های ما نشان از زیاد بودن زحمات امدادگران دارد ولی همواره تلاش، آرزو و سیاست ما بر این بوده که جمعیت وابستگان به کمیته امداد و آمار مستمری‌بگیران خود را کاهش بدهیم و البته در این راه توفیقات خوبی حاصل شده است.

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد به سفر قبلی سرپرست کمیته امداد کشور به این استان در سال 88 اشاره کرد و ابراز داشت: در آن سال جمعیتی حدود 108 هزار نفر تحت حمایت ما بودند ولی اکنون این آمار به حدود 91 هزار نفر رسیده و روند کاهشی این آمار مطابق سیاست‌های کلان در حال تقلیل است.

*شیرین‌ترین اقدام کمیته امداد خودکفایی خانواده‌ها است

فرهادی، اعطای 2 هزار و 350 جهیزیه، هزار و 800 احداث و تعمیر مسکن را از دیگر اقدامات همکاران خود در سال جاری خواند و ادامه داد: همچنین 2 هزار و 105 نفر نیز در این استان بیمه اجتماعی هستند که بعد از بازنشستگی یا خدای ناکرده حادثه‌ای از حقوق بازنشستگی بهره‌مند می‌شوند.

وی خدمات‌دهی به 15 هزار دانش‌آموز و دانشجو را نیز از دیگر وظایف این نهاد در کهگیلویه و بویراحمد برشمرد و تأکید کرد: دانش‌اموزان و دانش‌آموزان را حقیقتا” سرمایه‌های کمیته امداد و کشور می‌دانیم زیرا که مدیران ارشد کشور و این استان از میان همین قشر خواهند بود.

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در پایان شیرین‌ترین و بهترین اقدام ممکن را خودکفایی و استقلال مالی خانواده‌ها دانست و خاطرنشان کرد: جشن امروز شکرانه این نعمت است.

وی یادآور شد: آمارها و تحلیل‌های آماری نشان می‌دهد که کمیته امداد در این استان به جد وارد عرصه اشتغال‌زایی، تولید و توانمندسازی خانواده‌ها شده که برنامه ما تداوم و شتاب بخشیدن به این قطاری است که اکنون روی ریل قرار گرفته است.

فرهادی پاسخ “نداریم”‌را آرزوی مسئولان کمیته امداد در مواجهه با سؤال خبرنگاران از آمار تحت‌حمایتی‌ها خواند و یادآور شد: قطار توانمندسازی خانوارهای کهگیلویه و بویراحمدی برای تحقق این آرزو روی ریل قرار گرفت.

منبع فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد