تاریخ درج خبر : 1391/12/04
کد خبر : ۱۱۱۴۷
+ تغییر اندازه نوشته -

عقب گرد کنیم تا تعادل به جامعه باز گردد

مدت زمانی است تصمیم برآن بود که دیگرنه با سخن خود و نه با قلم خود و حتی نه با عمل خود کسی را ازخود رنجیده خاطرنکنم،اندیشیدم که دیگرهمه ازمشکلات ومعضلات آگاه اند ازمردم گرفته تامسئولان.پس دیگرنیازی نیست عملکرد کسی را به چالش کشید تا نه باعث رنجیده خاطربعضی ازدوستان نقدگریزونه ریزش آگهی های نشریه راشاهدباشیم.مدت زمانی است تصمیم برآن بود اگرجایی نقدکرده ایم وازضعف هاگفته ایم حال خوب است که مدتی راازقوتها قلم فرسائی کنیم،ولی متاسفانه هرچقدرهم که میخواهیم قوتها رانمایان ترکنیم دیدیم که آنقدرضعف ها زیاد بوده اند که قوتها شاید مثل نورشمعی درتاریکی شب فقط سوسومیکنند.وحال اینکه همین چند مدت هرجایی که می رویم و یا می بینیم اصولاٌ باید به ترافیکی بر بخوریم از ترافیک صف مرغ گرفته تا صف برنج ، حال اینکه ترافیک خودرویی در شهر یاسوج هم به همت تصمیمات غیر اصولی برخی از مسؤلان اضافه شده است. اگرچه شاید دوای درد ترافیک مرغی و برنجی که صف آنها از طولانی ترین شب سال هم طولانی تر است، دست مسؤلان استانی نیست، ولی ترافیک شهری که خود، علت آن بوده اند را آیا نمی توان حل کرد؟ و اکنون پرسیدنی است اگر این گونه تصمیمات فقط آزمایشی بوده حال که دیگر آزمایش خود را پس داده و استنتاجش ترافیک به وجود آمده است، پس باید عقب گرد کرد. و یا شاید خواسته اند نمای شهر را زیباتر کنند؟ حاجت به گفتن نیست که خود این نرده ها هر بیننده ای را فقط به یاد نرده های زندان می اندازد و هیچ زیبایی را نمی توان متصور شد. و یا شاید هم در این وضعیتی که با کمبود نقدینگی روبرواند، دیگر نمی شود تپه ای را تخریب کرد ولی حداقل میتوان با چند عدد جدول و چند متر نرده راهی را بست!!! ومیتوان با کمترین هزینه کاری انجام داد ولی خوب و بد مهم نیست، کارشناسی و غیرکارشناسی مهم نیست، مهم هزینه کم و کاری صورت پذیرد همین و بس!!! و شاید هم دور زدن با خودرو را با دور زدن قانون اشتباهی می گیرند، و اساسا هر دور زدنی را خلاف قانون می دانند، پس دور زدن ممنوع!!!و یا اینکه خواسته اند شهر یاسوج هم طعم ترافیک را چشیده باشد!!! بیائید کاری نکنیم که مردم به خیال خود گمان کنند، که راز خلقت ما فقط وفقط در این است که آنان را در تنگنا قرار دهیم. بیائید اگر نمی توانیم در باب معیشت و مشکلات اقتصادی این مردم کاری انجام دهیم حداقل با بعضی کارها و تصمیمات غیرفنی و غیرعلمی خود علت پایین آمدن آستانه تحمل این مردم نشویم. و درآخراینکه اصولاً نگارنده معتقد است که نه فقط به خاطر این تصمیم ترافیک شهری که گرفته ایم، بلکه به خاطر همه ی ترافیک ها و دیگر مشکلاتی که در این چندین ساله به وجود آمده، می بایست در همه ی عرصه ها عقب گرد کرد، تا تعادل به جامعه باز گردد.  

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • فریدون گفت:

  مه ما در این شهر بوده ایم و می دانیم دقیقا از روزی که آقایان شروع کردند به تغییر مسیرها باعث ترافیک و بهم ریختگی شهر شده اند. برای رسیدن به محل کار مجبوریم کل شهر را دور بزنیم چون تمام مسیرها و بریدگی ها مسدود شده اند. معلوم است که مسیر بیشتر باعث ترافیک بیشتر و فرسودگی خودروها آنهم در این خیابان های خراب و پرچاله چوله و هدر دادن بنزین و … دیگر سرمایه های ملی می گردد. حالا ما بگوییم. کو گوش شنوا؟ تا زمانی که از افراد با ضریب هوشی بالا در مناصب مختلف استفاده نشود وضعیت همین است.

 • صداقت گفت:

  این پویا همون مسلمه ؟

 • احسان برایی گفت:

  با تشکر از پویای عزیز و دست اندرکاران پیام و محمد بخاطر سایت جالبشون بخاطر متن زیبا و بجاشون. در جواب آقای نستوه باید بگویم که منظور ایشان معلوم است و ترافیک شهر مدنظر ایشان است و الکی همه چی را به هم ربط ندهیم

 • راجو گفت:

  جناب مهندس ،حرفهایت حرف خیلی هاست،خوش آمد ما را ، از این که کسی پیدا شد و به زبان آورد حرف دل ما را.اتفاقا که این متن با فکر روشن نوشته شده،منتها حقیقت به مزاج همه سازگار نیست.
  آری عقب گرد نکنیم، عقب گرد واژه ای نیست که در خور این متن پر محتوا باشد، شاید دور زدن ممنوع بهتر بود برا آن یکسری خواننده که به محتوا و اصل مطلب که به واضحی رسانده شده توجه نمی کنند و به دنبال نکته گیری هستند،که همه چیز و همه کس را زیر سوال ببرند.دل ما لااقل از گفتن این چنین حرفهایی که روی دلمان غمباد شده بود رهایی یافت.باز هم بگویید حرف های در گلو مانده ی ما را، شاید کسی پیدا شود و به خود بگیرد که شاید مسئول است.مرسی.

 • نستوه گفت:

  سلام،
  برادر عزیز عقب گرد برای جایی هست که انسان راه رو اشتباه رفته ،ما ممکنه در زمینه خاصی مشکلات و اشتباهاتی داشته باشیم ولی در همه زمبنه ها (که شما در متنتون اشاره کردین)اشتباه نرفتیم که بخوایم عقب گرد داشته باشیم،ما شهید دادیم که این راه رو ادامه بدیم نه اینکه برگردیم.
  پس یا عنوان متنتون رو عوض کنید،یا توضیح بیشتری در مورد زمینه هایی که باید عقب گرد داشته باشیم بدین،با بیشتر به حرفی که میزنین فکر کنین……………

  • فریدون گفت:

   برادر عزیز. عقب گرد در مورد معضلات ترافیکی و تغییرات انجام شده رو بیان می کنه. شما چرا یه ذره توجه نمی کنید؟ ما شهید دادیم که کدوم راه را ادامه بدیم؟ راه افزایش ترافیک شهری را؟

پربازديد