تاریخ درج خبر : 1391/04/26
کد خبر : ۱۱۲۵
+ تغییر اندازه نوشته -

استاندار: در خصوص تغییر نام استان، نظر شورای فرهنگ عمومی ملاک است

سایت استان-عزت اله محسنی پور: استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت:وظیفه من در خصوص تغییر نام استان کهگیلویه وبویراحمد طرح موضوع بود و از طرح موضوع ترسی ندارم که نظر شورای فرهنگ عمومی استان ملاک است و هرچه این شورا مصوب کند مورد تایید بنده است.

به گزارش ایسنا،  اکبر نیکزاد افزود:بحث تغییر نام استان از خیلی وقت بیش مطرح بود که عده ای می گویند اسم استان نباید تغییر کند و مخالف تغییر نام هستند و عده ای موافق می باشند.

استاندار.jpg”>استاندار” alt=”” src=”http://k-b.ir/wp-content/uploads/استاندار.jpg” width=”228″ height=”148″ />

وی اظهار کرد:این موضوع را در دستور کار شورای فرهنگ عمومی قرار دادیم و اگر این شورا اعلام کرد که نام استان تغییر کند، به عنوان استاندار به تهران و مسوولان کشوری اعلام می کنم اگر قرار بود تغییر نکند همان اسم باقی خواهد ماند و اسم استان کهگیلویه و بوبراحمد خواهد بود.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد خاطرنشان کرد:اگر شورای فرهنگ عمومی اعلام کرد که اسم استان تغییر کند این مسأله که اسم جدید استان چه باشد مطرح می شود که اسم های مختلفی از جمله زاگرس ودنا از سوی برخی ها مطرح شده است.

نیکزاد بیان کرد: تاکنون دو بار موضوع تغییر نام استان را در شورای فرهنگ عمومی خود بنده مطرح کرده ام که تعدادی با جوش و خروش می گویند همین اسم خوب است و تعدادی می گویند باید اسم استان تغییر کند.

لازم به ذکر است که برخی ها به دلیل طولانی بودن اسم استان ، بحث تغییر نام استان کهگیلویه و بویراحمد را چند ماهی است که در محافل و بین مسوولان استان مطرح کردند و موافقان و مخالفانی را بین مردم،نمایندگان مردم استان در مجلس،مسوولان، شخصیت ها و نخبگان استان نیز دارد.

 

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد