تاریخ درج خبر : 1391/12/14
کد خبر : ۱۱۲۶۹
+ تغییر اندازه نوشته -

70 درصد کشته‌های تصادفات درون‌شهری استان عابران پیاده هستند

سایت استان: رئیس پلیس راهور کهگیلویه و بویراحمد گفت: به دلیل نبود ساختار مناسب برای عرض معابر در شهرها، 70 درصد کشته‌های درون‌شهری کهگیلویه و بویراحمد عابران پیاده هستند.

سرهنگ کرم‌الله حسینی‌پور در پاسخ به سئوالی مبنی بر تمهیدات پلیس راه و رانندگی در زمینه کاهش اتفاقات احتمالی در نقاط حادثه‌خیز، اظهار کرد: خوشبختانه در حال حاضر بالای 60 درصد از نقاط حادثه‌خیز کهگیلویه و بویراحمد در معابر درون‌شهری،‌ توسط شهرداری‌های استان از حالت حادثه‌خیز بودن درآمده است.

وی نصب علائم راهنمایی و رانندگی و حذف نقاط حادثه‌خیز را از جمله اقدامات مهم شهرداری‌ها در راستای کاهش خطرات احتمالی دانست و گفت: در حال حاضر تنها 35 درصد از نقاط حادثه‌خیز استان باقی مانده است که از بین بردن این نقاط در دستور کار قرار گرفته است.

حسینی با تشکر از عملکرد استاندار کهگیلویه و بویراحمد در زمینه مسائل ترافیکی ابراز داشت: استاندار در جلسه شورای ترافیک استان حضوری پررنگ و فعال داشته که با حمایت و هم‌اندیشی وی کارهای بزرگی که سال‌های گذشته در پی اجرای آن بودیم در سطح شهر یاسوج انجام شده است.

وی با بیان این‌که ایجاد دوربرگردان‌های نرسیده به میادین، ساماندهی میادین، نصب چراغ‌های راهنمایی و رانندگی، حذف دوربرگردان‌های اضافی را از جمله کارهای مهمی بوده که امسال در حل مشکلات ترافیکی شهر یاسوج با حمایت استاندار انجام شده است، خاطرنشان کرد: پیش‌بینی ما بر این است که در صورت ادامه این روند، بسیاری از نقاط حادثه‌خیز درون و برون استانی برطرف خواهد شد.

رئیس پلیس راهور کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار فارس مبنی بر میزان آمار تصادفات مسافرت‌های نوروزی امسال در کهگیلویه و بویراحمد گفت: سال گذشته نرم تعریف شده از سوی راهنمایی و رانندگی ناجا به ویژه برای تصادفات درون‌شهری 15 درصد بود که ما باید این نرم را رعایت می‌کردیم ولی با تلاش همکاران و توکل به خدا نسبت به سال گذشته بالای 53 درصد کاهش تصادفات داشتیم.

حسینی تصریح کرد: رفع نقاط حادثه‌خیز و ارتقای سطح فرهنگ رانندگی در میان رانندگان با تلاش‌های پلیس راه و راهنمایی و رانندگی از مهم‌ترین عوامل کاهش تصادفات در سال‌های گذشته است.

وی ادامه داد: تا این لحظه 14 درصد از نرم تعریف شده سال 91 نیز محقق شده است و پیش‌بینی بر این است که این عدد تا پایان امسال از نرم تعریف شده راهنمایی و رانندگی ناجا بالاتر می‌رود.

حسینی در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار فارس مبنی بر بیشترین آمار تصادفات، ابراز داشت: در درون شهرها رعایت حق تقدم و در بین شهرها عدم توجه به جلو بیشترین آمار تصادفات در کشور است اما در استان 46 درصد عدم رعایت حق تقدم و 30 درصد عدم توجه به جلو سبب بروز تصادفات می‌شود.

رئیس پلیس راهور کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: متأسفانه به دلیل نبود ساختار مناسب برای عرض معابر در شهرها، 70 درصد کشته‌های درون‌شهری عابران پیاده هستند که در این موضوع تلاش شهرداری و دیگر نهادها را برای ایجاد زیر‌ساخت‌های ترافیکی به ویژه در عبور از معابر عابر پیاده می‌طلبد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد