تاریخ درج خبر : 1391/12/12
کد خبر : ۱۱۱۸۳
+ تغییر اندازه نوشته -

گزارش یکسال فعالیت نماینده کهگیلویه

حجت‌الاسلام سید علی‌محمد بزرگواری در آستانه یکمین سالروز پیروزی خود در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی به دستاوردها و موفقیت‌های خود در این دوره یکساله اشاره کرد و گفت: در این یک سال همانند چهار سال گذشته با همه توان به دنبال رفع مشکلات مردم و منطقه بودیم.

نماینده مردم چهار شهرستان کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در طول این چهار سال لحظه‌ای برای رفع موانع بر سر راه پروژه‌ها و طرح‌های عمرانی حوزه انتخابیه خود بیکار ننشستم و با همه توان مشکلات را به مسئولان استانی و کشوری گوشزد کردم.

وی با بیان این‌که در این دوره کم‌کاری در قاموس ما نگنجید، افزود: هیچ وزیر و معاون وزیری نبود که برای رفع مشکلات حوزه انتخابیه از تذکرات و پیشنهادات و انتقادات ما در امان باشد.

حجت‌الاسلام بزرگواری برخی از مشکلات کنونی بر سر راه پروژه‌های عمرانی را به دلیل کمبود اعتبارات دانست و گفت: اگر خللی در راه انجام آن‌ها ایجاد شده از نبود بودجه و اعتبارات بوده که دیگر کاری از دست ما بر نیامده است.

نماینده ادوار هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی یکی از خواسته‌های خود در دوره نمایندگی را ارتقای مناطق ذکر کرد و گفت: ابتدا چرام و سپس لنده و در آینده دشموک و چاروسا را در دستور کار قرار داده‌ایم و برای ارتقای آن‌ها از هیچ تلاشی دریغ نکرده و نخواهیم کرد.

بزرگواری در ادامه به دیگر موفقیت حاصل شده در دوره یکساله اخیر اشاره کرد و گفت: استقرار ادارات در شهرستان نوپای چرام از کارهای خوبی بود که پی‌گیر جدی آن بودیم و اکنون به دنبال استقرار ادارات در شهرستان لنده هستیم و تاکنون کارهای خوبی در این زمینه انجام شده که باید از مسئولان استانی به دلیل حسن توجه قدردانی کرد.

وی از مهم‌ترین دستاوردهای دیگر دوره نمایندگی خود را موضوع آبرسانی به چهار شهرستان از طریق سد کوثر عنوان کرد و گفت: آبرسانی به بهمئی که در سال گذشته به تصویب رسید و برای سه شهرستان دیگر نیز سهمیه تخصیصی آب صنعتی و شرب را گرفتیم و ماده 215 آن‌ها نیز تکمیل شده است.

نماینده مردم چهار شهرستان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از این پس به دنبال سرمایه‌گذار هستیم تا پای کار بیاید و اجرای عملیات آبرسانی را بر عهده بگیرد.

حجت‌الاسلام بزرگواری کلید خوردن ساخت سد مارون 2 را از دیگر پی‌گیری‌های خود عنوان کرد و گفت: مطالعات این سد رو به اتمام است و در معاونت راهبردی ریاست جمهوری به ما قول داده‌اند که اگر این مطالعات زودتر به اتمام برسد موضوع ماده 215 آن را برطرف خواهیم کرد و آن‌گاه قرارگاه کربلا وارد میدان خواهد شد.

وی تصریح کرد: اگر این سد اجرایی شود در طول شش یا هفت سال آینده نزدیک به 24 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این دو شهرستان زیر آب خواهد رفت و نیروگاه برق‌آبی در کنار آن راه اندازی می‌شود.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد